مقالهموفقیتموفقیت در کسب و کاروبلاگ

9 چیزی که رهبران موفق هرگز به شما نمیگویند

اشتراک گذاری این مطالب در:

همانطور که همه میدانید بهتر‌است قبل از صحبت کردن، خوب فکر کنید. واقع‌بین باشید، آیا واقعا حرفی را که میزنید درست است؟ هرگز نباید در گفتن بعضی چیزها زیاده‌روی کنید. مخصوصا اگر خود را یک رهبر یا رئیس می دانید. از آنجا که هر رئیسی قدرت تأثیرگذاری بر مردم را دارد، باید از کلمات مناسبی استفاده کند. در غیر این‌صورت ممکن است به یک رئیس بد و ناموفق تبدیل شود.

برای اینکه از گفتن سخنان بیهوده جلوگیری کنیم، از شورای کارآفرینان جوان پرسیدیم: “یک رهبر چه چیزهایی را نباید بگوید و چرا؟ آن‌ها پیشنهاد کردند بعضی از عبارات بهتر است از زبان رهبری حذف شود که عبارتند از:

یک: “الان وقت ندارم”

بله، یک رئیس همیشه در حال کار کردن است. وظایف و جلسات هرگز تمام نمی‌شوند. اما همیشه باید برای پاسخ به سوالات کارمندان خود وقت بگذارید. اگر دائماً به اطرافیان بگویید «الان زمان خوبی نیست» یا «بعداً برگرد»، دیگر از شما سؤالی نمی‌پرسند. همیشه برای کارمندان خود وقت داشته باشید. اگر در حال انجام کار مهمی هستید، زمانی را برای پاسخ دادن به سوال آن‌ها در اسرع وقت تعیین کنید. این کاری است که یک رهبر خوب همیشه انجام می‌دهد.

حتما بخوانید: ویژگی رهبران و افراد توانمند در مدیریت را می‌شناسید؟

دو. ” زیرا این روشی است که ما همیشه انجام داده ایم”.

یک رهبر قوی هیچوقت با گفتن این جمله پیشنهادهای کارمندش را رد نمی‌کند. به عنوان رئیس یا رهبر بهتراست که از هر پیشنهاد و نظری استقبال کنید و از ایجاد تغییرات مفید برای بهتر شدن وضعیت خوشحال باشید. باید خوب گوش دهید و با ذهنی باز فکر کنید. اگر اطمینان دارید که پیشنهاد کارمند خوب و مناسب نیست، باید وقت بگذارید و برای او دلیل رد کردن پیشنهادش را توضیح دهید.

سه. ” به چه فکر می کردی؟”.

یک رئیس قوی نباید از کارمندش سوال کند: “به چه فکر می‌کردی؟”. طبیعی است که افراد اشتباه می‌کنند. اما اهمیت زیادی دارد که اجازه دهید تا از این اشتباهاتشان درس بگیرند. پس بهتر است آن‌ها را سرزنش نکنید. وقتی از یک کارمند به صورت تهاجمی یا منفعلانه انتقاد می‌کنید، او یاد می‌گیرد که به جای بازی برای برنده شدن و بهتر شدن، ایمن بازی کند و این ایمن بازی کردن فقط به کارمند صدمه نمی‌ زند، به کل شرکت آسیب وارد می‌کند.

9 چیزی که رهبران موفق هرگز به شما نمیگویند

چهار. “بگذارید این کار را من انجام دهم”.

ممکن است توانایی این را داشته باشید تا روش برخورد هم تیمی‌ها با یک مشکل یا کار را حل و بهبود بخشید و یا شخصا ایمیل‌ها را تصحیح کنید، پیشنهادها را ویرایش و تماس‌های تلفنی لازم را برقرار کنید. اما با انجام این کار، شما به آن‌ها کمک نکرده‌اید. بهتر است اجازه دهید هم تیمی هایتان با تلاش بیشتر مشکل خود را حل نمایند و در صورت نیاز از شما کمک بخواهند.

حتما بخوانید: ۱۴ باید و نبایدی که مدیران موفق برای ایجاد انگیزه در کارمندان خود رعایت میکنند

پنج. کارمند ایکس این کار را بهتر از شما انجام می دهد.

مقایسه کارمندان با یکدیگر یکی از سریع ترین راه‌ها برای تبدیل روابط کاری به رقابت است. البته یادتان نرود که رقابت داخلی باید سالم باشد نه انتقام جویانه. تیم مدیریت یک شرکت باید مطمئن شود که همکاران آن‌ها بهتر از یکدیگر هستند. رهبران قوی به تشخیص دستاوردها و نتایج بدون توهین کردن به دیگران، اهمیت بسیاری می‌دهند.

 شش. هر گز نگویید تو نمی فهمی!

رئیسان موفق و مؤثر فقط افراد باهوش را استخدام می‌کنند، اما اگر بعداً به آن‌ها بگویند که چیزی را نمی‌فهمند، باعث می‌شوند هوش آن‌ها پایین بیاید. این نه تنها از نظر اخلاقی به افراد صدمه می‌زند، بلکه قبل از دیدن وضعیت آن‌ها را خاموش می‌کند. یک رهبر قوی می‌داند که اگر سوء‌تفاهمی در تیمش وجود داشته باشد، وظیفه اوست که با گفتگو آن را روشن کرده و حل نماید.

حتما بخوانید: چطور از کارمندی ساده به یک مدیر موفق تبدیل شوم؟

 عملکرد شخصی شما می‌تواند شرکت را تحت تاثیر قرار‌دهد”.”هفت.

از سمی‌ترین چیزهایی که یک رهبر قوی هرگز نباید به کارمند بگوید این است که: عملکرد شخصی او می‌تواند شرکت را تحت تأثیر قرار دهد. درعوض، رهبران قوی کار تیمی را، و این ایده که هر یک از اعضای تیم به روشی منحصربه فرد در عملکرد کلی شرکت کمک می‌کند، را ترویج می‌دهند. کارمندان هرگز نباید فشار ناشی از حمل کل یک شرکت را بر روی دوش خود احساس کنند.

.”شما مانند قبل کار نمی‌کنید”هشت.

اینکه به کسی بگویید توانش را از دست داده است، تمایل او را برای کارکردن زیاد کاهش می‌دهد. اگر از نظر حرفه‌ای و شخصی آن‌ها را کنار بگذارید، احتمالاً پاسخ منفی دریافت خواهید کرد و  احترام آن‌ها را از دست خواهید داد. سعی کنید پیام خود را به شیوه‌ای هوشمندانه تر بیان کنید، مانند: “من به شما به عنوان فردی قوی اعتماد دارم. شما از پس هر کاری برمی آیید.”

حتما بخوانید: توسعه مهارت های رهبری . 7 مهارتی که هر رهبری را قدرتمند می کند

نه. “چون من گفتم”.

همیشه باید با یک دلیل منطقی از تیم خود بخواهید کاری را انجام دهد. یک رهبر قوی به کارمندان خود اعتماد دارد و به آن‌ها اجازه می‌دهد که به اندازه کافی شفاف باشند. آنها باید دریابند که یک درخواست یا ایده چگونه با ماموریت کل یک شرکت ارتباط دارد. همه کارکنان جزئی از یک سیستم کل به نام شرکت یا سازمان هستند و باید نقش خود را در این سیستم پیدا کنند.

اگر فکر می‌کنید برای دستیابی به موفقیت آمادگی لازم را ندارید، خودساخته شرکت در دوره «موفقیت به روش استیو جابز» را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

موفقیت در کار

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست