مقالهموفقیت در روابطوبلاگ

چگونه از قانون جذب استفاده کنیم؟

اشتراک گذاری این مطالب در:

چگونه از قانون جذب استفاده کنیم؟ آیا این قانون واقعیت دارد؟ آیا می‌توانم با کمک قانون جذب به همه آرزوهای خود برسم؟ چگونه با استفاده از قانون جذب ازدواج کنیم؟ آیا این قانون می‌تواند باعث ثروتمند شدن ما شود؟ چقدر با واقعیت منطق است؟
این سوالاتی است که برای بیشتر افراد در مورد قانون جذب و فیزیک کوانتوم وجود دارد. اما به راستی واقعیت چیست؟ آیا روانشناسان مثبت‌گرا آنچه را که در مورد قانون جذب می‌گویند، درست است؟ آیا این قانون می‌تواند جهان هستی را برای دستیابی ما به موفقیت و خوشبختی بسیج کند؟ در ادامه با سایت موفقیت خودساخته همراه باشید تا بیشتر به این موضوع بپردازیم.

بیشتر بخوانید: به مشتری ها انگیزه بدین شما را به دیگران پیشنهاد کنند

آیا قانون جذب واقعیت دارد؟

قانون جذب با مثبت‌اندیشی ارتباط نزدیکی دارد. وقتی شما تفکرات مثبتی در مورد زندگی، هدف و آینده داشته باشید، امیدوارتر هستید. پس انگیزه‌ی شما برای دستیابی به هدف بیشتر است. در نتیجه احتمال دستیابی به هدف در چنین شرایطی بیشتر می‌شود.
قانون جذب به تنهایی باعث موفقیت نمی‌شود. بلکه شما را هم برای دستیابی به هدف ترغیب می‌کند. اگر شخصی مدام در حال فکر کردن به رویاهایش باشد، آیا شانس موفقیتی برای او وجود دارد؟ مسلماً خیر. در این شرایط باید به فرد خیال‌باف بگوییم.
قانون جذب با خیالبافی فاصله‌ی زیادی دارد. در واقع این قانون می‌گوید شما با مثبت‌اندیشی جهان هستی را به خدمت خود د می‌آورید.

قانون جذب با مثبت‌اندیشی ارتباط نزدیکی دارد. وقتی شما تفکرات مثبتی در مورد زندگی، هدف و آینده داشته باشید، امیدوارتر هستید. پس انگیزه‌ی شما برای دستیابی به هدف بیشتر است. در نتیجه احتمال دستیابی به هدف در چنین شرایطی بیشتر می‌شود.

چگونه باید از قانون جذب استفاده کنیم ؟

اگر قصد دارید با کمک قانون جذب به آرزوهای دور و دراز خود دست پیدا کنید، توصیه‌های زیر را مد نظر قرار دهید:

بیشتر بخوانید: 9 قدم مهم برای دستیابی به موفقیت در زندگی

افکار منفی را رها کنید

برای استفاده از قانون جذب باید از صمیم قلب یک هدف را بخواهید. ممکن است سال‌ها در تمنای یک خواسته باشید. اما هر روز این خواسته از شما دورتر شود. این هدف می‌تواند ثروت، کسب و کار و حتی یک رابطه‌ی عاشقانه باشد.
افکار تشکیل دهنده‌ی احساسات هستند. حال آنکه احساسات فرکانس‌هایی را به مغز مخابره می‌کنند. وقتی احساس ترس، ناامیدی و یا استرس دارید، مغز این احساس را دریافت و سپس به جسم دستور می‌دهد مطابق با این احساس رفتار کند.
شما وقتی ترس یا استرس دارید، تپش قلبتان بیشتر می‌شود. می‌دانید چرا؟
چون مغز دستور ترشح هورمون آدرنالین و کورتیزول را صادر می‌کند. این هورمون‌ها سعی می‌کنند بدن را در برابر تهدیدات خارجی مقاوم کنند. پس ضربان قلب بیشتر می‌شود تا خونرسانی به بدن افزایش یابد. ببینید احساس منفی نشأت گرفته از افکار منفی چطور جسم را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟
اگر به دنبال پاسخی برای سوال: « چگونه از قانون جذب استفاده کنیم » هستید، باید ابتدا افکار منفی را کنار بگذارید. زیرا تاثیر زیادی در شکل‌گیری احساسات دارند.

بیشتر بخوانید: راههای موفقیت در زندگی را در در ۱۰ گام ساده دنبال کنید

چگونه باید از قانون جذب استفاده کنیم

با خودتان رفیق شوید

اگر فردی خودش را قبول داشته باشد، دیگران هم او را می‌پذیرند. برای اینکه از قانون جذب استفاده کنید، باید ابتدا ارتباط با خود را بهبود دهید. برای این کار توصیه‌های زیر را مد نظر قرار دهید:

 1. اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.
 2. برای خود احترام قائل شوید.
 3. توانایی‌ها و استعدادهای خود را پیدا و برجسته کنید.
 4. از سرزنش کردن خود دست بکشید.
 5. مدام از خودتان (در گفتگوهای درونی) تعریف کنید.

بیشتر بخوانید: 5 حسی که مشتری را به شما وفادار می کند

بخاطر داشته‌ها شکرگزار باشید

اگر از آن دسته افرادی هستید که فقط نیمه خالی لیوان را می‌بینید، باید بگوییم شانس موفقیت شما کمتر می‌شود. آیا تا به حال شنیده‌اید که می‌گویند افراد شکرگزار، رزق و روزی بیشتری دارند؟ می‌دانید چرا؟
وقتی سپاسگزار داشته‌هایتان باشید، یعنی نیمه پر لیوان را می‌بینید. پس فرد مثبت‌اندیشی هستید. چنین تفکر و خصلتی باعث می‌شود تا ذهن آرامی داشته باشید. در چنین شرایطی آیا قدرت شما برای حل مشکلات بیشتر نمی‌شود؟
آیا فردی که پر از استرس و اضطراب است می‌تواند برای مشکلات راه حل پیدا کند؟ مسلماً خیر.
برای یافتن پاسخ سوال « چگونه از قانون جذب استفاده کنیم » باید ابتدا آرامش ذهنی و درونی را در خود تقویت کنید. وقتی شکرگزاری را تمرین کنید، به آرامش می‌رسید.

آیا فردی که پر از استرس و اضطراب است می‌تواند برای مشکلات راه حل پیدا کند؟ مسلماً خیر.
برای یافتن پاسخ سوال « چگونه از قانون جذب استفاده کنیم » باید ابتدا آرامش ذهنی و درونی را در خود تقویت کنید. وقتی شکرگزاری را تمرین کنید، به آرامش می‌رسید.

زندگی را سخت نگیرید

کمال‌گرایی باعث می‌شود که همه چیز را فقط تا حد 100 بپذیرید. از نظر یک فرد کمالگرا اتفاق خوب اتفاق 100‌% خوب است. اما یک فرد نرمال سختی‌ها، نیمه‌ی تاریک و مشکلات را نیز می‌پذیرد. زیرا می‌داند همیشه همه چیز 100 درصد نیست. گاهی هم لغزش و افتادن نیز وجود دارد.

بیشتر بخوانید: به مشتری ها انگیزه بدین شما را به دیگران پیشنهاد کنند

چگونه با استفاده از قانون جذب ازدواج کنیم

رویاها را تجسم کنید

چگونه باید از قانون جذب استفاده کنیم ؟. وقتی در حال فکر کردن به این سوال هستید، بهتر است رویایتان را تجسم کنید. چه چیزی برایتان آرزوست، همان را در ذهن خود بیاورید. اگر آرزوی داشتن یک زندگی خوب را دارید، آن را مدام با خود تصور کنید.
این کار به شما انگیزه می‌دهد تا برای دستیابی به رویایتان بیشتر تلاش کنید. شاید بگویید تصور کردن چه فایده‌ای دارد؟ تصور کردن باعث می‌شود تا آینده برایتان ملموس شود. وقتی از فکر کردن دست می‌کشید، احساستان نسبت به آینده از بین می‌رود. انگیزه‌ای هم برای دستیابی به آن ندارید.

برچسب‌ها: , ,
مقالات پیشنهاد شده

5 دیدگاه. Leave new

 • فقط دارید مردم رو گول میزنید قانون جذب واقعا کار میکنه حرفات درست نیست اگه تو نتیجه نگرفتی مشکل از قانون نیست از توعه

  پاسخ
 • فرق خیالبافی با تجسم رویا چیه ؟؟

  پاسخ
  • منظور ما در این مطلب از گفتن تجسم رویا این نیست که یه گوشه بشینید و فقط فکر کنید. ما میگیم شما آینده و رویاهاتون رو تصور و تجسم کنید تا اشتیاقتون زیاد بشه و با انگیزه تلاش کنید. تفاوت خیالباقی و تجسم رویا یه موضوع کاملا گسترده هست که با چند خط نوشتن نمیشه کسی رو قانع کرد و ممکنه باعث سوءتفاهم بشه. همین بس که خیالبافی یعنی تصور اموری که قابل اجرا نیستند و یا برای یک فرد غیرممکنه. حتی با کار و تلاش هم محکوم به شکستن. در حالی که منظور ما در اینجا از تجسم رویا یعنی ارزوهایی که قابل اجرا هستند و با کار و تلاش میشه بهش دست پیدا کرد.
   هر چند گفته میشه خیالبافی مادر ایده پردازی هست. و حتی روانشناسان تاکید میکنن کودکان رو از خیالپردازی دور نکنید. امیدوارم قانع شده باشید چون این سوال به یه مقاله مجزا نیاز داره و باید ابعاد بحث به طور کامل تشریح بشه.

   پاسخ
  • خیالبافی یعنی شما اصلا به این قضیه فکر نمیکنی که روزی خواسته هاتون محقق میشه. اما تجسم کردن یعنی داری تو ذهنت خواسته هات رو اونجوری که میخوای خلق میکنی . شما با تجسم کردن رویا، سرعت رسیدن بهش رو بیشتر میکنی. شما در خیال بافی باور نداری که به خواستت میرسی و همش تو رویا سیر میکنی و میگی ای کاش میرسیدم.
   اما تجسم رویا یک تکنیک روانشناسی هست. مغز فرق تجسم ذهنی رویا و واقعیت رو نمیدونه. وقتی شما یک تصویر رو توی ذهنت میسازی اونجور که میخوای و مدام تکرارش میکنی ذهنت یواش یواش باورش میکنه که این حقیقته و شرایطی رو برات فراهم میکنه که تو به اون برسی.

   پاسخ

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست