مقالهموفقیتموفقیت در روابطوبلاگ

ای اف تی چیست و چگونه می توان آنرا برای جذب عشق به کار برد

اشتراک گذاری این مطالب در:

ای اف تی eft که با عناوین ضربه درمانی، رها سازی احساسات یا رهایی هیجانی نیز شناخته می شود، نوعی درمان جدید برای مقابله با دردهای جسمانی و نیز مشکلات روحی است. روش اصلی آن مبتنی بر وارد کردن ضربه های آرام و با برنامه با استفاده از نوک انگشتان به برخی از نقاط بدن برای رهایی از انرژی های منفی در بدن و به دست آوردن تعادل انرژی است. طبق نظر مبدع این روش، یعنی گری گریک امریکایی، مبنای اصلی ای اف تی تاکید بر سیستم انرژی بدن و ایجاد تعادل در آن است. اگرچه تکنیک ای اف تی کاربردهای فراوانی دارد اما در این بخش از مجله موفقیت خودساخته بر کاربرد ای اف تی برای جذب عشق تاکید شده است.

بیشتر بخوانید: عشق واقعی چیست ؟ | تعریف عشق حقیقی

کانون مرکزی ای اف تی

همانطور که گفته شد تمرکز این روش درمانی جدید، که تنها بیست و چهار سال از قدمت آن می گذرد، بر سیستم انرژی بدن است. طبق دستور العمل های این روش، سلامتی جسمی و روحی ما در گرو تعادل در سیستم انرژی بدن است. اگر به هر دلیلی سیستم انرژی بدن تعادل خود را از دست دهد و دچار اختلال شود فرد دچار بیماری شده و نیاز به درمان دارد. هدف روش درمانی باید بازگرداندن تعادل به این سیستم باشد.

نقاط اصلی سیستم انرژی بدن تحت عنوان نقاط مریدن شناخته می شوند که در طب سوزنی نیز مورد تاکید هستند. تفاوت این دو روش درمانی در نوع ایجاد ضربات است که یکی با سوزن و دیگری با نوک انگشتان است. این ضربات باعث کاهش انرژی منفی در سیستم انرژی می شوند. به علاوه در ای اف تی جملات خاصی که مربوط به مشکل پیش آمده هستند گفته می شوند که این مورد در طب سوزنی دیده نمی شود.

تکنیک ای اف تی

نکات ابتدایی در انجام ای اف تی

انجام ای اف تی بسیار آسان بوده و هر فردی می تواند آن را یاد بگیرد و به کار ببرد. نکته ایی که لازم است گفته شود این است که کاربرد ای اف تی تنها منحصر به خود فرد است، یعنی شما باید این تکنیک را بروی بدن خود و برای مشکلی که مربوط به خودتان است اجرا کنید. همچنین در تکنیک ای اف تی تمرکز بر روی احساسات و باورهای منفی است. زیرا آنها مخل سیستم انرژی هستند و ما با انجام این تکنیک به دنبال راندن آنها هستیم. ضربات در این تکنیک از قسمت گوشتی کنار کف دست شروع شده و سپس هشت نقطه اصلی بدن در معرض این ضربات آرام و ملایم قرار می گیرند.

بیشتر بخوانید: نبود عشق در زندگی مشترک ؛ نشانه‌هایی که زنگ خطر را به صدا درمی‌آورند

مراحل انجام ای اف تی

برای انجام ای اف تی چند مرحله وجود دارد که عبارتند از:

سه مرحله اولیه

ابتدا مشکل خود را شناسایی کنید، زیرا قرار است بر روی دفع آن تمرکز کنید. سپس به شدت مشکل خود از یک تا ده نمره دهید. مرحله سوم ساختن جملات تاکیدی درباره دفع مشکل یا ارنژی منفی موجود است. این جملات باید حاوی دو نکته باشند: اول اینکه شما وجود مسأله ایی که از آن رنج می برید را کاملا قبول دارید و به آن اذعان می کنیدک

دوم اینکه با وجود چنین مشکل خودتان را می پذیرید و به خود احترام می گذارید. مثلا ممکن است فردی که از سستی و کاهلی خود در عذاب است بگوید: با اینکه من فرد تنبلی هستم اما خودم را قبول دارم و به خودم احترام می گذارم. توجه داشته باشید این سه مرحله قبل از شروع ضربات قرار دارند.

بیشتر بخوانید: نحوه رفتار با آدم کینه ای و بد ذات

مرحله نهایی

این مرحله که با زدن ضربات آغاز می شود خود می تواند تا رسیدن به نتیجه نهایی شامل چند مرحله باشد. همانطور که گفته شد از قسمت گوشتی ابتدای دست شروع می کنید به ضربه زدن، هم زمان هم جمله خاص خود را تکرار کنید. این ضربات را به هشت نقطه اصلی یعنی فرق سر، ابتدای ابرو، انتهای ابرو، زیر چشم، زیر بینی، زیر لب، استخوان ترقوه و زیر بغل، که کانال های انرژی هستند، تسری دهید. هم زمان با تمام ضربات باید جمله مورد نظر تکرار شود. این عمل را تا رسیدن به نتیجه نهایی و از بین رفتن احساس منفی در خود تکرار کنید.

ای اف تی برای جذب عشق

کاربرد ای اف تی برای جذب عشق

ای اف تی کاربرد های گسترده ایی دارد و گفته شده است طیف متنوعی از مشکلات جسمی و روحی با تکنیک ای اف تی برای افراد حل شده اند. همانطور که گفته شد در ای اف تی فرد باید بروی خودش تمرکز کند، پس این سوال پیش می آید که چگونه می توان با کاربرد این روش فرد دیگری را به خود جذب کرد و عشق را به زندگی دعوت کرد؟

برای این منظور فرد باید احساس ارزشمندی و دوست داشته شدن را در خود پرورش دهد. باید ترس از دست دادن و بی لیاقتی و مورد بی توجهی قرار گرفتن را از خود دور کند. در واقع افرادی که به دنبال به کار بردن ای اف تی برای جذب عشق هستند باید بر روی عزت نفس خود تمرکز کنند. آنها باید با زدودن باورهای منفی درباره خودشان، شخصیت جدید از خود خلق کنند که نه تنها نیازمند دیگری نیست بلکه این شخصیت همگان را به خود جذب کند.

اگر در یک رابطه عاشقانه اعتماد به نفس خود را از دست دادید، نگران نباشید. زیرا خودساخته به فکر شماست. می توانید در دوره «کیمیاگر» شرکت کنید. برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی عکس زیر کلیک کنید

راه های افزایش عزت نفس را یاد بگیرید

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست