مقالهموفقیت در روابطوبلاگ

رهایی از عشق یک طرفه | با این راهکارها زندگی شاد را تجربه کنید

اشتراک گذاری این مطالب در:

در مطلب دیگری به راه هايی برای فراموش كردن يك رابطه در 24 روز پرداختیم. اما فکر می کنیم در آن پست، حق مطلب را ادا نکردیم. شاید لازم باشد به راههای دیگری برای رهایی از عشق یک طرف بپردازیم. مشکلی که این روزها دامنگیر بسیاری است. افسردگی، انزوا، گوشه گیری و مشکلات دیگری می تواند پیامد عشق های یکطرفه باشد. پس با selfmade همراه شوید تا راه مقابله با این مشکل را با شما در میان بگذاریم.

بیرون رفتن را به در خانه مدن ترجیح دهید

برای کسی که به عشق یک طرفه دچار شده است، بیرون رفتن کار ساده ای نیست. شاید تفریح کردن برای سایر افراد عادی کار راحت و لذت بخشی باشد، اما برای یک فرد ناراحت و اندوهگین راحت نیست. در چنین شرایطی افراد ترجیح می دهند در خانه بمانند و به غصه هایشان فکر کنند.

اصلا حوصله دیدن کسی را ندارند. انگیزه ای برای پوشیدن لباس و بیرون رفتن را هم ندارند. اما به شما می گوییم که حتی یک لحظه تعلل نکنید. فوراً کفش هایتان را بپوشید و به پیاده روی بروید. تماشای آدمها، کوچه و خیابان و حتی مناظر پارک باعث می شود تا حواستان برای چند لحظه پرت شود. به مرور زمان تمرینی برای فراموشی می شود.

بیشتر بخوانید: گوش دادن با شنیدن فرق داره! + هفت تکنیک برای خوب گوش کردن (2)

در زندگی تغییرات ساده ایجاد کنید

اگر برایتان سوال است که چگونه عشق یک طرفه را فراموش کنیم باید به سراغ چیزهای ساده بروید. برای مثال والپیپر گوشی خود را عوض کنید. آهنگ های فعلی گوش را حذف و به جای آن آهنگ های شاد را جایگزین کنید. لباسی را که همیشه می‌پوشیدید، برای مدتی کنار بگذارید. با همین تغییرات کوچک، احساس دیگری پیدا می کند.

به جای اینکه مدام آهنگ های تکراری، غمگین و قدیمی گوشی را گوش دهید، به سراغ موسیقی های جدیدی بروید که تا به حا نشنیده اید. همین چیزهای به ظاهر ساده می تواند حال و هوایتان را تغییر دهید.

خاطرات را برای کسی بازگو نکنید

بازگو کردن خاطرات و صحبت کردن از عشقی که هیچ احساسی در آن نبوده است، نمی تواند حال شما را بهتر کند. از سوی دیگر مغز به صورت اتوماتیک وار از صحبت کردن های شما به آینده برگشت معشوق امیدوار می شود. وقتی با هیجان از گذشته حرف میزنید گویی او برمیگردد. در واقع شما باید با این موضوع کنار بیایید که چیزی برای برگشت وجود ندارد. همه چیز تمام شده و شما باید به زندگی عادی خود برگردید.

بیشتر بخوانید: راهکار های افزایش اعتماد به نفس خیلی ساده‌تر از آن است که فکر می‌کنید

چگونه عشق یک طرفه را فراموش کنیم / رهایی از عشق یک طرفه

چگونه عشق یک طرفه را فراموش کنیم جایگزین کردن عشقی دیگر؟

یکی از اشتباهات رایج بسیاری از افرادی که عشق یک طرفه را تجربه می کنند، جایگزین کردن فرد دیگری است. آن‌ها می خواهند با ورود یک فرد جدید، نفر قبل را از خاطرات خود پاک کنند. در واقع آنها شخص دیگری را منجی حال بدشان می دانند. در حالیکه این یک اشتباه محض است.

برای رهایی از عشق یک طرفه باید به خودتان تکیه کنید. از اتکا کردن به دیگران خودداری کنید. یک ضرب المثل قدیمی می گوید، همه اشتباه می کنند اما افراد عاقل فقط یک بار اشتباه می کنند.

هیچ چیز قابل پیش بینی نیست. شاید همین فرد جدیدی که با تازگی وارد زندگی شما می شود، فردا همه چیز را رها کند و دوباره شما به فردی افسرده و غمگین تبدیل شوید. حتی در خوشبینانه ترین حالت او می ماند. اما چون ذهن و احساس شما درگیر فرد دیگری است، قادر به دوست داشتن او هستید؟

بیشتر بخوانید: چگونه یک فرد افسرده را شاد کنیم؟| راههای انگیزه دادن به افراد افسرده

از چک کردن فرد مورد نظر خودداری کنید

یکی دیگر از راه هاي فراموش کردن رابطه عاطفی خودداری از چک کردن است. همین حالا ارتباط خود را با این فرد قطع کنید. از دنبال کردن او در شبکه های اجتماعی به بهانه آرام شدن، جداً خودداری کنید. زیرا این کار وابستگی شما را سختتر می کند.

فراموش کردن عشق یک طرفه درست مثل سردرد ناشی افت فشارخون می ماند. شما با خوردن قرص مسکن شاید برای چند ساعت آرام شوید. اما به دلیل افت فشارخون، چند ساعت بعد دوباره سردرد شروع می شود. دنبال کردن فرد مورد نظر یک داروی موقت است. باید درد را تحمل کنید و به دنبال راه و چاره باشید.

بیشتر بخوانید: رهایی از تله مهرطلبی با تقویت قدرت «نه گفتن»

رهایی از عشق یک طرفه / راه هايی برای فراموش كردن يك رابطه در 24 روز

کارهای هیجان انگیز انجام دهید

هر چیزی که باعث شود هیجان در شما زنده شود، به رهایی از عشق یک طرفه کمک می کند. حتی تجربه کارهایی که شاید از نظر دیگران کمی دیوانگی باشد و یا آن را مناسب سن شما ندارند. اما همین کارها می توانند باعث برانگیختن احساسات مثبت در شما شوند.

برای مثال چه ایرادی دارد یک خانم به دوچرخه سواری، تاب بازی در پاک و دویدون بپردازد؟ اگر حرف دیگران بیش از حد برایتان مهم است، در خانه بنشینید و مدام غصه بخورید. اما اگر میخواهید از شرایط فعلی رها شوید، باید کمی جسارت داشته باشید. نسبت به اظهار نظر دیگران بی توجه باشید و بیشتر به شرایط روحی خودتان فکر کنید.

اگر بعد از پایان رابطه اعتماد به نفس خود را از دست دادید، نگران نباشید. زیرا خودساخته به فکر شماست. می توانید در دوره «کیمیاگر» شرکت کنید. برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی عکس زیر کلیک کنید

راه های افزایش عزت نفس را یاد بگیرید

برچسب‌ها: , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست