اعتماد به نفسمقالهوبلاگ

تاثیر اعتماد به نفس در زندگی ؛ وقتی اعتماد به خود شما را جذاب و موفق می‌کند

اشتراک گذاری این مطالب در:

اعتماد به نفس در زندگی باعث می‌شود که شما جذاب‌تر و زیباتر به نظر برسید. قبول ندارید؟ فردی را در نظر بگیرید که خودش را قبول دارد و هر چه را که می‌پوشد، دوست دارد یا زمانی که در جمعی صحبت می‌کند، کاملا از حرف‌زدن لذت می‌برد و به خودش افتخار می‌کند.

خب، چنین فردی در نظر دیگران جذاب و قوی به نظر می‌رسد. از آنجا که بسیاری از افراد چنین ویژگی‌هایی ندارند و به‌عبارت دیگر، اعتماد به نفس‌شان کم است، زمانی که با فردی با اعتماد به نفس زیاد روبه‌رو می‌شوند، به او غبطه می‌خورند و او را برتر می‌پندارند.

تاثیر اعتماد به نفس در زندگی خیلی بیشتر از این حرف‌هاست. کسانی که خودشان را قبول دارند و ویژگی‌های خوب و بد خود را پذیرفته‌اند، قطعا و حتما آرامش بیشتری در لحظات مختلف زندگی دارند و می‌توانند با تکیه بر توانایی‌هایشان به جنگ ضعف‌ها بروند و مدام رشد کنند؛ این است تاثیر اعتماد به نفس در موفقیت و زندگی افراد. تا انتهای این مطلب با سایت موفقیت خودساخته همراه شوید تا بیشتر به تاثیرات اعتماد به نفس بپردازیم.

تاثیر اعتماد به نفس در جذابیت

بخش عمده‌ای از جذابیت هر فرد در گروی احساس خوبی است که نسبت به خود دارد. افراد با اعتماد به نفس بالا، خودشان را دوست دارند و پذیرفته‌اند. آنها غبطه نمی‌خورند و به خاطر اینکه دیگران از آنها زیباتر یا در هر زمینه دیگری برتر هستند، حسرت به قلب‌شان راه نمی‌دهند.

همین‌ها آنها را در نظر دیگران جذاب و جذاب‌تر می‌کند. کسی که خودش را می‌پذیرد و به وجود و ویژگی‌های درونی و ظاهری خود شناخت دارد، رفتارهایی آگاهانه و درست هم ابراز می‌کند. همین درستی در چشم و نگاه دیگران آنها را برتر و جذاب‌تر هم می‌کند. تاثیر اعتماد به نفس در زندگی انکارناپذیر است.

بیشتر بخوانید: رازهای جذابیت چیست و چطور می توان قلب همه را در دست گرفت؟

تاثیر اعتماد به نفس بر پیشرفت تحصیلی

تاثیر اعتماد به نفس بر پیشرفت تحصیلی هم زیاد است. چرا؟ به دلیل اینکه افرادی که به این گوهر ارزشمند مجهز هستند، به‌خوبی بانقاط ضعف و قوت خود آشنایی دارند و می‌دانند که چطور باید از نقاط مثبت‌شان بهره ببرند تا بتوانند رشد و پیشرفت را در کارنامه‌شان ثبت کنند. به همین دلیل باید هر چه سریع تر برای افزایش اعتماد به نفس تلاش کنید.

شناخت ضعف‌ها و قوت‌ها همان ویژگی مهمی است که به یادگیری بهتر کمک شایانی می‌کند. یعنی کسانی که بتوانند شناخت‌شان نسبت به خود را قوی کنند، ضعف‌هایشان را می‌دانند و می‌توانند آنها را اصلاح کنند. در امر تحصیل، دانستن مشکلات یادگیری و ضعف‌ها بسیار مفید واقع می‌شود.

اگر اعتماد به نفس را در خود رشد بدهید، به شکل‌های مختلف شاهد رشد در ابعاد گوناگون زندگی‌تان خواهید بود. از سوی دیگر، زمانی که به توانایی‌های مثبت‌تان واقف هستید، مطمئن می‌شوید که از عهده یادگیری برخواهید آمد و همین انگیزه‌ای به شما می‌دهد که موفق‌ترتان می‌کند. تاثیر اعتماد به نفس در یادگیری را دست‌کم نگیرید.

تاثیر اعتماد به نفس در جذابیت

افزایش اعتماد به نفس نیاز به تلاش دارد

یادتان باشد که اعتماد به نفس را می‌توان در خود رشد داد. هیچ‌کس از ابتدای تولد با اعتماد به نفس بالا به دنیا نمی‌آید. البته تاثیرات ویژگی‌های ژنتیکی را نمی‌توان نادیده گرفت ولی محیط و شرایط رشد و تربیت در شکل‌گیری اعتماد به نفس افراد نقش بسیار مهم و تعیین‌کننده‌ای دارد.

با فکر و برنامه‌ریزی می‌توانید تمرین‌هایی برای خود در زندگی در نظر بگیرید تا اعتماد به نفس‌تان زیاد شود و تاثیر اعتماد به نفس در زندگی را به چشم ببینید. از جمله اقداماتی که در افزایش این ویژگی مهم نقش دارند به موارد زیر اشاره می‌شود:

بیشتر بخوانید: شخصیت کاریزماتیک : اعتماد به نفس

ادای افراد با اعتماد به نفس را در بیاورید

حتی اگر اعتماد به نفس‌تان اندک است، کار افزایش این ویژگی را با تقلید از افراد معتمد به نفس شروع کنید. به آنها دقیق نگاهی داشته باشید و ببینید که در موقعیت‌های مختلف چه واکنش‌ها و رفتارهایی از خودشان نشان می‌دهند. شاید در آغاز تقلید، چندان موفق نباشید اما جا نزنید و ادامه بدهید.

مثلا اگر در یک جمع هستید و قرار است که یک نفر برای انجام بازی در مقابل دیگران، حرف‌زدن یا هر کار دیگری داوطلب شود، حتما دست‌تان را بالا ببرید. شاید در ابتدا، دست‌وپا یا صدایتان بلرزد اما عیبی ندارد.

این شهامت تمرینی بزرگ است که شما را به‌تدریج به مسیر درستی می‌برد و اعتماد به نفس‌تان را زیاد می‌کند. آن وقت، بعد از مدتی دیگر نیاز به تقلید نخواهد بود و واقعا تاثیر اعتماد به نفس در زندگی را مشاهده خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: ویژگی شخصیتی افراد موفق چیست و چطور به همه‌چیز می‌رسند؟

لبخند بزنید و ارتباط موثر برقرار کنید

اگر می‌خواهید اعتماد به نفس خود در زندگی را افزایش بدهید، با دیگران تماس داشته باشید و ارتباطی موثر برقرار کنید. مثلا در فضاهای عمومی و مهمانی‌ها ساکت ننشینید و سعی کنید که با فردی که در کنارتان نشسته مکالمه‌ای برقرار نمایید و کم‌کم جرئت حرف‌زدن در میان آدم‌های بیشتری را در خودتان به‌وجود بیاورید. این کار باعث می‌شود که اعتماد به نفس زیادی در شما شکل بگیرد.

بیشتر بخوانید: رازهای جذابیت را بیاموزید و نبض همه را زیر دستان‌تان بگیرید

همه اینها کافی نیست تا برای تقویت اعتماد به نفس در زندگی آستین‌ها را بالا بزنید؟

در آخر

تاثیر اعتماد به نفس در زندگی به شکل‌های مختلفی خودش را نشان می‌دهد. همه کسی را که به خودش مطمئن است، قوی‌تر و قابل‌اعتماد‌تر می‌بینند. کسی که با اعتماد به نفس در جمع‌های مختلف ظاهر می‌شود، جذاب‌تر است.

بیشتر افراد از داشتن اعتماد به نفسی زیاد محرومند و به همین خاطر زمانی که فردی با این ویژگی را می‌بینند، از او خوش‌شان می‌آید و رویش بیشتر حساب می‌کنند. اعتماد به نفس را در خود رشد و پرورش بدهید. شاید در ابتدا سخت و نشدنی به نظر بیاید و در پیله آرامشی جا خوش کرده باشید که اجازه تغییر را به شما نمی‌دهد.

اما کوتاه نیایید و از منطقه امن‌تان بیرون بیایید تا بتوانید برای رشد و توسعه فردی در زندگی گامی مهم بردارید. کسی که اعتماد به نفس خوبی دارد، موفق‌تر، شادتر و جذاب‌تر است. همه اینها کافی نیست تا برای تقویت اعتماد به نفس در زندگی آستین‌ها را بالا بزنید؟

برای زندگی کوتاهی که روی این کره خاکی داریم، کاری کنید. نگذارید که فرصت‌ها مدام از دست برود. شانس نفس‌کشیدن در لحظه‌هایی که خوشایند می‌گذرند را با هیچ‌چیز عوض نکنید و تلاش‌تان را به کار بگیرید تا روز به روز رشد کنید.

با مجهزشدن به ویژگی‌هایی مانند اعتماد به نفس بالا، در عرصه‌های گوناگون امکان رشد و موفقیت در کسب و کار خود را بالا ببرید. زمانی که با تمرین معتمد به نفس می‌شوید، درخواهید یافت که چقدر لحظات قبلی زندگی‌تان در اسارتی بیهوده رد شده است.

اگر فکر می‌کنید از کمبود اعتماد به نفس رنج میبرید، خودساخته شرکت در دوره کیمیاگر را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی عکس زیر کلیک کنید

راه های افزایش عزت نفس را یاد بگیرید

برچسب‌ها: , , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست