افکار مثبترشد فردیمقالهوبلاگ

8 مورد از تکنیک های مثبت اندیشی برای رسیدن به هدف

اشتراک گذاری این مطالب در:

قدرت مثبت اندیشی چیزی نیست که به راحتی بدست بیاید. زیرا فکر و ذهن مدام در حال پرواز است و وقتی رها می‌شود، کنترل آن برایتان دشوار است. البته راه‌هایی نیز برای کنترل فکر وجود دارد. مثبت اندیشی باعث آرامش می‌شود و استرس را از بین می‌برد. بزرگ‌ترین دشمن موفقیت در کسب و کار، منفی‌بافی است. در ادامه به تکنیک های مثبت اندیشی می‌پردازیم.

چگونه مثبت اندیش باشیم ؟

برای افزایش قدرت مثبت اندیشی می‌توانید روش‌های زیر را امتحان کنید:

روز خود را با تایید مثبت شروع کنید

نحوه تفکر شما در زمان صبح می‌تواند تمام روز شما را پوشش دهد. اگر با حال خوب از خواب بیدار شوید، تمام روز احساس خوبی خواهید داشت. اگر دیر از خواب بلند شوید در حالی که ترس و استرس دیر رسیدن به سر کار را داشته باشید، باید با عجله لباس بپوشید. با ترس و استرس به سر کار بروید و این استرس بدون اینکه اراده کنید تا انتهای روز با شما باقی بماند. در واقع اتفاق اولیه فراموش می‌شود اما ترس آن ساعت‌ها در ناخودآگاه ذهن باقی می‌ماند.

یکی از تکنیک های مثبت اندیشی شروع صبح با ذهنیت خوب و آرامبخش است.

بیشتر بخوانید: تقویت فکر مثبت برای سرعت بخشیدن به تحقق آرزوها

روی چیزهای خوب متمرکز شوید

همه دلشان می‌خواهد روزشان بدون مانع طی شود. برای رسیدن به محل کار با ترافیک روبرو نشوند. برای انجام کارهای اداری، کارمندان دولت با گفتن «سیستم قطع است» کارشان را به عقب نیندازند. حتی زمانی که قصد تماس با یک شخص را دارند، با تلفن خاموش او روبرو نشوند. اما به هر حال این موانع در طی روز برای همه ایجاد می‌شوند. حتی خوش‌شانس‌ترین آدم‌ها هم با موانع ریز و درشت در طی روز روبرو هستند.

اما تکرار جملات مثبت اندیشی به آن‌ها کمک می‌کند تا بر همه این موانع غلبه کنند.

در موقعیت‌های بد به دنبال خنده باشید

وقتی در تاریک‌ترین لحظات زندگی هستید، غرولند کردن چه دردی را دوا می‌کند؟ آیا می‌تواند به چراغی برای روشن کردن مسیر تبدیل شود؟ مسلما فقط ذهن آرام است که به شما کمک می‌کند تا از این شرایط رها شوید. خندیدن و دنبال کردن طنز به شما برای غلبه بر وضعیت وخیم روحی کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید: چگونه انرژی مثبت داشته باشیم

تکنیک های مثبت اندیشی

شکست‌ها را به درس عبرت تبدیل کنید

یکی دیگر از تکنیک های مثبت اندیشی عبرت گرفتن از شکست‌هاست. هیچ‌کس نمی‌تواند مدعی شود در همه امور کامل است. هر فردی ممکن است در یک کار متخصص باشد اما در کار دیگری مهارت نداشته باشد. بنابراین شکست و اشتباه برای همه وجود دارد. پس نباید بعد از شکست از خودتان ناامید شوید. بلکه باید برای دستیابی به موفقیت از شکست‌های گذشته عبرت بگیرید.

تبدیل گفتگوهای منفی به جملات انگیزشی مثبت

یک راه برای تقویت قدرت مثبت اندیشی تغییر گفتگوهاست. وقتی در تنهایی به سر می‌برید با خودتا حرف می‌زنید. حالا بیایید به جای گفتن جملات منفی، این بار جملات با بار مثبت را با خود تکرار کنید. به جای فکر کردن به آدم‌های منفور این بار شخصیت‌های دوست داشتنی را به خاطر بیاورید. هر نوع پیام منفی را متوقف کنید و در مقابل به اتفاقات خوب و قشنگ فکر کنید.

بیشتر بخوانید: خوشبختی و موفقیت با تمرکز بر افکار مثبت

بر روی زمان حال متمرکز شوید

از جمله تکنیک های مثبت اندیشی می توان به تمرکز بر روی زمان حال اشاره کرد. وقتی مدام آینده نیامده را با خود مرور می‌کنید، آیا می‌توانید آن را تغییر دهید و آیا افکار منفی شما در مورد آن صحت دارد؟ اگر در گذشته اتفاق بدی افتاده است، با فکر کردن به آن هیچ چیز تغییر نمی‌کند. بلکه فقط استرس، اضطراب و نفرتش در ذهن‌تان باقی می‌ماند. برای غلبه بر این وضعیت باید بر روی زمان حال فکر کنید.

برای این کار باید ببینید چه کاری برای انجام دادن دارید. بر روی همان کار متمرکز شوید و سعی کنید آن را به بهترین شکل انجام دهید. به طور کلی درهای فکر را بر روی دنیای گذشته و آینده نامعلوم ببندید.

به سراغ آدم‌های مثبت اندیش بروید

تکرار جملات مثبت اندیشی جز با وجود آدم‌های مثبت‌گرا ممکن نیست. شما هر چقدر هم فرد آرامی باشید، وقتی اطرافتان با افراد منفی‌باف احاطه شده باشد، شما هم خیلی زود مثل آن‌ها دیدگاه منفی پیدا می‌کنید. برای تبدیل شدن به فرد مثبت باید خود را با افراد مثبت اندیش محاصره کنید.

شخصیت هر فرد میانگینی از پنج فردی است که با آن‌ها ارتباط دارد. برای تغییر روحیه خود باید با افراد شاد، با اعتماد به نفس بالا و مثبت‌اندیش ارتباط برقرار کنید.

انتخاب سبک زندگی سالم

یکی از تکنیک های مثبت اندیشی داشتن سبک زندگی سالم است. در واقع تا زمانی که غذاهای پرکالری بخورید، فعالیت بدنی‌تان کم باشد و یا منزوی و گوشه‌گیر باشید، هیچ امیدی برای تغییر فکرتان وجود ندارد. اگر از همه دنیا متنفرید چه فکر یمی‌توان به حال شما کرد؟ کافیست از منطقه امن خود خارج شوید و سبک زندگی خود را تغییر دهید.

برای خود هدیه بگیرید. مسئولیت کارهایتان را برعهده بگیرید و توقعات خود را از دیگران کاهش دهید. در این صورت به جای منتظر نشستن برای تغییر وضعیت، خودتان سرنوشت‌ خود را رقم می‌زنید.

 در پایان

با توجه به تاثیراتی که مثبت اندیشی بر روی روان و ذهن‌تان باقی می‌گذارد، تغییر سبک زندگی ضرورت دارد. هر کسی که بخواهد استرس را برای همیشه کنار بگذارد و در آرامش زندگی کند، ابتدا باید تفکرات خودش را تغییر دهد. تکرار جملات مثبت اندیشی یکی از این راههاست.

برای داشتن ذهن مثبت و موفق، خودساخته شرکت در دوره «چطور ذهن موفق داشته باشیم» را به شما پیشنهاد میدهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

جملات مثبت اندیشی

برچسب‌ها: , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست