موفقیتموفقیت در کسب و کاروبلاگ

با یاد گرفتن طرز فکر افراد موفق زندگی تان را متحول کنید

اشتراک گذاری این مطالب در:

افراد موفق در جهان و در ایران را همه ی ما می شناسیم. افرادی که از شکست هایشان پله هایی برای موفقیت در کسب و کار ساخته اند. گاهی با آنها هم ذات پنداری کرده ایم. گاهی هم آرزو کرده ایم ای کاش ما هم به چنان موفقیتی دست می یافتیم. دست یابی به موفقیت و پیروزی چندان دور از دست رس نیست. شاید ما گرفتار افکار کوته بینانه هستیم. کافی است این افکار فرسوده را از خودمان دور کنیم و آنها را با افکار جدید جایگزین کنیم.

هر چیزی را که دور می اندازیم باید جایش را با چیز بهتری پر کنیم. افکار هم همین گونه اند. پس از آنکه فکرهای فرسوده را از خودمان دور کردیم باید فکر های بهتری را در ذهنمان جایگزاری کنیم. چه چیزی بهتر از آنکه با طرز فکر افراد موفق آشنا شویم و آن فکرها را جایگزین افکار قدیمی مان کنیم. برای اینکه با طرز فکر انسانهای موفق آشنا شوید، تا انتهای این مطب با سلف میلد همراه باشید.

طرز فکر افراد موفق که سرنوشت آنها را ساخته است

1. افراد موفق منفی فکر نمی کنند

ما روزی چندین بار کلمه ی نمی توانم را به کار می بریم. این کلمه از فرهنگ لغت افراد موفق پاک شده است. کلمات منفی، انرژی منفی ایجاد می کنند. البته مقصر آنها نیستند مقصر ذهن منفی ماست. کسانی که در زندگی، کار و حرفه شان موفق هستند افکار مثبتی دارند و در نتیجه کلمات مثبتی هم به کار می برند. به علاوه آنها با دید مثبت هر کاری را شروع می کنند. از ابتدای کار هرگز شروع به سنجیدن جنبه های منفی آن نمی کنند. اینگونه تا پایان کار انگیزه ی خود را حفظ می کنند.

بیشتر بخوانید: افکار منفی تکرارشونده از کجا می‌آیند؟ چرا عذاب می‌کشیم؟

2. افراد موفق خلاقانه فکر می کنند

فکر افراد موفق محدود و بسته به کلیشه های موجود نیست. آنها راههای نرفته را امتحان می کنند. جسارت به خرج می دهند و از خود راه حلی ارائه می دهند. آنها به هر مسأله ایی با دیدی متفاوت می نگرند. وقت آن رسیده که شما هم کلیشه ها را کنار بگذارید. افراد موفق چالش های جدید را با جان می خرند چون می دانند برای هر کدام از آنها راه حلی پیدا می کنند.

3. در نظام فکری آنها ترس جایی ندارد

افراد موفق نمی ترسند. این یکی از ویژگی های بارز هر فرد موفقی است. از هر چیزی بترسید به سراغتان می آید، این یک باور قدیمی است که بارها به واقعی بودن آن پی برده ایم. در طرز فکر افراد موفق جایی برای ترسیدن از شکست نیست. آنها ریسک پذیر و شجاع هستند.

4. افراد موفق منظم فکر می کنند

ذهن افراد موفق به طرز عجیبی سازمان یافته و منظم است. این افراد پریشانی و آشفته بودن را نمی پذیرند و از شاخه ایی به شاخه ایی نمی پرند. مرحله به مرحله به همه چیز فکر می کنند و سپس افکارشان را نیز مرحله به مرحله عملی می کنند. آنها تمام اعمال و اقداماتشان برپایه برنامه ریزی هدفمند است.

بیشتر بخوانید: رازهای ساده موفقیت ایلان ماسک

4. افراد موفق تنها به مسائل مربوط به خود فکر می کنند

بیشتر ما قبل از انجام دادن کاری به قضاوت دیگران درباره ی آن کار فکر می کنیم. این عاملی به شدت بازدارنه است. افراد موفق مسائل کاری و فردی خودشان را محور قرار می دهند و بدون توجه به نظرات دیگران به پیش می روند. ذهن آنها بروی انجام کارها مهم و ایده ها و اهداف خودشان متمرکز است نه مسائل پیش و پا افتاده و بی اهمیت.

افراد موفق ذهن یادگیرنده ایی دارند

5. افراد موفق ذهن یادگیرنده ایی دارند

ذهن بیشتر ما از یادگیری فرار می کند. اما ذهن افراد موفق اینگونه نیست. آنها به دنبال شکار فرصت ها برای یادگیری هر چیز تازه ایی هستند. آنها اشتیاقی خارق العاده برای یادگیری دارند. وقت آنها بیهوده تلف نمی شود بلکه مدام سعی می کنند دانش و مهارت های جدید را فراگیرند.

بیشتر بخوانید: شکست های افراد موفق با معرفی موفق‌ترین آدمهای دنیا

  1. افق دید گسترده ایی دارند

افراد موفق گستره ی بیشتری را می بینند. آنها تنها به امروز فکر نمی کنند، بلکه هدف بلند مدتی را در ذهن خود تجسم می کنند و برای آن برنامه ریزی و تلاش می کنند. نه تنها آینده خود، بلکه آینده بشریت برای آنها مهم است.

7. افراد موفق تفکر انتقادی دارند

داشتن تفکر انتقادی یعنی با دیدی منتقدانه به مسائل نگریستن. فردی که تفکر انتقادی دارد دارای قدرت تجزیه و تحلیل خارع العاده ایی است. افراد موفق درباره مسائل مختلف استدلال های منطقی ارائه می دهند و قدرت پیش بینی نتایج وقایع و نیز تصمیماتشان را دارند. این افراد حتی خودشان و عملکردشان را نقد می کنند و برای بهتر شدن تلاش می کنند.

بیشتر بخوانید: چگونه می توانیم مسائل و تصمیم گیری های مالی مان را ساده تر کنیم؟

طرز تفکر افراد موفق

در پایان

نحوه تفکر ما سبک زندگی و حتی سرنوشت ما را می سازد. افکار ما نه تنها بر ذهن و روان ما اثر می گذراند بلکه سلامتی جسمانی ما هم در گروه نوع فکر کردن ماست. از آنجایی که افراد موفق از جایگاهی برخوردارند که همه ی ما خواهان آن هستیم، بهتر است ویژگی های فکری آنها در خودمان رشد دهیم. اینگونه می توانیم در زندگی فردی و مناسبات اجتماعی مان بهتر عمل کنیم و اسوه ایی باشیم برای فرزندانمان.

اگر فکر می‌کنید در کسب و کارتون به اندازه کافی موفق نیستید، خودساخته شرکت در دوره «موفقیت به روش استیو جابز» را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

موفقیت در کار

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست