صفحه اصلیموفقیتموفقیت در کسب و کار

چگونه به یک فرد موفق تبدیل شویم ؟

اشتراک گذاری این مطالب در:

فرقی ندارد کجا زندگی می کنید. هر جا که باشید حتما به دنبال جواب سوال ” چگونه به یک فرد موفق تبدیل شویم ” هستید. در این مقاله خودساخته قرار است به این سوال جواب بدهیم. در پایان قطعا می دانید برای رسیدن به آمال و آرزوهایتان چکار باید کنید.

چگونه به یک فرد موفق تبدیل شویم ؟

برای تبدیل شدن به فردی موفق لازم است تا چندین توصیه را مدنظر داشته باشید:

هدف مشخص کنید

این مورد خیلی ضروری است. برای این که بدانید چگونه به یک فرد موفق تبدیل شویم باید دقیقا بدانید به کجا می خواهید برسید.

فرض کنید قرار است به مسافرت بروید. پس حتما باید یک مقصد مشخص داشته باشید. نمی شود بگویید فعلا راه می افتم تا ببینم به کجا می رسم. باید دقیق بدانید می خواهید به کجا برسید. اگر ندانید، فعالیت هایتان بیهوده است. تا جایی که می توانید هدف تان را شفاف تجسم کنید. هرچه جزئیات آن دقیق تر باشند، به شما قدرت بیشتری برای پیشروی می دهد.

اما فراموش نکنید که هدف هرکسی منحصر به فرد است. هرکسی باید راه خودش را برود. در نتیجه موفقیت هر کسی هم منحصر به فرد است. یعنی وقتی دوست صمیمی شما به موفقیت خاصی رسیده، به این معنی نیست که شما هم باید دقیقا همان موفقیت را داشته باشید. پس به زندگی خودتان بچسبید و به خاطر موفقیت دیگران حسرت نخورید.

بیشتر بخوانید: چگونه هوش مالی داشته باشیم ؟ میلیاردرشدن چه عالمی دارد؟

هوش مالی داشته باشید

افراد زیادی می پرسند چگونه به فردی موفق تبدیل شویم در حالی که هوش مالی خوبی ندارند. شاید شما هم کسانی را در نزدیکی تان دیده باشید که درآمدش به اندازه شماست ولی زندگی اش خیلی بهتر از شماست. به این دلیل است که هوش مالی آن شخص از شما بهتر است.

برای ثروت مند شدن، داشتن درآمد زیاد لازم نیست. بلکه همین که بدانید با همین پولی که الان در می آورید باید چه کنید، قدم خیلی بزرگی است.

بیایید با هم این مثال را مرور کنیم. فرض کنید دو خانواده 3 نفره در همسایگی هم زندگی می کنند. سرپرست این دو خانواده در یک شرکت و در پستی مشابه مشغول به کار هستند. در نتیجه درآمد، تعداد عضای خانواده و محل زندگی این دو خانواده با هم یکی است. اما پس از مدتی، خانواده ی اول به یک محله ی شیک تر نقل مکان می کنند. در صورتی که خانواده دوم در خرج های روزمره اش مانده است!

سرپرست خانواده دوم از اولی می پرسد چطور شده که توانسته خانه اش را عوض کند؟ ولی سرپرست خانواده اول می پرسد: “چرا تو نتوانستی نقل مکان کنی؟ مگر با پولت چه می کردی؟” او جواب می دهد: “وسایل خانه را عوض می کردیم تا وسایل نو داشته باشیم!” اولی می گوید: “فرق من و تو همین است! من با پولم نحوه سرمایه گذاری در بورس را یاد گرفتم و سپس در بورس مشغول سرمایه گذاری شدم!”

به یاد داشته باشید هرچقدر هم که درآمد شما زیاد باشد، تا ندانید از این پول باید چگونه استفاده کنید، نمی توانید ثروتمند شوید. برای ثروتمند شدن باید درست خرج کردن را بلد باشید. در نتیجه، داشتن هوش مالی، یکی دیگر از پاسخ های سوال ” چگونه به یک فرد موفق تبدیل شویم ” است.

بیشتر بخوانید: تاثیر هوش هیجانی در زندگی و افزایش خودکنترلی

چگونه به فردی موفق تبدیل شویم

عادت های درست داشته باشید

چگونه به یک فرد موفق تبدیل شویم ؟ با داشتن عادات خوب و درست!

درست است که از داشتن هدف در زندگی تعریف کردیم و گفتیم داشتن هدف خیلی ضروری است. اما این را بدانید که عادت ها از هدف هم مهم تر هستند. اجازه دهید دلیل آن را با یک مثال برایتان توضیح دهم. اکثر کسانی که در رشته تجربی کنکور می دهند، هدفشان قبول شدن در رشته پزشکی است. اما آیا همه ی آن ها به آن می رسند؟ مسلما خیر.

فقط عده ی خاصی در رشته مورد نظرشان قبول می شوند. چون آن عده عادت داشته اند که سخت درس بخوانند و تمرین کنند و در آخر هم مزد زحماتشان را می گیرند. در نتیجه، داشتن هدف خوب باعث نمی شود شما حتما آدم موفقی شوید. بلکه عادت هایی که در جهت رسیدن به آن هدف برای خودتان درست می کنید، باعث می شود موفق شوید.

در زمینه عادت ها، تاثیر آن ها بر زندگی و نحوه ی چگونگی ایجاد آنان، توصیه می شود کتاب های قدرت عادات از چارلز دوهیگ و عادت های اتمی از جیمز کلیر را بخوانید.

بیشتر بخوانید: چگونه برنامه ریزی کنیم تا موفق شویم؟

از شکست نترسید

می خواهید بدانید چگونه به یک فرد موفق تبدیل شویم ؟ از شکست نترسید. بهترین معلم ها در زندگی، شکست های ما هستند. معلم های مدرسه، ابتدا به ما درس می دهند و بعد از ما امتحان می گیرند. ولی شکست ها، اول امتحان می گیرند و بعد درس می دهند! آن ها را قبول کنید.

به خاطر اشتباهاتتان زمین و زمان را به هم ندوزید. برخیزید و به زندگی ادامه دهید ولی اشتباهات گذشته را تکرار نکنید و از آن ها درس بگیرید.

از شکست خوردن نترسید زیرا ترس از شکست باعث می شود شما به فرد منفعلی تبدیل شوید و هیچ کاری نکنید! منفعل بودن و هیچ کاری نکردن، بهترین دستورالعمل برای داشتن یک زندگی بد است!

پس کار درست را بدون ترس از شکست انجام دهید و بدانید به زودی روی خوش موفقیت را خواهید دید.

بیشتر بخوانید: چگونه برنامه ریزی کنیم تا موفق شویم؟

چگونه به فرد موفقی تبدیل شویم

خودباوری داشته باشید

والت دیزنی می گوید: اگر می توانید آرزوی چیزی را داشته باشید پس می توانید واقعا آن را داشته باشید.

ناپلئون هیل می گوید: هرچیز که ذهن آدمی بتواند آن را باور کند، قابل دستیابی است.

شک کردن به توانایی هایمان، یکی از راه های کفر است. خداوند تمام ابزارهای لازم برای رسیدن به اهدافمان را در اختیار ما قرار داده. پس اینکه ما بگوییم نمی توانیم، مثل این است که کفر نعمت می کنیم. پس یکی دیگر از جواب های سوال ” چگونه به فردی موفق تبدیل شویم ” مشخص شد.

خودباوری معجزه می کند. استعداد های پنهان شما را آزاد می کند. به شما اجازه می دهد آن زندگی را داشته باشید که لایقش هستید. خودباوری به شما اجازه ی زندگی با تمام وجود را می دهد. پس آن را دست کم نگیرید.

اگر فکر می‌کنید فرد موفقی نیستید و یا راه تبدیل شدن به فرد موفق رو نمی دونید، خودساخته شرکت در دوره «موفقیت به روش استیو جابز» را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

موفقیت در کار

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست