افکار مثبتمقالهموفقیتوبلاگ

تقویت فکر مثبت برای سرعت بخشیدن به تحقق آرزوها

اشتراک گذاری این مطالب در:

فکر مثبت و منفی دو قطب از هر چیزی هستند. از جمله تفکرات ما. تفکر و نگاه ما در مورد مسائل مختلف به دو بخش مثبت و منفی تقسیم می شود. قطعا هر چیزی مثبت آن خوب است از جمله افکار ما. داشتن دید مثبت به پدیده ها، اتفاقات و مسائل اطرافمان باعث می شود زندگی سهل تری داشته باشم. با داشتن دید مثبت قضاوت ما درباره مسائل مختلف آزار دهنده نیست و خوشحالی و شادمانی بیشتری در زندگیمان وجود خواهد داشت. برای کسب موفقیت و پیروزی در تمام جنبه های زندگی داشتن تفکر و انرژی مثبت نقش مهمی دارد.

افراد با فکر مثبت به اطرافشان نور می پاشند و تمام پدیده ها از آنها انرژی مثبت دریافت می کنند. همه ما بودن در کنار افراد منفی نگر و مثبت نگر را تجریه کرده ایم. قطعا شادی و شعف افراد مثبت نگر را به رخوت و سستی افراد منفی نگر ترجیح می دهیم.

همچنین افرادی با تفکر مثبت اندیشی سلامت روحی بیشتری دارند و از مشکلات روحی کمتری رنج می برند. این افراد در زندگی موفقیت های بیشتری کسب می کنند. پس همه ما باید تلاش کنیم تا مهارت تفکر مثبت اندیشی را در خود تقویت کنیم و زندگی را برا یخودمان و اطرافیانمان شیرین تر کنیم. در مطالب خودساخته یاد می گیریم چگونه انرژی مثبت داشته باشیم . در ادامه با خودساخته همراه شوید تا بیشتر در این مورد صحبت کنیم.

بیشتر بخوانید: چگونه انرژی مثبت داشته باشیم

راههای کسب مهارت مثبت اندیشی

برای داشتن افکار مثبت لازم است سبک زندگی تان را تغییر دهید. برای این کار توصیه می کنیم:

1. نشست و برخاست های خود را مدیریت کنید

یک راه حل بی رحمانه برای داشتن تفکر مثبت اندیشی حذف تمام افراد منفی از زندگیتان است. حتی اگر این افراد اطرافیان نزدیکتان هستند. به یاد داشته باشید شما خودتان مهمترین مسأله در زندگیتان هستید. سلامت روحی شما مهم تر از ناراحتی های جزئی اطرافیانتان هست. کسانی که به هر نوعی دیدشان نسبت به زندگی، شما را آزار می دهد؛ یا مدام از زندگی ناله می کنند و تنها منفی های زندگی را می بینند سمی خطرناک هستند. به شما توصیه می کنم از معاشرت با آنها دست بکشید.

2. نجواهای ذهنی تان را یادداشت و نقد کنید

دیدگاهتان نسبت به مسائل روزانه را روی کاغذ بیاورید. منفی ها را با خودکار قرمز ضربدر بزنید. آن را بر در یخچال یا روی آینه بچسبانید. خودتان را متعهد به حذف آن افکار کنید. پس از گذشت چند روز این یادداشت ها را با هم مقایسه کنید. پیشرفت خوبی را مشاهده خواهید کرد.

افراد با فکر مثبت به اطرافشان نور می پاشند

3. اعتقاد به شانس را از ذهنتان دور کنید

در بسیاری از موارد می توان به شانس معتقد بود. اما اگر این اعتقاد اساس زندگیمان باشد به شدت به ما آسیب می رساند. به جای تکیه بر شانس یاد بگیرد میزان تلاش و کوشش خود را بسنجید و متناسب با تلاش خود انتظار نتیجه داشته باشید. هر بار که تلاش خود را افزایش می دهید و نتیجه دلخواه را به دست می آورید، آمپول انرژی مثبت را به زندگیتان تزریق می کنید.

بیشتر بخوانید: 8 مورد از تکنیک های مثبت اندیشی برای رسیدن به هدف

4. موسیقی شاد گوش دهید

ریتم هیجان انگیز موسیقی خود به خود ما را به وجد می آورد. مسأله ایی که بارها تجربه کردیه ایم. اگر گوش دادن به موسیقی شاد را به عادتی در زندگی تبدیل کنیم به صورت ناخودآگاه انرزژی مثبتی در درون ما به وجود می آید.

5. از اخبار دوری کنید

دنیای امروز، دنیایی پر تنش است که تمام رسانه های ارتباط جمعی این تنش را منعکی می کنند. گوش دادن هر روزه به اخبار و تماشا کردن تصاویر ناراحت کننده انرژی مثبت را از ما می گیرد. زمانی که به ریشه ی این مسائل می اندیشیم دیدی منفی و بد بین در جود ما رخنه می کند که رهایی از آن بسیار سخت است. پس بهتر آن است حتی الامکان خودمان را از اخبار دور کنیم.

 افرادی با تفکر مثبت اندیشی سلامت روحی بیشتری دارند

6. حذف کلمات منفی

کلمات منفی، انرژی منفی منعکس می کنند. مدیریت مکالمه ها و صحبت های روزمره راه خوبی برای داشتن انرژی مثبت است. اگر خودتان کلمات منفی را از مکالمه هایتان حذف کنید و اطرافیانتان را نیز ملزم به آن کنید پس از مدتی شاهد تغییری شگرف خواهید بود.

بیشتر بخوانید: با یاد گرفتن طرز فکر افراد موفق زندگی تان را متحول کنید

7. اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

افرادی که متکی به خود هستند و وجود خود را برای اطرافشان مفید و لازم می دانند، افراد مثبت اندیشی هستند. اگر شما چنین فردی نیستید به دنبال راههای افزایش عزت نفس خود باشید. اینگونه نگاهتان نسبت به خودتان تغییر می کند، در نتیجه اطرافتان را نیز با دیدی دیگر خواهید دید.

8. مقایسه کنید!

بله درست خواندید مقایسه کنید. مقایسه کردن همیشه بار منفی ندارد. گاهی باید موقعیت کنونی را با موقعیتی بدتر مقایسه کرد. این کار باعث می شود شرایط خود را بهتر بدانیم و و قدر دان آن باشیم. اینگونه از موقعیتمان راضی خواهیم بود و دیدی مثبت نسبت به آن خواهیم داشت.

9. رؤیا پردازی کنید

شرایط خوب و مطبوعی را در ذهنتان مجسم کنید و از آن لذت ببرید. این کار خود به خود لبخند را بر لبتان می آورد. شبها قبل از خواب به شخصی که می خواهید باشید فکر کنید. کاری را تجسم کنید که می خواهید انجام دهید. آنقدرآنها را مرور کنید که ملکه ی ذهنتان شوند.

بیشتر بخوانید: بهترین روش های موفقیت در کسب و کار

10. به تغییر بله بگویید

سبک لباس پوشیدنتان را تغییر دهید. لباس های شاد و امروزی بپوشید. اگر قبلا در جمع های خاصی حاضر نمی شدید، اکنون آنها را تجربه کنید. با افراد جدید آشنا شوید. عادات غذاییتان را تغییر دهید. حتی ساعت مچی تان را به دست دیگرتان ببندید. این کارهای کوچک باعث می شود آمادگی تغییر در افکارتان را نیز داشته باشد و باور کنید که تغییر باورها غیر ممکن نیست.

برای داشتن ذهن مثبت و موفق، خودساخته شرکت در دوره «چطور ذهن موفق داشته باشیم» را به شما پیشنهاد میدهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

جملات مثبت اندیشی

 

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست