اعتماد به نفسمقالهوبلاگ

رازهای جذابیت چیست و چطور می توان قلب همه را در دست گرفت؟

اشتراک گذاری این مطالب در:

رازهای جذابیت (Secrets of charm) را می‌دانید؟ از آنها هستید که در هر جمعی خوب بلدند دلبری کنند؟ شاید هم دلتان می‌خواهد که به چنین فردی تبدیل شوید. به نظرتان رسیدن به چنین جایگاهی در میان آدم‌های دیگر، قلق و ترفند دارد؟ رمز و راز جذابیت چیست؟
بعضی‌ها بسیار زیبا هستند اما همچنان نمی‌توانند به گل مجالس بدل شوند و توجه دیگران را به خود جلب کنند. یعنی به نظر می‌رسد که زیبابودن به تنهایی نمی‌تواند راز و رمز جذابیت باشد. البته بسیاری از زیبارویان و کسانی که دارای زیبایی ظاهری هستند هم در شمار افراد جذابی قرار می‌گیرند که دل همه را از هر نظر اسیر خود می‌کنند.
نکته‌ای که می‌خواهیم به شما یادآور شویم، این است که برای جذاب‌بودن، تلفیقی از ظاهر و رفتار مهم است. با ما همراه باشید تا از رازهای جذابیت برایتان بیشتر بگوییم.
آنچه در ادامه می‌خوانید:

  • راز جذابیت ظاهری چیست؟
  • راز جذابیت شخصیت چیست؟
  • چند نکته را درباره رمز و راز جذابیت بدانید
  • ویژگی‌های مردانه و زنانه را با هم داشته باشید
  • یا خیلی بخندید یا اصلا نخندید

راز جذابیت ظاهری چیست؟

درست است که لزوما زیبایی چهره و اندام نمی‌تواند باعث شود که به فردی جذاب بدل شوید اما بدانید که رسیدگی به ظاهر هم مهم است. دست‌کم، دارا بودن حداقل‌هایی در این زمینه برای اینکه بتوانید در میان کاندیداهای جذابیت قرار بگیرید، لازم است.
بیشتر افراد در همان چندثانیه نخستی که با فردی تازه دیدار می‌کنند، تصمیم خودشان را برای دوست‌داشتن یا نداشتن او می‌گیرند. این موضوع در ضمیر ناخودآگاه افراد شکل می‌گیرد و کنترل و اراده خاصی برای آن وجود ندارد. پس اگر فردی ژولیده باشید یا به نظافت و سر و وضعتان رسیدگی نکرده باشید، متاسفانه بعد از چندثانیه نخست قضاوت‌های خوبی درباره‌تان شکل نمی‌گیرد و کنار گذاشته می‌شوید.
البته این قانونی کلی نیست ولی در متوسط مواقع، ظاهر می‌تواند در اثرگذاری شما بر دیگران مهم باشد. پس به مقوله رسیدگی به نظافت، چهره و لباس همیشه اهمیت بدهید.
علاوه بر زیبایی و آراستگی ظاهری که می‌تواند شما را جذاب‌تر کند، زبان بدنتان هم در جذاب‌تر شدن حائز اهمیت است. البته کدهای رفتاری که در مجموعه زبان بدن قرار می‌گیرند برای هر کشوری متفاوتند ولی نکاتی وجود دارد که می‌توان به‌طور کلی یاد گرفت. کسی که بدنش راحت است و کنترل تمام اعضا را در اختیار دارد، معمولا فردی جذاب‌ در نظر دیگران است.
منظور از راحت‌بودن فرد با بدن این است که مثلا می‌داند باید دست‌هایش را چطور بگیرد و آنها را مدام در جیب فرو نمی‌کند یا دست‌به‌سینه نمی‌ایستد. جذاب‌ها معمولا در هنگام صحبت‌کردن با فردی دیگر به آنها نزدیک می‌شوند و نشان می‌دهند که به حرف‌های طرف مقابلشان توجه دارند. پس یادتان باشد که زبان بدن و راحت‌بودن فرد با دست‌ها و ژست‌های بدنش می‌تواند از رازهای جذابیت ظاهری باشد.

بیشتر بخوانید: افزایش اعتماد به نفس با بهترین توصیه ها

راز جذابیت شخصیت چیست؟

راز جذابیت شخصیت را نمی‌توان به‌سادگی کشف کرد. واقعیت این است که روی کره زمین، تعداد بی‌شماری انسان زندگی می‌کند که هر یک دارای سلایق و علایق مخصوص به خود هستند. این افراد، هر یک چیزی را جذاب می‌بینند و قانونی کلی برای تعیین جذابیت در میانشان وجود ندارد.
هرچند نمی‌توان گفت که چه کارهایی برای جذاب‌شدن لازمند اما کارهایی وجود دارد که تقریبا همه در جذاب‌نبودن آها اتفاق‌نظر دارند. برای مثال، خسته‌کننده‌بودن از ویژگی‌های افرادی است که برای دیگران جذابیت ندارند. همه ما زمانی خسته‌کننده می‌شویم که از ترس قضاوت‌های دیگران درباره شخصیت‌مان مدام رفتارها و حرف‌هایمان را کنترل کنیم.
دقت کرده‌اید که بعضی اوقات، از ترس اینکه عجیب‌وغریب جلوه نکنیم و به قول معروف، هم‌رنگ جماعت شویم، سعی داریم که خیلی رسمی و اتوکشیده و کلیشه‌ای رفتار کنیم؟ خب، اگر قصد دارید که رازهای جذابیت را به خوبی یاد بگیرید باید دور این رفتار را خط بکشید. یعنی به هیچ‌وجه از ترس پس زده شدن به رفتارهای کلیشه‌ای روی نیاورید.
همیشه خودتان باشید و هر چیزی را که به نظرتان می‌رسد با دیگران مطرح کنید. اجازه ندهید محدودیت‌های ذهنی باعث شوند که رفتارهایتان را در چارچوبی خاص جای بدهید و خسته‌کننده شوید.

چند نکته را درباره رمز و راز جذابیت بدانید

توصیه‌هایی برای یادگیری رازهای جذابیت وجود دارد که مطالعه آنها برایتان خالی از لطف نخواهد بود. در این بخش نهایی می‌خواهیم از تلفیقی از روش‌های جذابیت ظاهری و جذابیت شخصیت برایتان بگوییم. مثلا:
شاید باورتان نشود اما استفاده از عینک آفتابی می‌تواند درجه جذابیت‌تان را از صفر به ۱۰۰ برساند. مرد و زن هم نمی‌شناسد. استفاده از عینک آفتابی مناسب برای صورت، هم سلامت پوست و چشمتان را تامین می‌کند و هم باعث می‌شود تا زیباتر و جذاب‌تر شوید.
یکی دیگر از رازهای جذابیت هم انجام کارها و فعالیت‌های هیجان‌انگیز و موردعلاقه‌تان است. اگر می‌خواهید به شخصی جذاب برای دیگران بدل شوید، بهتر است که به سراغ فعالیت‌هایی بروید که هیجان و شادمانی زیادی در وجودتان ایجاد می‌کنند. کسی که شاد و پرهیجان است در نظر دیگران جذاب‌ به نظر می‌رسد. مثلا ورزشی خاص را امتحان کنید به مسافرت‌های خاص بروید یا هر کار دیگری را امتحان کنید که شادی زیادی برایتان به همراه دارد و زندگی‌تان را هیجان‌انگیز می‌کند.

ویژگی‌های مردانه و زنانه را با هم داشته باشید

پژوهش‌های علمی هم نشان می‌دهند که افرادی که دارای تلفیقی از ویژگی‌های زنانه و مردانه هستند در نظر دیگران جذاب‌تر به نظر می‌رسند. برای مثال، حرف‌ها و سخنانی که درباره «چطور یک آقای جنتلمن باشید» یا «چطور زنی دلربا باشید» را کاملا دور بریزید. شما باید بتوانید به عمق انسانیت نزدیک شوید و شخصیت‌تان را فارغ از تعاریف جنسیتی شکل بدهید.
پس به سراغ کارها و رفتارهای درستی بروید که در جوامع سنتی و به طور عرف برای مردان یا زنان تعریف شده است. شما باید ترکیب و تلفیقی از آنها در رفتارتان پیاده‌سازی کنید. چنین فردی دارای شخصیتی جذاب برای همه خواهد بود. چون نمادی است از انسانی که در کلیشه‌های جنسیتی اسیر نشده است.

یا خیلی بخندید یا اصلا نخندید

یکی دیگر از کارهایی که می‌توان در زمره رازهای جذابیت قرار دارد، داشتن ویژگی یا شاخصه‌ای خاص است. مثلا درباره خندیدن؛ دقت کرده‌اید که بعضی از افراد جذاب دارای لبخند و قهقهه‌های شیرین همیشگی هستند و برخی دیگر از جذاب‌ها هم وجود دارند که همیشه به سبک جیمزباند یا آلن‌دلون در فیلم‌های قدیمی، اخم و جدیتی جذاب دارند؟ خب! هردوی این گروه از افراد جذاب هستند.
علت این است که آنها شاخصه‌ای ویژه در رفتارشان دارند که باعث می‌شود به دیگران معرفی شوند. داشتن شاخصه‌ای ویژه در رفتار یا ظاهر، شما را جذاب می‌کند. رسیدن به چنین سطحی از کنترل شخصیت یعنی شما آن‌قدر به یک ویژگی و شاخصه در خود اعتقاد دارید و آن‌قدر در شما اصیل است که دیگران هم آن را در شما درک می‌کنند.
فقط ماجرا درباره خنده نیست، جذاب‌ها خودشان را به خوبی می‌شناسند و همین باعث می‌شود که ویژگی‌هایی معرف خود را به دیگران ارائه بدهند.

در آخر

بعضی‌ها معتقدند که جذاب‌بودن ذاتی است. نمی‌توان روی چنین حرفی زیاد حساب کرد. چون زمانی که رفتارهای افراد جذاب را موردتحلیل قرار می‌دهیم، درمی‌یابیم که مجموعه‌ای از کارها و عکس‌العمل‌هایشان با تمرین و تکرار کاملا قابل‌یادگیری است.
پس شما هم می‌توانید رازهای جذابیت را یاد بگیرید. هم راز جذابیت شخصیت و هم راز جذابیت ظاهری قابل‌الگوبرداری از دیگران است. کمی در رفتارهایتان دقیق‌تر شوید و روی اعتمادبه‌نفستان کار کنید. سعی داشته باشید که ارزش‌ها و نقاط قوت‌تان را به خود یادآوری نمایید.
در این صورت عزت‌ نفس شما بالا و بالاتر می‌رود و می‌توانید به معبد خدایان جذابیت ورود کنید. شخصیت و ظاهر همه ارزشمند است و قابلیت رشد و ارتقای بیشتر دارد. این را فراموش نکنید.

برای جذاب بودن داشتن اعتماد به نفس ضرورت دارد. به همین دلیلخودساخته شرکت در دوره کیمیاگر را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی عکس زیر کلیک کنیدراه های افزایش عزت نفس را یاد بگیرید

برچسب‌ها: , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست