زندگی نامه افراد موفقمقالهوبلاگ

شکست های افراد موفق با معرفی موفق‌ترین آدمهای دنیا

اشتراک گذاری این مطالب در:

موفقیت، واژه ایی شاید میلیون ها با ر در زندگی مان آن را شنیده ایم و به آن فکر کرده ایم، خیال پردازی کرده ایم، گاهی به موفقیت دیگران غبطه خورده ایم، و حتی گاهی هم حسادت ورزیده ایم.

ره صد ساله را یک شبه پیمودن آرزوی هر شخصی است اما چند درصد این ضرب المثل در واقعیت امر وجود دارد. با نگاهی به زندگی و شکست های افراد موفق می توان فهمید ره صد ساله هرگز با یک شب پیموده نخواهد شد. گاهی حتی باید این راه را چندین و چند بار تا انتها طی کرد تا در نهایت به مقصد رسید. زندگی افراد موفق و مشهوری همچون انیشتین، ادیسون، جی کی رولینگ، جیمز دایسون، مایکل جردن و دهها فرد دیگر به ما نشان می دهد که موفقیت به هیچ وجه یک شبه به دست نمی آید؛ بلکه تلاشی مستمر لازمه هر پیروزی است. افراد موفق بارها و بارها زمین خورده اند و دوباره سر پا ایستاده و برای هدفشان جنگیده اند. در ادامه با خودساخته همراه شوید تا از شکست های افراد موفق بیشتر برایتان بگوییم.

شکست های افراد موفق

افراد موفق زیادی هستند که شکست های پی در پی را به چشم خود دیده اند. این افراد عبارتند از:

گاندی مبارز بزرگ استعمار

شکست های افراد موفقی مثل گاندی را همه شنیده ایم. او در بطن استعمار بزرگ شد، تبعیض را با تمام وجودش لمس کرد، قبل از آنکه رهبر استقلال باشد، وکیل ضعیفی بود اما هرگز از پا ننشست. نه تنها در کشور خودش بلکه در کشور افریقای جنوبی به مبارزه پرداخت تا تبدیل به گاندی رهبر شد.

مایکل جردن (بازیکن بسکتبال)

مایکل جردن، بهترین بازیکن تاریخ بسکتبال را شاید تنها طرفداران بسکتبال بشناسند. با قدی 180 سانتی در دوران دبیرستان که رؤیای بزرگی را در سر می پروراند، امید چندانی به موفقیتش در تیم اول بسکتبال مدرسه نبود، اما در همان سال آنقدر تلاش کرد که تمام ارزش هایش را ثابت کرد و با پیوستن به تیم اول مدرسه، قدم در مسیر موفقیت گذاشت. سراسر زندگی این اسطوره آکنده از تلاشی بدون وقفه است.

شکست های افراد موفق در دنیا

جی کی رولینگ (نویسنده افسانه‌ایی)

جی کی رولینگ نویسنده ی افسانه ایی داستان های شگفت انگیز هری پاتر، قبل از آنکه شروع به نوشتن این شاهکار کند، زندگی زناشوایی اش به شکست انجامیده بود و از افسردگی رنج می برد و بی پولی و بی کاری نیز برسرش آوار شده بودند. حتی بعد از خلق هری پاتر برای چاپ آن با مشکل مواجه شد و کسی حاضر به چاپ کتابش نبود. اما او مصمم بود!

آنتونی رابینز مجری کامیاب

آنتونی رابینز فردی کامیاب که ما او را با کتابهای به سوی کامیابی می شناسیم. بنا به گفته ی خودش، او فردی بود که از چاقی مفرط و تنبلی رنج می برد و در آپارتمانی چهل متری زندگی حقیرانه ایی را می گذراند. با تلاشی ذهنی و اراده ایی راسخ توانست در کمتر از ده سال تمام رؤیاهایش را به واقعیت تبدیل کند.

عباس برزگر کارآفرین شیرازی

چرا نگاهی به کشور خودمان نیندازیم؟! عباس برزگر،کارآفرین شیرازی، نمونه خوبی از افراد موفقی است که زندگی اش سرشار از ناکامی و بن بست بوده است. وی روستازاده ایی است که با کارهای خرد و ناچیز زندگی اش را می گذراند، اما با تلاشی چند ساله و عزمی راسخ همان روستا را تبدیل به یکی از قطب های گردشگری جهان کرده است. بسیار در شرح حال او می گویند که یک شبه سوپر میلیارد شده است اما کافی است با نگاهی دقیق و موشکافانه به زندگی او، ایده ها و تلاش های بی پایانش بپردازیم تا متوجه شویم که هرگز ره صد ساله را نمی توان یک شبه پیمود.

به جرأت می توان گفت تعداد چنین افرادی که بعد از شکست های پی در پی دست از تلاش نکشیده اند و تا رسیدن به موفقیت عزم راسخشان را حفظ کرده اند؛ بی شمار است. خواه آنهایی که به موفقیت جهانی رسیده اند و خواه آنهایی که موفقیتشان گرچه زبان زد خاص و عام است؛ اما جهانی نشده است. زندگی همه ی افراد موفق تابع قوانین خاصی است.

هدف گذاری، برنامه ریزی دقیق، تلاش و کوشش مداوم و بدون وقفه، نترسیدن از شکست، غره نشدن پس از هر پیروزی، بلند شدن بعد از هر بار زمین افتادن، شوق و اشتیاقی خاموش نشدنی به موفقیت، خودباوری و اعتماد به نفس و استفاده ی درست از فرصت ها و موقعیت های به وجود آمده از جمله ی قوانین طلایی زندگی افراد موفق هستند.

شکست های افراد موفق با معرفی موفق‌ترین انسان ها

ادیسون شکست خورده موفق

بارها و بارها داستان ادیسون، تنبلی اش در مدرسه، نظر معلم هایش درباره او به عنوان یک کودن  و تلاش های منتهی به شکست او را شنیده یا خوانده ایم. 999 بار تلاش نافرجام! و در نهایت هزارمین تلاش وی به موفقیت انجامید. او نه تنها برق، بلکه دهها اختراع مهم دیگر را به نام خود ثبت کرد و با شوق و تلاش مادم العمرش مهر سکوتی زد بر دهان تمام کسانی که او را کودن می خوانند.

آلبرت انیشتین نماد نبوغ

شکست های افراد موفق مثل آلبرت انیشتین برای همه شناخته شده است. او نماد نبوغ، ناشی از استعداد سرشار او نبود که با یک جرقه شکوفا شده باشد. انیشتین از ده سالگی با خواندن کتاب علوم مدرسه، ایده ایی را در ذهنش پروراند و تا چهل سالگی برای رشد و نمو آن تلاش کرد و صدها کتاب قطور و سنگین را مطالعه کرد. هنگامی که یک کارمند عادی در اداره ثبت اختراعات بود نظریه ینسبیت را اعلام کرد اما دقیقا بیست سال طول کشید تا دانشمندان هم عصرش، او را جدی بگیرند.

اگر فکر می‌کنید در کسب و کارتون به اندازه کافی موفق نیستید، خودساخته شرکت در دوره «موفقیت به روش استیو جابز» را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

موفقیت در کار

 

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست