اعتماد به نفسمقالهوبلاگ

زبان بدن افراد با اعتماد به نفس بالا چه شکلی است؟

اشتراک گذاری این مطالب در:

حتما برای شما هم پیش آمده که در اولین برخورد با برخی افراد متوجه وجود اعتماد به نفس بالا در آنها شده باشید. حتی ممکن است شما از طرف مقابلتان هیچ شناختی نداشته و حتی یک کلمه هم با او حرف نزده باشید؛ اما در همان دیدار اول مجذوب اعتماد به نفس او شوید. این به زبان بدن افراد بازمی گردد.

زبان بدن افراد با اعتماد به نفس ویژگی های خاصی دارد که ما در مطلب پیش رو این ویژگی ها را بیان می کنیم تا شما هم بتوانید با یادگیری آنها اعتماد به نفس خود را بهتر به نمایش بگذارید و قاطعیت و توانمندی تان را در تمام جمع ها و محافل ثابت کنید.  در این مطلب سایت موفقیت خودساخته به هشت سیگنالی که از بدن افراد با اعتماد به نفس ساطع می شوند و اعتماد به نفس آنها را نشان می دهند، می پردازیم.

زبان بدن افراد با اعتماد به نفس بالا

افرادی که برای افزایش اعتماد به نفس تلاش می کنند، این ویژگی در ظاهرشان به خوبی مشخص است. زبان بدن این افراد گویای شخصیتشان است که عبارت است از:

1. لبخند زدن همیشگی

لبخند یکی از ویژگی های زبان بدن افراد با اعتماد به نفس است، لبخند آنها ملیح و واقعی است نه ساختگی و تصنعی. افراد با اعتماد به نفس، افراد خوش برخورد و خوش مشربی هستند. آنها با لبخند زیبایی که همیشه بر لب دارند اعتماد به نفس خود را به همگان نشان می دهند و در همان ابتدای کار تیر خود را به هدف می زنند.

بیشتر بخوانید: زبان بدن افراد دروغگو | حرکاتی که افراد دروغگو را لو می دهد

2. ارتباط چشمی

فردی که به خودش می بالد با قاطعیت به چشم های دیگران نگاه می کند و قبل از برقراری ارتباط کلامی، با چشم هایش با مخاطبانش ارتباط برقرار می کند. چنین ارتباطی بسیار قوی و جذاب است. افراد با اعتماد به نفس از ابتدا تا انتهای جلسات و مجالس ارتباط چشمی خود را با دیگران حفظ می کنند.

3. حالت سر و گردن

سر و گردن افراد با اعتماد به نفس همیشه روبه بالا است. آنها هرگز سر خود را پایین نمی اندازند. پایین انداختن سر به شدت به مخاطب القا می کند که شما فرد شکست خورده و ناتوانی هستید. بالعکس افراد با اعتماد به نفس با بالا نگه داشتن سر و گردن خود همیشه مواظب هستند که تاج اعتماد به نفسشان از سرشان پایین نیاید.

بیشتر بخوانیدد: تاثیر اعتماد به نفس در یادگیری | کلاس های تقویتی را تعطیل کنید

4. حالت دست دادن

دست دادن یکی از آداب رسوم بین المللی است که افراد با اعتماد به نفس از آن به نفع خود استفاده می کنند. محکم دست دادن یکی از برجسته ترین ویژگی های افرادی است که خودشان را ارزشمند می دانند. در مقابل بی حال و بی جان بودن هنگام دست دادن، در همان ابتدای کار به شدت وجهه فرد را خراب می کند و او را فرد ضعیفی معرفی می کند. زیرا حالت دست دادن بازگو کننده قدرت درونی فرد می باشد.

5. دست ها

عنصر کلیدی زبان بدن افراد با اعتماد به نفس دست ها و نحوه ی استفاده از آنها می باشد. اول اینکه فردی که به خودش و توانایی هایش افتخار می کند، دست های افتخار آفرینش را در جیب هایش مخفی نمی کند، با آنها بازی نمی کند و بی خود و بی جهت آنها را به سر و صورتش نمی کشد. بلکه او دست هایش را با قدرت به نمایش می گذارد، کف دست هایش را روبه بالا نگه می دارد و در بیشتر اوقات آنها را به حالت خیمه در می آورد.

زبان بدن افراد با اعتماد به نفس بالا

6. نحوه ی ایستادن

دست به سینه ایستادن برای افراد با اعتماد به نفس ممنوع است. جفت کردن پاها هم همینطور. آنها راست می ایستند، کمی پاها را باز می کنند و شانه هایشان به عقب متمایل است. آیا چنین ایستادنی منعکس کننده وقار، جذبه و قدرت نیست؟

بیشتر بخوانید: تاثیر اعتماد به نفس در سلامت روان و مشکلات کمبود آن

7. حالت نشستن

در نشستن و همچنین ایستادن دست ها و پاها نقش مهمی ایفا می کنند. گذاشتن پاها روی هم و جمع کردن آنها یک حالت تدافعی است که ترس و بی انگیزگی را تداعی می کند. افراد تاثیرگذار اینگونه نیستند. آنها در هر جمعی راحت هستند و حالت نشستنشان حاکی از این است. بدین معنی که بدن خود را جمع نمی کنند، پاهایشان حالت بسته ندارد، به هیچ وجه قوز نمی کنند و خمیده به نظر نمی رسند.

بیشتر بخوانید: مهم‌ترین دلایل کمبود اعتماد به نفس |کاملا علمی و واقعی

8. سکون و آرامش

فردی که به خودش ایمان دارد و کسی را برتر از خودش نمی داند در همه ی جمع ها و محافل به صورت قدرتمندی ظاهر می شود و هیچ چیزی به او استرس و اضطراب بی جا وارد نمی کند. در چنین فردی آرامش خاصی دیده می شود. او از خودش بی قراری نشان نمی دهد، مدام اعضای بدنش را حرکت نمی دهد و دست و پایاش دچار لرزش های عصبی نمی شوند.

افراد با اعتماد به نفس

سخن پایانی

خواندن مطالب فوق و تمرین چنین حرکاتی، برای افرادی که از اعتماد به نفس بالایی برخوردار نیستند بسیار مفید است. زیرا زمانی که شما در حال تمرین کردن حرکات بالا هستید احساسات مثبتی در شما شکل می گیرند، در نتیجه ناخودآگاه شما تبدیل به فردی با اعتماد به نفس می شود و مغزتان به با اعتماد به نفس بودن عادت می کند. شگفت تر آنکه اگر تمرین این حرکات همراه با تمرین های ذهنی کسب اعتماد به نفس باشد که در مطالب پیشین به آنها پرداخته ایم در کمترین زمان ممکن شما به فردی قدرتمند و برتر تبدیل خواهید شد.

اگر فکر می‌کنید از کمبود اعتماد به نفس رنج میبرید، خودساخته شرکت در دوره کیمیاگر را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی عکس زیر کلیک کنید

راه های افزایش عزت نفس را یاد بگیرید

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست