زندگی نامه افراد موفقمقالهوبلاگ

رازهای ساده موفقیت ایلان ماسک

اشتراک گذاری این مطالب در:

ایلان ماسک کیست؟ او یک مخترع اهل ایالات متحده که در افریقای جنوبی متولد شده است. این جواب کوتاهی برای پرسش بالا است. اما برای این پرسش می توان فهرستی طولانی برشمرد. ایلان ماسک مهندس در صنایع پیشرفته است. او در زمره ی ده فرد برتر در فناوری قرار می گیرد.

این مخترع تاسیس سه شرکت بزرگ را در کارنامه خود دارد: تسلا موتورز، بی بال و اسپیس اکس. ارزش این شرکت ها بیش از یک میلیارد دلار است. ایده اولیه و تأسیس چندین شرکت مهم دیگر نیز در کارنامه او می درخشند. او حاصل ازدواجی منتهی به طلاق و بزرگ شده ی افریقای جنوبی است.  در مطالب دیگری از سایت خودساخته به بررسی زندگی و موفقیت‌های ایلان پرداخته ایم.

یکی از رازهای ساده موفقیت ایلان ماسک رفتن به سرغ شغل مورد علاقه اش بوده است. شغل کنونی وی مدیر عاملی و مدیر فنی در شرکت اسپیس اکس می باشد. توسعه یک سیستم حمل و نقل با سرعت زیاد که با نام هایپر لوپ مشهور است نیز از جمله فعالیت های او است.

این نابغه را اولین فرد ثروتمند جهان نامیده اند. در سال 2018 نیز بیست و پنجمین فرد قدرمتند جهان بود.

ماسک حرفه ی خود را با برنامه نویسی شروع کرد. در 12 سالگی اولین بازی کامپیوتری خود را طراحی کرد و به فروش رساند. او پس از مهاجرت به کانادا زندگی چندان خوبی نداشت و به شغل های کم درآمد راضی می شد. زمانی که توانست در دانشگاه پنسیلوانیا بورسیه دریافت کند به ایالات متحده مهاجر کرد. او در دانشگاه پنسیلوانیا ابتدا فیزیک و سپس علوم اقتصادی خواند.

راز موفقیت این ایلان ماسک چیست؟

مطالب بالا نمای کلی از زندگی و دست آوردهای ایلان ماسک بود. اما نکته ی مهم در عمق زندگی و شخصیت او است. قطعا فردی که این میزان از موفقیت را در کارنامه خود دارد شخصی خستگی ناپذیر است. شخصی است با ارده آهنی که تمام نقاط ضعف خود را به قدرت تبدیل کرده است. به راستی که او موجودی فرا زمینی است و برای این مهم در تلاش است.

راز موفقیت این ایلان ماسک چیست؟

1. او همواره در حال یادگیری است

در بالا خواندیم که او فیزیک و سپس علوم اقتصادی خوانده است. اما شخصی است که در رابطه با علوم فضا کار می کند. زیرا او خود را محدود نکرده است و همواره در حال یادگرفتن چیزهایی است که نمی داند.

2. ذهنی خلاق و نوآور دارد

در هر حرفه ایی خلاقیت و نوآوری می تواند از رازهای موفقیت ایلان ماسک و هر کس دیگری باشد. او از این قاعده مستثنی نیست. عمده موفقیت او ناشی از این ویژگی شخصیتی او است. او دیدی متفاوت به مسائل دارد. ایده های بزرگ دارد که در پی عملی کردن آنها ست.

3. ایده هایش را شفاف و روشن تعریف می کند

او ایده اش را در ابتدای کار کاملا واضح و روشن بیان می کند. تمام جوانب آن را می سنجد. اهداف را یکی یکی بیان می کند. و طبق برنامه ی از پیش تعیین شده قدم بر می دارد.

4. اطراف خود را با افراد مناسب پر کرده است

ایلان ماسک در گزینش افراد، بسیار ماهر است. قطعا چنین فردی به تنهایی قله های موفقیت را فتح نکرده است. او افرادی را جذب می کند که بسیار توانمند باشند و روابط اجتماعی قوی و حسن نیت داشته باشند. کادر کم ولی کارا از مؤلفه های مدیریتی او است.

5. درس گرفتن از شکست ها

مرد آهنین لقب این ابر مرد است. بدون شک راز موفقیت ایلان ماسک در این ویژگیست. ماسک فردی است که بارها ناکامی را تجربه کرده است. از شرکت اخراج شده، ورشکست شده و پروژه های او ناموفق از آب درآمده اند. هر کدام از اختراع های او بارها و بارها با شکست مواجه شده اند. اما او از تمام آنها درس گرفت و ایده ایی جدید را جایگزین ایده های منتهی به شکست نمود.

راز موفقیت این ایلان ماسک چیست؟

6. کار، کار، کار

این مخترح شاید بیشتر از هر شخصی در جهان کار می کند. از صبح تا نیمه های شب مشغول کار کردن است. میانگین ساعات کاری او را 80 تا 100 ساعت در هفته برآورد کرده اند. قطعا چنین شخص تأثیرگذاری زندگی روزمره ی عادی ندارد. ساعات غذا خوردن و خوابیدنش مانند سایر افراد نیست.

7. کار او بهترین مبلغ اوست

در اصول مدیریتی جدید تبلغات رمز پیروزی است. اما ایلان ماسک از این قاعده مستثنی است. او معتقد است نباید هزینه ی زیادی را صرف تبلیغات کرد. بلکه هزینه ی اصلی را باید برای کیفیت خرج کرد. کار و محصول او برایش برند سازی کرده است نه هزینه های گزاف برای تبلیغات.

8. او مدیری همیشه خندان است

نام ایلان ماسک را در اینترنت جست و جو کنید. در نود درصد از عکس هایش لبخندی قاطع بر لب دارد. روابط اجتماعی بالای او در جذابیت او بسیار تاثیرگذار است. چه با زیر دستانش چه با هوادارنش و مردم عادی او فردی خوش برخورد است. اگرچه فردی مشهور و پر مسغله است اما برای تمام هوادارنش در فضای مجازی وقت می گذارد و با آنها در ارتباط است.

9. رؤیاهای بزرگی در سر دارد

به او لقب مرد رؤیاها داده اند. او رؤیای سفر به مریخ را در سر می پروراند و در آرزوی روزی است که انسان در مریخ شهری را بنا کند. داشتن چنین آرزوهای جاه طلبانه ایی شخصیتی نستوه را در او شکل داده است.

اگر میخواهید مثل ایلان ماسک به فرد موفقی تبدیل شوید و فکر می‌کنید در کسب و کارتون به اندازه کافی موفق نیستید، خودساخته شرکت در دوره «موفقیت به روش استیو جابز» را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

موفقیت در کار

 

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست