اعتماد به نفسمقالهوبلاگ

بهترین روشهای افزایش اعتماد به نفس در زنان

اشتراک گذاری این مطالب در:

زنانی که اعتماد به نفس بالاتری دارند، همیشه محبوب‌ترند. دلیل این امر اول خودباوری و دوم روحیه شاد آن‌هاست. همین دو ویژگی کافیست تا آن‌ها را به افرادی جذاب و محبوب تبدیل کند. خجالتی بودن باعث گوشه‌گیری و انزوا می‌شود. در عین حال هیچ کس علاقه‌ای به ارتباط با افراد منزوی و گوشه‌گیری ندارد. به همین دلیل آشنایی با روشهای افزایش اعتماد به نفس در زنان برای همه بانوان ضرورت دارد. در ادامه با سایت موفقیت خودساخته همراه شوید.

چگونه اعتماد بنفس را افزایش دهیم ؟

از جمله راه های درمان اعتماد به نفس پایین در زنان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

متوقف کردن جملات منفی

یکی از روشهای افزایش اعتماد به نفس در زنان در ابتدا متوقف کردن مکالمات منفی است. همه بخشی از اعتماد به نفس خود را از افکار و گفتگوهایمان می‌گیریم. برای درمان اعتماد به نفس پایین ابتدا باید افکار منفی در مورد خود، اطراف و حتی زندگی تغییر دهید. درست است که زندگی همیشه بر وفق مرادمان نیست. اما نباید بخاطر مشکلات درون خود را قربانی کنیم.

وقتی بیش از حد درگیر برخی از موضوعات و مسائل می‌شوید، گوهر درونی شما فدا می‌شود. این همان اعتماد به نفسی است که کمبود آن مشکلات شخصیتی زیادی را به دنبال دارد.

قدر ارزش‌های خود را بدانید و به آن پایبند باشید

هیچ انسانی بی‌استعداد و ناتوان نیست. این موضوع در مورد خود شمایی که در حال خواندن این مطلب هستید، بیشتر صادق است. اگر شما فرد ناتوانی بودید، مطمئنا در گوگل و وب سایت‌های مختلف به دنبال راه حلی برای افزایش اعتماد به نفس خود نبودید. این علاقه و میل ذاتی شما به داشتن روحیه خودباوری نشان می‌دهد فرد ارزشمند و توانمندی هستید. اما وقتی ذهنتان را مدام از سرزنش و مقایسه خود با دیگران پر می‌کنید، اعتماد به نفس‌تان را از دست می‌دهید.

باور کنید مرغ همسایه غاز نیست!

بیشتر بخوانید: راه های افزایش عزت نفس برای داشتن زندگی شاد

درمان اعتماد به نفس پایین

از افراد منفی‌نگر دوری کنید

یکی از روشهای افزایش اعتماد به نفس در زنان کناره‌گیری از افرادی است که باعث سرکوب روحیه شاد شما می‌شوند. اگر در کنار برخی از افراد دستتان می‌لرزد، احساس بدی دارید و فکر می‌کنید او از هر جهت بالاتر از شما قرار دارد، همین حالا ارتباط خود را با چنین فردی کمتر کنید. ارتباط با افراد از خودراضی و خودمچکر باعث می‌شود تا فرد خجالتی بیش‌از پیش اعتماد به نفسش را از دست بدهد.

چنین افرادی با هوشمندی از نشانه های اعتماد به نفس در شما آگاه می‌شوند. سپس برای برتر نشان دادن و جذابیت خود بیشتر شما را سرکوب می‌کنند. برای درمان اعتماد به نفس پایین مجبورید حداقل تا زمانی که به روحیه خودباوری نرسیده‌اید با چنین افرادی ارتباط برقرار نکنید.

سطح خودآگاهی خود را افزایش دهید

برای اینکه ابتدا با خودتان کنار بیایید، باید سطح خودآگاهی‌تان را افزایش دهید. برای مثال به چالش کشیدن و محدود کردن گفتگوهای منفی درونی به خودآگاهی نیاز دارد. یکی از بزرگ‌ترین سلاح‌ها در برابر عزت نفس پایین، همین خودآگاهی است. در بیشتر مواقع بدون اینکه بدانید شروع به سرزنش خود می‌کنید. این شیوه باعث تداوم سیگنال‌های منفی به سمت مغز می‌شود.

به مرور زمان آنقدر افکار منفی در ذهن جا باز می‌کند که قدرت خود را برای کنترل آن از دست می‌دهید. در حالی‌که اگر از همان ابتدا کنترل فکر و ذهن‌تان را در دست بگیرید، همه چیز به راحتی حل می‌شود. مدیتیشن یکی از راه‌های افزایش خودآگاهی است.

در عین حال یکی از روشهای افزایش اعتماد به نفس در زنان هم محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید: بهترین روش های درمان استرس زنان

استرس خود را کنترل کنید

اگر به مرحله‌ای رسیدید که توانستید به خودآگاهی برسید و افکار منفی را کنترل کنید، به تدریج استرس هم از بین می‌رود. استرس و اضطراب بیش از حد دشمن اصلی اعتماد به نفس است. در عین حال در نبود این ویژگی، شما دچار ترس و اضطراب شدید می‌شوید.

بر فرض مثال قصد دارید در آزمون رانندگی شرکت کنید. وقتی آنقدر استرس شدید از رد شدن را دارید، روحیه خودباوری را از دست می‌دهید. همین که سوار خودروی آزمون شدید در کنار افسر راهنمایی رانندگی دچار ترس شده و همه اطلاعاتتان را از دست می‌دهید. به جای اینکه روی رانندگی تمرکز کنید، خود را می‌بازید. در نتیجه خیلی سریع از آزمون رد می‌شوید.

یکی از بهترین روش های افزایش اعتماد به نفس در زنان کنترل ترس است. این امر با خودآگاهی و مدیتیشن به نتیجه می‌رسد. روزانه به مدت 10 دقیقه روش مراقبه را تمرین کنید.

درمان اعتماد به نفس پایین

قدرشناسی را تمرین کنید

تمرین قدرشناسی نسبت به آنچه که داریم، باعث احساس خوب در درونمان می‌شود. غرولند کردن نسبت به آنچه که از دست داده‌ایم، جز استرس، ترس و اضطراب نتیجه‌ دیگری ندارد. ما در بسیاری از مواقع فکر می‌کنیم اگر مدام به یک موضوع اعتراض داشته باشیم، همه چیز درست می‌شود.

یکی از روشهای درمان اعتماد به نفس پایین در زنان شکرگزاری است. اگر مدل ماشین‌تان پایین است، به روزهایی فکر کنید که در آرزوی همین ماشین بودید. اگر با همسرتان دچار مشکل شده‌اید، به روزهای تنهایی و در جستجوی عشق بودن فکر کنید. فکر کردن به روزهایی که در حسرت داشته‌های امروز بوده‌اید، باعث آرامش می‌شود.

از سوی دیگر انسان در آرامش بهتر تصمیم‌گیری می‌کند. قصد نداریم اندرزهای غیرواقعی بدهیم. اما در بسیاری از مواقع داشتن آرامش و صبوری می‌تواند همه چیز را ختم به خیر کند.

برای هر زنی افزایش اعتماد به نفس در مقابل مردان ضرورت دارد تا خود را موجودی ضعیف و ناتوان تصور نکنند. اگر تنها هستند بخاطر ترس از تنهایی به هر رابطه ای تن ندهند. اگر فکر می‌کنید از کمبود اعتماد به نفس رنج میبرید، خودساخته شرکت در دوره کیمیاگر را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی عکس زیر کلیک کنید

راه های افزایش عزت نفس را یاد بگیرید

 

برچسب‌ها: , , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست