فیلموبلاگویدیو انگیزشی موفقیت

اشتیاق تو رو انتخاب میکنه نه تو اونو

اشتراک گذاری این مطالب در:

اشتیاق (enthusiasm) برای هر کاری مثل موتور محرکه‌ای می‌ماند که شما را به سمت هدف هدایت می‌کند. اشتیاق در واقع انرژی درونی است که شما را برای رسیدن به آرزوها تحریک می‌کند. وقتی برای یک هدف شور و شوق داشته باشید، هر چقدر هم که انجام آن کار سخت و دشوار باشد، باز هم انرژی کافی برای دستیابی به آن را دارید.

نمونه‌های زیادی در اطراف ما وجود دارد که نشان می‌دهد اشتیاق انجام کار باعث موفقیت آن‌ها شده است. نمونه افراد موفقی در دنیا وجود دارد که نشان از تاثیرگذاری میل و اشتیاق بر روی موفقیت دارد. برای مثال لئوناردو داوینچی نقاش معروف ایتالیایی از همان کودکی شور و اشتیاق زیادی به نقاشی داشت. به همین با دم اسب برای خودش قلم‌موی نقاشی درست می‌کرد.

در واقع می‌خواهیم بگوییم وقتی اشتیاق کافی برای دستیابی به یک هدف را داشته باشید، حتی محدودیت، موانع و کمبودها نمی‌تواند شما را از دستیابی به آن هدف باز دارد. بلکه از سعی می‌کنید از راهی که شده به آن هدف دست پیدا کنید.

اما چطور اشتیاق را در خود زنده کنیم؟ شاید راهکارهای زیر برای تقویت شور و شوق به شما کمک کند.

به کسی اجازه سرکوب انگیزه تان را ندهید

بسیاری از مواقع ما شور و شوق کافی برای دستیابی به هدف‌هایمان را داریم. اما این اطرافیان هستند که با حرف‌های منفی و به قول خودشان «خیرخواهانه» انگیزه را در ما می‌کشند. برای همین وقتی شور و انگیزه کافی برای دستیابی به آرزوهایتان را دارید، به هیچ عنوان به کسی اجازه ندهید که برایتان تصمیم بگیرد. یا حتی اجازه ندهید حرف‌های منفی آن‌ها شور و انرژی شما را به تحلیل ببرد.

نهایتا اگر فکر می‌کنید قادر به مقاومت در برابر حرف‌هایشان نیستید، از آن‌ها فاصله بگیرید. اگر هم نمی‌توانید این کار را انجام دهید، در مورد اهداف، آرزوها و رویاهایتان با چنین افرادی صحبت نکنید.

اشتیاق (enthusiasm) برای هر کاری مثل موتور محرکه‌ای می‌ماند

به خود زمان فکر کردن بدهید

برای تقویت اشتیاق هر کسی به زمان کافی نیاز دارد تا بر روی آن موضوع فکر کند. اگر شما علاقه کافی و استعداد زیادی در آن کار را دارید، اما انرژی بلند شدن را ندارید، باید مدت‌ها به آن فکر کنید. همه جوانب خوب و بد بسنجید. وقتی به طور مداوم به جوانب مثبت آن فکر کنید، بعد از مدتی انرژی درونی‌تان برای دستیابی به هدف افزایش می‌یابد.

برای فکر کردن در محیط‌های آرام قرار بگیرید. به خودتان استرس و اضطراب وارد نکنید. بلکه در کمال آرامش به همه چیز فکر کنید.

علاقمندی‌های واقعی خود را پیدا کنید

برای اینکه اشتیاق و انگیزه را در خود تقویت کنید، باید علاقمندی‌های واقعی خود را پیدا کنید. در بسیاری از موارد ممکن است از ابتدا انتخابتان اشتباه باشد. به همین دلیل بعد از مدتی انرژی تان را از دست می‌دهید. برای پیدا کردن علایق و استعدادهای واقعی به علاقمندی‌های دروان کودکی نگاه کنید. کودکان بدون چشم و هم چشمی و از روی علایق واقعی یک کار را انتخاب می‌کنند.

کودکی که عاشق هنر مجسمه سازی است، تحت تاثیر هیچ کس قرار نگرفته است. بلکه به طور ذاتی به آن علاقه دارد. توجه به علاقمندی‌های دوران کودکی می‌تواند راهنمای خوبی برای پیدا کردن علاقمندی‌های واقعی باشد.

اگر فکر می‌کنید در کسب و کارتون به اندازه کافی موفق نیستید، احتمالا اشتیاق و انگیزه کافی ندارید. به همین دلیل خودساخته شرکت در دوره «موفقیت به روش استیو جابز» را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

موفقیت در کار

 

برچسب‌ها: , ,
مقالات پیشنهاد شده

1 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست