فیلموبلاگویدیو انگیزشی موفقیت

عشق واقعی چیست ؟ | تعریف عشق حقیقی

اشتراک گذاری این مطالب در:

حالا که کم کم به ایام ولنتاین «روز عشق» نزدیک می‌شویم برای بسیاری سوال است که به راستی عشق واقعی چیست؟ در کجا می‌شود عشق را پیدا کرد؟
عشق حقیقی ( true love) قابل پیدا کردن و تعریف نیست. تا زمانی که به دنبال عشق باشید، آن را بدست نمی‌آورید. در واقع وقتی از صمیم قلب دوست بدارید و در این دوست داشتن، نقاط ضعف را نبینید، به آن عشق واقعی گفته می‌شود. از سوی دیگر سوءتفاهمات به حداقل می‌رسد.
وقتی بین مادر و فرزند، خواهر و برادر، زن و شوهر و حتی بین دو آدم عشق حقیقی برقرار باشد، مشکلات کمتر می‌شود. زیرا در این روابط بدی‌ها، نقص‌ها و دلخوری‌ها دیده نمی‌شود.

نشانه های عشق واقعی چیست

عشق حقیقی نشانه‌های زیادی دارد که عبارتند از:
در عشق حقیقی انتظارات و توقعات هر دو طرف از یکدیگر به حداقل می‌رسد. وقتی این عشق بین زن و شوهر و یا والدین و فرزند باشد، انتظارات آن‌ها از مادیات فراتر رفته و حالت احساسی به خود می‌گیرد. در دوست داشتن حقیقی دو آدم به دنبال سوءاستفاده، بدست آوردن موقعیت، کسب مادیات و … نیستند.

فداکاری و ایثار بی چون و چرا

یکی از دیگر از نشانه های عشق واقعی ایثار و گذشت است. دو انسانی که به طور حقیقی به هم علاقمند باشند، حاضرند برای شادی طرف مقابل، از برخی مسائل به راحتی گذشت کنند. به عشق بی و چون و چرای یک مادر به فرزند نگاه کنید که چه صادقانه و بی‌ریا از خواسته‌های خود عبور می‌کند تا لبخند رضایت را بر لبان فرزند خون بنشاند. در عشق بین دو انسان (زن و شوهر و یا هر رابطه‌ی عاشقانه‌ی دیگری) این قانون برقرار است.

نشانه های تشخیص عشق واقعی چیست؟

تعهد و وفاداری از علائم عشق واقعی است

یکی دیگر از نشانه های دوست داشتنی حقیقی، متعهد بودن به طرف مقابل است. وقتی دو نفر با هم یک رابطه‌ی احساسی را آغاز می‌کند، در ابتدا احساس میان آن‌ها براساس یک علاقه‌ی کاملاً کم رنگ است. با گذشت زمان و افزایش شناخت نسبت به هم، این احساس رنگ و بوی عشق به خود می‌گیرد.
وقتی دو نفر در کنار هم باشند، تعهد بین آن‌ها کاملاً طبیعی و منطقی است. اما تعهد واقعی زمانی است که یکی از آن‌ها نباشد و دیگر همچنان به عشق او وفادار باشد. در واقع یکی از راه‌های تشخیص عشق واقعی میزان تعهد و وفاداری دو انسان به هم است. حتی اگر طرف مقابل از او دور باشد.

حسادت و غرور وجود ندارد

یکی دیگر از نشانه های عشق واقعی نداشتن غرور نسبت به معشوق است. اگر در رابطه خدشه‌ای وارد شود، هر دو طرف برای پیوند رابطه و آشتی با هم، لحظه شماری می‌کنند. از سوی دیگر حسادت هم جایی در این رابطه‌ی دوست داشتن حقیقی ندارد. هر دو نفر عاشق همدیگرند و برای موفقیت و پیشرفت هم تلاش می‌کنند.

پذیرش خوبی ها و بدی ها با هم

یکی دیگر از نشانه های تشخیص عشق حقیقی چشم بستن بر روی بدی‌ها و نقاط ضعف است. یک عاشق واقعی هیچگاه طرف مقابلش را خرد و حقیر نمی‌کند. بلکه با پذیرش بدی‌ها و نقاط ضعف سعی می‌کند تا او را رشد دهد.

برچسب‌ها: , , ,
مقالات پیشنهاد شده

4 دیدگاه. Leave new

 • سلام عشق دو نوع هست عشق زن و فرزندی و عشق پیدایش روح در بدن که شامل تمامی عشق ها میشود که خوبی آن وزیبایی آن بازتاب خوبی های آدمی ولطف خدا هست که شامل بروز انتقال صحبت وحرکات به بقیه میشود متافیزیک که آن هم اگر حسودان مانع نشوند باعث خوب شدن وخوبی وبازتاب آن بازهم هم به مردم وهم به خود عاشق خواهد شد چون آن فرد باید حضوری در بین مردم باشد تا خوبی ها جلوه گر شود.خوبی آن هم با ثابت شدن چهره به زیبایی یا در اصل موضوع ثابت شدن همه چیزها هست.

  پاسخ
 • HI

  پاسخ
 • My mother has blue eyes.
  فروردین 21, 1400 2:08 ق.ظ

  My mother has blue eyes.

  پاسخ

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست