مقالهموفقیتموفقیت در کسب و کاروبلاگ

تفاوت رهبری و مدیریت چیست و چطور یک رهبر موفق باشیم؟

اشتراک گذاری این مطالب در:

تفاوت رهبری و مدیریت چیست؟ آمردم اغلب رهبری و مدیریت را با یکدیگر اشتباه می گیرند، اما در اصل این دو بسیار متفاوت هستند. تفاوت اصلی بین آن ها این است که رهبران افرادی دارند که آن ها را دنبال می کنند، درحالیکه مدیران دارای افرادی هستند که فقط برای آن ها کار می کنند. می توان گفت که این دو دقیقا یکسان نیستند اما مکمل یکدیگرند و پیوند نزدیکی با هم دارند. بنابراین رهبری و مدیریت باید دست به دست هم بدهند تا یک سازمان یا هر چیزی بتواند به خوبی مسیر موفقیت را طی کند. در این مقاله قصد داریم بیشتر در مورد مفاهیم رهبری و مدیریت توضیح دهیم.

حتما بخوانید: قانون تصمیم گیری برای مدیران کسب و کارها

تفاوت مدیریت و رهبری

لب کلام این است که مدیریت به معنی عمل، مهارت، هدایت، کنترل، مدیریت، تصمیم گیری، نظارت و.. می باشد. اما رهبری چیز متفاوتی است. درواقع ما باید افراد را رهبری و همه چیز های دیگر را مدیریت کنیم. رهبری به معنای تاثیرگذاری، توسعه، مربیگری، راهنمایی و نظارت است. رهبری فعالیتی است برای هدایت افراد به همکاری، در جهت دستیابی به اهداف. هر تلاشی برای تفکیک این دو احتمالا مشکلاتی را در سازمان ایجاد می کند.

آیا رئیس شما مانند یک رهبر رفتار می کند یا فقط مدیری است در لباس مبدل؟

بعضی از افراد رهبرانی بزرگ اما مدیرانی وحشتناکند، همچنین افرادی که مدیرانی بزرگ اما رهبران ناکارآمدی هستند. چرا اینگونه است؟ زیرا این دو به مجموعه مهارت های متفاوتی نیاز دارند. می توان گفت که یک رهبر به نیروهایش ایمان و اعتماد دارد و مطمئن است که آن ها از او پیروی می کنند و کارهایشان را به درستی انجام می دهند. درواقع بیشتر رهبران بر روی چیز های مهم تمرکز می کنند، در حالی که مدیران فقط بر روی چگونگی انجام کارها تمرکز دارند. مدیران افراد خود را کنترل و فرماندهی می کنند، اما رهبران راه را برای نوآوری و الهام گرفتن نیروهایشان باز می گذارند.

قبل از ادامه دادن به این موضوع، فهرست زیر را مرور کنید و از خود بپرسید که برای یک مدیر کار می کنید یا یک رهبر؟ یا خود یک مدیر هستید یا رهبر؟

مدیران افراد را مجبور می کنند کاری که باید انجام شود را انجام دهند. اما رهبران باعث می شوند تا مردم بخواهند کاری که لازم است را انجام دهند. از این رو می توان گفت که بیشتر مدیران نگران اینجا و اکنون هستند اما رهبران نگران چشم انداز بلند مدت و آینده هستند.

حتما بخوانید: 9 چیزی که رهبران موفق هرگز به شما نمیگویند

اصول رهبری و مدیریت

برای اینکه به یک رهبر یا مدیر موفق تبدیل شوید لازم است تا ویژگی های یک رهبر موفق را بدانید

به افرادش آزادی عمل می دهد

مدیری که کارمندان خود را به انجام پروژه ها و وظایف تشویق می کند، بدون  آنکه آن ها را از خطا و اشتباه بترسانند و به آن ها آزادی عمل می دهد ، رهبری است که واقعا می تواند یک تیم قوی را رهبری کند. بی تردید زمانی که کارمندان احساس کنند که تحت فشار قرار دارند، اشتباهات بیشتری مرتکب می شوند و گاهی از پرسیدن سوال یا گرفتن کمک می ترسند. بنابراین رهبری که بتواند در مقابل چالش ها از تیمش حمایت کند و در عین حال اهداف و مقاصد را پیش ببرد، بی تردید هر سازمانی را الهام می بخشد و باعث پیشرفت آن می شود.

پر انرژی و دلسوز هستند

کار کردن برای فردی که به شغل خود علاقمند است، به ما حس خوبی می دهد. نه تنها کار را هیجان انگیز می کند، بلکه به افراد اطمینان می دهد کاری که به آن ها محول شده است بخشی از چشم انداز جمعی یا یک تصویر بزرگ است. مدیری که کار خود را چیزی فراتر از یک شغل می بیند و برای موفق شدن و داشتن عملکرد مطلوب با کارمندانش همکاری و برابر رفتار می کند یک رهبر دلسوز است.

حتما بخوانید: توسعه مهارت های رهبری . 7 مهارتی که هر رهبری را قدرتمند می کند

می خواهند موفقیت کارمندان خود را ببینند

تمجید و تعریف یک رهبر باعث ایجاد انگیزه در کارمندانش می شود، به خصوص زمانی که آن ها احساس کنند عضوی ارزشمند از یک گروه یا عملیات هستند. کارمندانی که از آن ها قدر دانی می شود، احتمالا به بهترین نحو کار خود را انجام می دهند، همچنین سخت تر و هوشمندانه تر کار می کنند. در واقع مدیری که از دادن ترفیع به کارمندان واجد شرایط خود نمی ترسد، می خواهد روابطی قوی در سازمان ایجاد کند تا از کسانی که با انگیزه و خلاقیت مشغول کار هستند، قدردانی کرده باشد.

آن ها شفاف هستند

برای یک رهبر خوب، داشتن ارتباطی شفاف در محل کار بسیار مهم است و این شفافیت اهداف و انتظارات او را به خوبی بیان می کند. داشتن یک کانال ارتباطی باز و تعامل مکرر، از بالا به پایین، کلید موفقیت هر سازمانی است. همچنین برای یک سرپرست، داشتن ارتباطی با کارمندان، به عنوان یک خیابان دو طرفه بسیار ضروری است. روئسایی که برای گوش دادن به مسائل و نگرانی های کارکنان وقت می گذارند، می توانند یک محیط کاری سازنده و راحت ایجاد کنند که منجر به موفقیت بزرگی برای کل سازمان شود.

حتما بخوانید: ویژگی رهبران و افراد توانمند در مدیریت را می‌شناسید؟

سخن آخر

می توان گفت که مدیریت از خانه شما شروع می شود، درواقع همه ما دیده ایم که مادر یا پدرمان چگونه به نیازهای کوچک و بزرگ ما رسیدگی می کند، در مورد سرمایه گذاری یا بودجه خانواده تصمیم می گیرد و برای آینده فرزندان برنامه ریزی می کند و…این ها همه نوعی از مدیریت هستند. همانطور که وینس لومباردی می گوید، “رهبران موفق متولد نمی شوند، بلکه ساخته می شوند.” با مسئولیت پذیری و داشتن توانایی هایی خاص می توان به یک رهبر موفق یا رهبر خوب تبدیل شد.

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست