اعتماد به نفسمقالهوبلاگ

تاثیر اعتماد به نفس بر سلامتی و شادابی

اشتراک گذاری این مطالب در:

تاثیر اعتماد به نفس بر تمام جنبه های زندگی انسان امری انکار نشدنی است. اعتماد به نفس کلید موفقیت در تمام زمینه ها از جمله تحصیلات، شغل، روابط اجتماعی و حتی سلامتی جسمانی است. از تاثیر اعتماد به نفس بر سلامت روانی بسیار سخن گفته شده است اما تاثیر اعتماد به نفس بر سلامتی جسمانی کمتر مورد توجه قرار گرفته است. با این وجود شاید این سوال برایتان پیش بیاید که تاثیر اعتماد به نفس بر بدن چگونه است. با سایت موفقیت سلف مید همراه باشید تا پاسخ سوالتان را پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: تاثیر اعتماد به نفس در سلامت روان و مشکلات کمبود آن

اعتماد به نفس و مراقبت از خود

یکی از وجوه  افزایش اعتماد به نفس  به خود مراقبتی باز می گردد. فردی که خود را ارزشمند می داند و به خودش می بالد معتقد است باید از خود مراقبت کند، غذاهای سالم و مقوی بخورد و به تناسب اندامش اهمیت دهد. چنین فردی سلامت روانی اش را در گرو سلامت جسمانی می بیند. ورزش کردن یکی از عادات افراد با اعتماد به نفس است. این مسأله به خوبی نشان می دهد که افراد با اعتماد به نفس تا چه میزان به جسم خود و سالم بودن آن اهمیت می دهند. فرد با اعتماد به نفس معتقد است باید بتواند به حیات ارزشمند خود ادامه دهد و کیفیت این حیات نیز برایش حائز اهمیت است.

بیشتر بخوانید: تاثیر اعتماد به نفس در یادگیری | کلاس های تقویتی را تعطیل کنید

سبک زندگی افراد با اعتماد به نفس

فرد با اعتماد به نفس فارغ از سن و جنس سبک زندگی سالمی را بر می گزیند. متاسفانه در جامعه ی ما بسیاری از رفتارها اگرچه درست و مفید هستند اما منع می شوند. تاثیر اعتماد به نفس بر بدن به خوبی در این مورد آشکار می شود. فعالیت هایی مانند رفتن به باشگاه و دوچرخه سواری بنا به سن و جنسیت برای بعضی افراد منع می شود. اما افراد با اعتماد به نفس به این کلیشه های فرهنگی اهمیت نمی دهند و سلامت خود را در اولویت قرار می دهند. آنها غذاهایی می خورند که ضامن سلامتی شان باشد نه غذاهایی که برای دیگران خوش لعاب باشند. همچنین آنها در انتخاب لباس و کفش سلامتی شان را معیار قرار می دهند نه سبک های مد روز را.

بیشتر بخوانید: زبان بدن افراد با اعتماد به نفس بالا چه شکلی است؟

سلامتی پوست و اعتماد به نفس

در بررسی تاثیر اعتماد به نفس بر سلامتی اشاره به سلامتی پوست خالی از لطف نیست. اگرچه استعمال هر چیزی در حد کفایت لازم و مفید است اما متاسفانه استفاده ی بی رویه از لوازم آرایشی و کرم های سنگین که برای پوست مضرر هستند در بین زنان و اخیرا مردان ایرانی بسیار شایع شده است. افراد با اعتماد به نفس به درون خود و داشته هایشان مفتخر هستند و به دنبال مخفی کردن هیچ بعدی از خود نیستند. این دید و باور تضمین کننده سلامت پوست آنان است. آنها خود را زیر تیغ جراحی های مختلف زیبایی نمی برند و از مضررات عمل های جدید زیبایی در امان هستند زیرا می دانند سیرتشان، صورتشان را نیز زیبا می کند.

تاثیرات اعتماد به نفس بر بدن

اعتماد به نفس و بیماری ها

اعتماد به نفس و سلامتی در یک مسیر موازی پیش می روند و به هم مرتبط هستند. اعتماد به نفس می تواند در بیماران مبتلا به سخت ترین بیماری ها عامل بهبود باشد، در مقابل عدم برخورداری از آن ممکن است فرد را با یک بیماری جزئی زمین گیر کند. بررسی بیماران به خوبی تاثیر اعتماد به نفس بر بدن را آشکار می کند. فردی که اعتماد به نفس دارد بهتر با بیماری ها مبارزه می کند و می خواهد به همان فرد قدرتمندی که قبل از بیماری بود تبدیل شود. او می داند بیماری عاملی است که باعث می شود او نتواند به اهدافش برسد و آنگونه که باید بر محیط اطرافش تاثیر بگذارد، پس عزمی راسخ و استوار در مقابله با بیماری پیدا می کند و به زودی شاهد بازگشت سلامتی خود است.

بیشتر بخوانید: راه های افزایش اعتماد به نفس در رابطه عاشقانه

تاثیر سلامتی بر اعتماد به نفس

اگرچه بسیاری از انسانها در زمان برخورداری از سلامتی از چنین نعمتی غافل هستند اما به طور کلی زمانی که انسان جسم سالمی دارد، حس بهتری نسبت به خودش و به زندگی پیدا می کند. این حس خوب نسبت به خود می تواند سرچشمه ی اعتماد به نفس باشد. سلامتی جسمانی و تنومندی به انسان نوعی انرژی و حس ارزشمندی می بخشد. انسان سالم همواره دلیلی برای شکرگزاری دارد و خود را بهره مند از یک موهبت الهی می داند. این بهره مندی بنیان و پایه ی کسب اعتماد به نفس است.

اعتماد به نفس و مراقبت از خود

نگرش مثبت نسبت به بدن

داشتن اعتماد به نفس باعث می شود ما نگرش مثبتی نسبت به بدن خود داشته باشیم و تمام کاستی های بدنمان را پذیرا باشیم. فردی که اعتماد به نفس بالایی دارد نگران پذیرش ظاهرش نزد دیگران نیست. او کک و مک های صورتش را می پذیرد، با اضافه وزنش کنار می آید و کم پست بودن موهایش را نقطه ضعف نمی داند. نگرش مثبت نسبت به بدن و دوست داشتن بدنمان باعث می شود برای سالم بودن و سالم ماندن تلاش بیشتری بکنیم.

اگر فکر می‌کنید در رابطه عاشقانه خود از کمبود اعتماد به نفس رنج میبرید، خودساخته شرکت در دوره کیمیاگر را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی عکس زیر کلیک کنید

راه های افزایش عزت نفس را یاد بگیرید

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست