مقالهموفقیتموفقیت در روابطوبلاگ

نبود عشق در زندگی مشترک ؛ نشانه‌هایی که زنگ خطر را به صدا درمی‌آورند

اشتراک گذاری این مطالب در:

نبود عشق در زندگی مشترک سخت و دشوار است. دو فرد با امید به تشکیل زندگی پرصلح و عاشقانه‌ای وارد رابطه می‌شوند که آنها را به آرامش و شادی می‌رساند. هیچ‌کس نمی‌خواهد که زندگی مشترکش به بن‌بست بخورد. نشانه‌هایی وجود دارد که از کم‌شدن عشق در رابطه خبر می‌دهند. بهتر است که این نشانه‌ها را بشناسید و ببینید که چه علامت‌هایی زنگ خطر رابطه را به صدا در می‌آورند. عشق گاهی تغییر رنگ می‌دهد. این‌طور نیست؟ مثلا از رنگ سرخ به سیاه. شاید اگر این مطلب سایت موفقیت سلف مید را بخوانید، بتوانید درک بهتری از مفهوم عشق پیدا کنیدد.

بیشتر بخوانید: عشق واقعی چیست ؟ | تعریف عشق حقیقی

زمانی که همیشه از دست یکدیگر ناراضی هستید

عشق و دوستی باعث می‌شود که از حضور و همراهی فردی دیگر در زندگی‌تان لذت ببرید. زمانی که کسی را دوست دارید، از حرکاتش، واکنش‌هایش، حرف‌هایی که می‌زند و به‌طور کلی وجودش در زندگی‌تان لذت می‌برید. اما زمانی که شریک زندگی‌تان دیگر چنین حال‌وهوایی را به زندگی‌تان وارد نمی‌کند، یعنی تغییراتی شکل گرفته که خطرناک‌اند. دل‌زدگی و خسته‌شدن از کارهای طرف مقابل نشان می‌دهد که وضعیت رابطه چندان مطلوب و جالب نیست. چنین رابطه‌ای یا در سراشیبی سقوط قرار دارد یا به انتها رسیده و جرأتی برای ابراز این پایان از سوی دو طرف لازم است.

شما از دست کسی که دوست دارید هم ناراضی می‌شوید و حتما دلخوری‌هایی از او هم برایتان به‌وجود می‌آید. اما این دلخوری‌ها آن‌قدر قابل‌توجه نیستند و به‌سادگی رفع می‌شوند. زمانی که دلتان برای کسی می‌تپد، او را می‌پذیرید و قبولش می‌کنید. اما بی‌علاقگی و از دست‌رفتن عشق موجب می‌شود که تحمل دیگری برایتان سخت باشد. نارضایتی از رفتارهای ساده تا بنیادی و مهم در رابطه ناموفق دیده می‌شود.

بیشتر بخوانید: نشانه ‌های رابطه عاطفی سالم را بشناسید تا در آن قرار بگیرید

نبود عشق در زندگی مشترک

علاقه و میلتان به برقراری رابطه جسمی با طرف مقابل کاهش پیدا می‌کند

نبود عشق در زندگی مشترک روی تمام ابعاد رابطه اثر می‌گذارد. یکی از این ابعاد، رابطه جسمی است. رابطه جسمی و جنسی هم در رابطه اهمیت دارند اما زمانی که عشق رنگ می‌بازد، چنین میلی هم میان دو طرف از بین می‌رود. بنابراین، یکی از چراغ‌های زرد هر رابطه‌ای بی‌میل‌شدن افراد نسبت به برقراری ارتباطات جسمانی است. البته مشکلات مختلفی می‌توانند موجب کاهش میل جنسی و برقراری روابط جسمی افراد شوند اما زمانی که عشق کم می‌شود، این رابطه هم تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد.

عادت‌های شریک زندگی‌تان برای شما غیرقابل‌تحمل می‌شود

عادت‌های کسی که دوست دارید، حتی در صورت تضاد با عادت‌هایتان، برای شما ناخوشایند نیست. زمانی که کسی را دوست دارید، به خواسته‌ها و عادت‌هایش هم احترام می‌گذارید. اما زمانی که نبود عشق در زندگی مشترک پررنگ و محسوس می‌شود، دیگر احترام‌گذاشتن به عادت‌های فرد مقابل هم از بین می‌رود. دیگر دلتان نمی‌خواهد که او را درک کنید و به دنبال راهی برای خلاص‌شدن از دست یکدیگر خواهید بود.

بحث و جدال زیاد و زیادتر می‌شود

نبود عشق جدال را زیاد می‌کند. بحث و جدال باعث می‌شود که هر رابطه‌ای خسته‌کننده، آزاردهنده و طاقت‌فرسا شود. زمانی که عاشق فردی هستید، دلتان نمی‌خواهد که او را در این موقعیت قرار بدهید. اما زمانی که مدام با طرف مقابلتان وارد بحث و جدال می‌شوید، دیگر برایتان اهمیت ندارد که در این فرایند متحمل آزار و فشار می‌شود. بنابراین، نشانه‌ای پررنگ از فقدان عشق در زندگی دونفره‌تان نمایان می‌شود.

بشتر بخوانید: 10 مورد از نشانه های یک رابطه اشتباه | عشق واقعی رو اینجا پیدا کن

تلاش‌هایتان راه به جایی نمی‌برند

یکی از مهم‌ترین نشانه‌های پایان زندگی مشترک این است که تلاش‌هایتان برای بهبودبخشیدن به اوضاع اصلا و ابدا راه به جایی نمی‌برد. اگر هم اوضاع کمی درست شود، بعد از مدت کوتاهی دوباره وضعیت قرمز می‌شود و آرامش از بین می‌رود.

این به خاطر نبود میل و شوق واقعی درونی برای حل مشکلات است. اگر شما چیزی یا کسی را عاشقانه دوست داشته باشید، قطعا دلتان می‌خواهد که برای رضایت و حفظش کاری انجام بدهید. این تلاش منجر به نتایجی مثبت خواهد شد. اما زمانی که عشق و میلی در کار نباشد و شور ادامه‌دادن رابطه از میان رفته باشد، دیگر تلاش‌هایتان حالتی تصادفی و جعلی دارند و راه به جایی نمی‌برند.

بیشتر بخوانیدد:  رهایی از عشق یک طرفه | با این راهکارها زندگی شاد را تجربه کنید

نشانه های نبود عشق در زندگی مشترک

در آخر

نبود عشق در زندگی باعث می‌شود که در جهنمی زندگی کنید که در آن، رابطه‌ای تلخ و سنگین به پایتان زنجیر شده است. چنین رابطه‌ای نیاز به رسیدگی جدی دارد. اگر هم دیگر هیچ راه‌کار و ترفندی برای بهبود اوضاع وجود نداشته باشد، باید چنین ارتباطاتی پایان پیدا کنند.

ما فقط یک بار زندگی می‌کنیم و درست نیست که عمرمان را در مسیر تجربه‌های ناموفق هدر بدهیم. تلاش برای بقای رابطه مهم است ولی زمانی که دیگر راهی باقی نمی‌ماند باید تسلیم شد، از رابطه بیرون آمد و زندگی را در مسیر و راهی تازه پیگیری نمود. درست است که خروج از رابطه‌ای عاطفی سخت و دشوار به نظر می‌رسد اما باید قبول کرد که ماندن و تحمل ارتباطی نامناسب آسیب‌های بیشتری به همراه می‌آورد.

باید از دست زنجیرهای سنگینی که شادی و آرامش را از ما می‌گیرند، خود را خلاص کنیم. رابطه‌ای بی‌عشق و نشانه‌های آن را شناختید. اگر اسیر چنین موقعیتی هستید، تلاشتان را برای بهبود به کار بگیرید و اگر راهی باقی نماند، به فکر تمام‌کردن آن باشید. چنین فکری عاقلانه‌تر است. این‌طور نیست؟

اگر بعد از پایان رابطه اعتماد به نفس خود را از دست دادید، نگران نباشید. زیرا خودساخته به فکر شماست. می توانید در دوره «کیمیاگر» شرکت کنید. برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی عکس زیر کلیک کنید

راه های افزایش عزت نفس را یاد بگیرید

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست