افکار مثبتموفقیتوبلاگ

چگونه انرژی مثبت داشته باشیم

اشتراک گذاری این مطالب در:

تقریبا همه ی ما می دانیم که داشتن انرژی مثبت در طول روز چقدر روی کارایی روزانه ی ما تاثیر دارد. اما این که چگونه انرژی مثبت داشته باشیم سوالی است برای افرادی که می خواهند در طول روز سرحال باشند. آیا تفکر مثبت اندیشی برای داشتن انرژی مثبت کافی است؟ باید گفت خیر. زیرا دانشمندان توانسته اند ثابت کنند که داشتن انرژی مثبت فراتر از داشتن تفکر مثبت اندیشی و خوشحال بودن است. در ادامه با خودساخته همراه باشید تا بیشتر با این مقوله آشنا می شویم.

به احساسات و افکار منفی تان آگاه شوید

داشتن افکار منفی تکرارشونده به دلیل غریزه های ابتدایی ماست. اجداد ما بزرگ ترین هدف شان بقا و زنده ماندن بود. برای چنین هدفی، مثبت اندیشی خیلی کاربردی نیست. بلکه احتیاط مضاعف نیاز است. اما این غریزه، در دنیای مدرن امروزی چقدر کاربرد دارد؟ مگر ما هم مثل اجدادمان برای شکار به جنگل می رویم؟ آیا ما هم مثل آن ها با جانوران ناشناخته روبرو می شویم؟

اما برای اینکه بدانیم چگونه انرژی مثبت داشته باشیم نیازی نیست که ترس را کاملا از بین ببریم. ترس از بین نمی رود چون اتفاقات بد هم از بین نمی روند. در نتیجه هر کاری کنیم نمی توانیم مانع رخداد اتفاقات بد شویم. ولی می توانیم واکنشی که نسبت به هر اتفاق داریم را کنترل کنیم. اگر شما خود را قربانی اتفاقات بدانید، سراسر وجودتان پر از انرژی منفی می شود.

پس هر زمان که ترس یا ناراحتی سراغ شما آمد، سریعا به آن آگاه شوید و سعی کنید واکنش تان به این اتفاقات را کنترل کنید. خود را توجیه کنید که قربانی محیط اطراف نیستید.

هرگز به این فکر نکنید که شما کنترلی روی اتفاقات زندگی تان ندارید. شما همیشه می توانید جنبه هایی از زندگی تان را پرورش دهید و خود را ارتقا بخشید.

بیشتر بخوانید: تمرکز بر افکار مثبت برای رسیدن به موفقیت

تاثیر اطرافیان

هیچ شکی وجود ندارد که اطرافیان ما روی حس و حال ما تاثیر دارند. جیم ران می گوید: “ما میانگین 5 نفری هستیم که بیشتر از بقیه با آن ها سروکار داریم.” پس اگر دوستان و اطرافیان ما انسان هایی با انرژی منفی هستند، خیلی سخت است که بتوانیم افکارمان را جوری تنظیم کنیم که انرژی مثبت داشته باشیم.

تحقیقات زیادی نشان می دهد که استرس مسری است. یعنی اگر دوستانتان افرادی باشند که استرس زیادی دارند، این استرس می تواند به شما هم منتقل شود. این قاعده برای شادی و انرژی مثبت هم صحیح است. پس اگر دوستانی داشته باشید که سرشار از انرژی مثبت هستند، می توانید با خیال راحت با آن ها رفت و آمد کنید. چون انرژی آن ها به شما منتقل می شود.

بنابراین، یکی از بهترین جواب ها برای سوال چگونه انرژی مثبت داشته باشیم این است که اطرافتان را با کسانی که انرژی مثبت دارند پر کنید.

چگونه انرژی مثبت داشته باشیم ؟ با شکرگزاری

شکرگزاری تاثیر خیلی زیادی در داشتن انرژی مثبت دارد. در هر روز، زمانی را اختصاص دهید به این که مواردی در زندگی خودتان پیدا کنید که به خاطرش خوشحال هستید. اصلا نیازی نیست موارد خیلی بزرگ را بر شمارید. مثلا همین که این متن را می خوانید یعنی یک کامپیوتر یا موبایل دارید و همچنین دسترسی به اینترنت دارید. این که یک سقف بالای سرتان است (حتی اگر اجاره ای)، جای شکر دارد.

با یافتن این موارد در زندگی تان، می فهمید که چه نعمت هایی داشتید و از آن ها غافل بوده اید. با شمردن خوبی های زندگی تان، انرژی منفی و ناراحتی را از خود دور می کنید و پر از خوشحالی و انرژی مثبت می شوید.

پس از این به بعد، هر روز صبح سعی کنید 5 مورد از ویژگی های مثبت زندگی تان را یادداشت نمایید.

یک نکته ی دیگر این است که فکر نکنید اگر شکرگزاری کنید به این معنی است که با زندگی الان تان مشکلی ندارید و همین جور می مانید. شکرگزار زندگی بودن به معنی توقف پیشرفت نیست. بلکه به این معنی است که شما از امکانات و نعمت هایی که فعلا و همین الان در زندگی تان دارید خوشحالید.

بیشتر بخوانید: تقویت فکر مثبت برای سرعت بخشیدن به تحقق آرزوها

گذشته را همان جا رها کنید

در گذشته تان چه اتفاقی رخ داده است؟ آیا بد بوده؟ خوب بوده؟ فرقی ندارد. هر چه که بوده، دیگر تمام شده است. گذشته را نمی توان تغییر داد. خودتان و دیگران را ببخشید.

اگر اشتباهی در گذشته انجام داده اید، از آن ها یاد بگیرید. حتی از اشتباهات سایر افراد نیز می توانید یاد بگیرید. با عبرت از گذشته، به امید آینده و در لحظه ی حال زندگی کنید. این بهترین فرمول برای رها کردن گذشته است.

گذشته می تواند روی طرز فکر الان شما تاثیر گذار باشد. تفکر مثبت اندیشی تفکر خیلی خوبی است. اما برای کسی که گذشته ی خوبی نداشته خیلی سخت است که بخواهد چنین تفکری داشته باشد. اما چنین فردی می تواند واکنشش نسبت به اتفاقات گذشته را عوض کند. می تواند با خودش قرار بگذارد که از این به بعد قرار است از اتفاقاتی در گذشته برایش اتفاق افتاده درس بگیرد.

در نتیجه، رها کردن گذشته در گذشته و درس گرفتن از آن، یکی از بهترین جواب ها برای سوال چگونه انرژی مثبت داشته باشیم می باشد.

بیشتر بخوانید: افراد موفق چگونه فکر می کنند؟ تفکر انسان های موفق با شما فرق میکنه؟

گذشته را همان جا رها کنید در گذشته تان چه اتفاقی رخ داده است؟ آیا بد بوده؟ خوب بوده؟ فرقی ندارد. هر چه که بوده، دیگر تمام شده است. گذشته را نمی توان تغییر داد. خودتان و دیگران را ببخشید. اگر اشتباهی در گذشته انجام داده اید، از آن ها یاد بگیرید. حتی از اشتباهات سایر افراد نیز می توانید یاد بگیرید. با عبرت از گذشته، به امید آینده و در لحظه ی حال زندگی کنید. این بهترین فرمول برای رها کردن گذشته است. گذشته می تواند روی طرز فکر الان شما تاثیر گذار باشد. تفکر مثبت اندیشی تفکر خیلی خوبی است. اما برای کسی که گذشته ی خوبی نداشته خیلی سخت است که بخواهد چنین تفکری داشته باشد. اما چنین فردی می تواند واکنشش نسبت به اتفاقات گذشته را عوض کند. می تواند با خودش قرار بگذارد که از این به بعد قرار است از اتفاقاتی در گذشته برایش اتفاق افتاده درس بگیرد. در نتیجه، رها کردن گذشته در گذشته و درس گرفتن از آن، یکی از بهترین جواب ها برای سوال چگونه انرژی مثبت داشته باشیم می باشد.

از غیبت دوری کنید

یکی از مهم ترین موارد برای اینکه بدانیم چگونه انرژی مثبت داشته باشیم این است که غیبت نکنیم.

این جمله را همیشه یادتان باشد: “ذهن های خوب درباره ایده ها، ذهن های معمولی درباره اتفاقات و ذهن های کوچک درباره مردم صحبت می کنند.”

غیبت کردن نه تنها از لحاظ شرعی منع شده است، بلکه یک کار غیر انسانی است که می تواند به سرعت شما را سرشار از انرژی منفی کند. غیبت یعنی قضاوت کردن مردم. عموما در غیبت ها ویژگی های بد مردم به زبان آورده می شود. آیا انتظار دارید با گفتن واژه هایی که بار معنایی منفی دارند، شما سرشار از انرژی مثبت شوید؟ خب این امکان ندارد.

حتی اگر کسی که غیبت می کند شما نباشید و صرفا در حال گوش دادن باشید، باز هم شنیدن کلماتی با بار معنایی منفی باعث داشتن انرژی منفی می شود. پس حتی نباید شنونده ی غیبت باشید.

اگر در جایی هستید که افراد مشغول غیبت کردن هستند، فورا آن جا را ترک کنید. اگر این امکان وجود ندارد، تا جایی که امکان دارد کاری کنید که چیزی نشنوید. مثلا از هندزفری استفاده کنید.

جای تعجب است که افراد زیادی سوال چگونه انرژی مثبت داشته باشیم را می پرسند ولی هر روز پشت سر عده ی زیادی حرف می زنند.

برای داشتن ذهن مثبت و موفق، خودساخته شرکت در دوره «چطور ذهن موفق داشته باشیم» را به شما پیشنهاد میدهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

جملات مثبت اندیشی

 

 

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست