مقالهموفقیت در روابطوبلاگ

10 مورد از نشانه های یک رابطه اشتباه | عشق واقعی رو اینجا پیدا کن

اشتراک گذاری این مطالب در:

رابطه اشتباه و ناسالم می‌تواند یک زندگی را نابود کند. در عین حال اعتماد به نفس را در یک نفر از بین ببرد و او را به فردی منزوی تبدیل کند. اگر با یک نفر قصد ازدواج دارید، حتما باید قبل از رفتن زیر یک سقف، او را بشناسید. البته این آشنایی باید به درستی انجام شود. بنابراین باید نشانه های رابطه های بی سرانجام را بدانید. مفهوم عشق واقعی را درک و سپس رابطه را بررسی کنید. آیا ارتباط شما به درستی پیش می‌رود؟ همه چیز عالیست؟ خوب ادامه دهید. در غیر این صورت خود را به اشتباه نیندازید.

طبق نظر سایت خودساخته نشانه های یک رابطه اشتباه عبارتند از:

1- از خودتان فرسنگ‌ها دور شده‌اید؟

یکی از نشانه های رابطه اشتباه و بی‌سرانجام، دور شدن از خود واقعی است. اگر زیادی خود را تغییر دادید، بدانید این رابطه درست پیش نمی‌رود. اگر به چهره نقاب می‌زنید و خود را شخص دیگری معرفی می‌کنید، دیر یا زود باید خود واقعی‌تان را نشان دهید. اگر فکر می‌کنید با نشان دادن خود واقعی فرد مقابل می‌گریزد، همین حالا همه چیز تمام شود، بهتر است.

بیشتر بخوانید: رهایی از عشق یک طرفه | با این راهکارها زندگی شاد را تجربه کنید

2- نشانه های یک رابطه اشتباه و خط قرمزها

وقتی با کسی در حال آشنایی هستید، جر و بحث کردن کاملا طبیعی است. زیرا به تازگی با اخلاق و روحیات هم آشنا شده‌اید. پس مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا شبیه به هم شوید. دو فرد وقتی برای مدت طولانی در کنار هم قرار بگیرند، به مرور زمان رنگ و بوی همدیگر را می‌گیرند.

در روابط عاشقانه ابتدا تضادها بسیار زیاد است. اما به تدریج تضاد به همرنگی تبدیل می‌شود. اما به شرطی که در زمان جر و بحث کردن حرمت‌ها شکسته نشود. یکی از نشانه های رابطه های ناسالم حرمت شکنی در زمان دعواست. در زمان خوشی کسی توهین نمی‌کند. در روابط عاشقانه مهم اینست که فرد بتواند شخصیت خود را در حین عصبانت حفظ کند.

3- انتقاد و عیب‌جویی مداوم از هم

یکی از مزیت‌های برقراری یک رابطه عاشقانه درست، افزایش اعتماد به نفس است. شما می‌خواهید در کنار فرد دیگری به آرامش برسید. اما وقتی او مدام گله، شکایت و یا عیب‌جویی می‌کند، آرامش و اعتماد به نفس را از شما می‌گیرد. اگر مدام شما را با فردی که پیش‌تر با او در رابطه بوده است، مقایسه می‌کند، بدانید این رابطه از اساس اشتباه است. زیرا تغییر چنین فردی صبر زیادی می‌خواهد. در نهایت باعث تحقیر و از بین بردن اعتماد به نفستان می‌شود.

اگر انتقادهای او نسبت به شما سازنده و درست است و باعث پیشرفت‌تان می‌شود، هیچ ایرادی ندارد. اما وقتی به شما بگوید قدتان کوتاه است آیا می‌توانید آن را تغییر دهید؟ اگر از ورزش نکردن شما انتقاد کند، نقد سازنده‌ای به حساب می‌آید. اما انتقاد در مورد برخی امور غیرقابل تغییر مثل والدین، محل تولد، رنگ پوست و … نوعی عیب‌جویی محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید: عزت نفس چه نقشی در روابط عاشقانه بازی می کند؟

4- مدام شک و تردید کردن به یکدیگر

یکی از نشانه های رابطه های بی سرانجام شک و تردید مداوم است. اگر شما نسبت به فرد مقابل زیادی مشکوک هستید، باید به دنبال دلیل آن باشید. شک و تردید بیش از حد یا نشان می‌دهد که طرف مقابل قابل اعتماد نیست و یا شما زیاده‌روی می‌کنید. اگر مشکل از شماست که باید آن را برطرف کنید. اما اگر نمی‌توانید خود را تغییر دهید، مطمئن باشید چنین رابطه‌ای هدفمند نخواهد بود.‌ زیرا دیر یا زود طرف مقابل از تردیدهای شما خسته و دلزده می‎شود. اگر هم مطمئن هستید که او فرد غیرقابل اعتمادیست، هر چه سریع‎تر به رابطه عاشقانه پایان دهید. عقل سلیم می‎گوید شما باید به دنبال ارتباطی باشید که به فرد مقابل اعتماد کامل داشته باشید.

بیشتر بخوانید: راه های افزایش اعتماد به نفس در رابطه عاشقانه

5- پرخاشگری در موقع دعوا

یکی دیگر از نشانه های یک ارتباط اشتباه پرخاشگری است. رفتارهای خصمانه‌ای که به شکل عجیب و غریب خود را نشان می‌دهد، نمی‌تواند نشانه‌ای از یک فرد سالم باشد. وقتی یک بحث یا دعوایی رخ می‌دهد باید بتوانید دوستانه آن را حل کنید. اگر نتوانستید نهایتا به یک کشمکش معمولی تبدیل می‌شود. اما اگر پرخاشگری به زدن مشت و سیلی و یا هل دادن کشیده شود، آن رابطه سالم و درست نیست.

یکی از نشانه های رابطه بی سرانجام دور شدن از خود واقعی است.

6- اگر طرف مقابل با دیگران رفتار خوبی ندارد

وقتی با کسی رابطه عاشقانه برقرار می‌کنید، مهربانی و محبت او را عشق واقعی تلقی نکنید. زیرا در آن زمان احساسات و هیجانات او نسبت به شما غلیان کرده است. احساسات هم تغییر پذیرند. پس ممکن است در آینده رفتار او در برابر شما تغییر کند. همان‌طور که نمونه‌های زیادی از روابط عاشقانه این مدلی در اطراف ما وجود دارند. راهروهای دادگاه پر از زوج‎هایی است که در ابتدا با عشق و محبت رابطه عاشقانه خود را شروع کرده‌اند.

یکی از نشانه های رابطه های ناسالم و اشتباه، بی‌اخلاقی فرد مقابل در برابر دیگران است. اگر او حقوق دیگران را رعایت نمی‌کند و نسبت به اطرافیانش زیاده‌خواه است، مطمئن باشید دیر یا زود نسبت به شما هم همین رفتار را خواهد داشت. برای سنجش شخصیت یک عاشق واقعی، باید رفتار او را در برابر دیگران ارزیابی کنید. شخصیت و تعهد اخلاقی او در مقابل دیگران می‎تواند بگوید که آیا او در آینده به شما وفادار می‎ماند یا خیر؟

بیشتر بخوانید: عشق واقعی چیست؟ روابط افراد در یک عشق واقعی چگونه است؟

7- احساس تصاحب و کنترل کردن

اگر در یک رابطه هستید و شما یا طرف مقابل نسبت به هم حس تصاحب دارید، رابطه درست نیست. یکی از نشانه های یک رابطه اشتباه کنترل کردن بیش از حد است. وقتی دو نفر با هم ارتباط عاشقانه برقرار می‌کنند، به طور کامل همدیگر را تصاحب نمی‌کنند. شما نمی‌توانید بدون اجازه smsهای گوشی و یا ایمیل‌های شخصی طرف مقابل را چک کنید. عاشق شدن بهانه خوبی برای کنترل کردن نیست.

وقتی به کسی اعتماد کردید، عاشق شوید. عبارت معروف «عاقلانه تصمیم بگیرید و عاشقانه زندگی کنید» را مدنظر قرار دهید. پس بعد از شناخت طرف مقابل، دیگر به کنترل کردن نیازی ندارید. در مورد طرف مقابل هم حس تصاحبی که او به شما دارد، شاید در ابتدا برایتان خوشایند باشد، اما به تدریج آزاردهنده می‌شود. این مفهوم عشق واقعی نیست.

نشانه های یک رابطه اشتباه عبارتند از:

8- علاقه نداشتن به خانواده و دوستان

با شروع یک رابطه عاشقانه، سایر روابط شما از بین نمی‎رود و یا حذف نمی‎شود. خانواده در هر صورت در محور روابط شما قرار دارد. هرگونه بی‎‌احترامی به خانواده از سوی طرف مقابل (معشوق) نشانه‌ای از نبود علاقه واقعی اوست. در آینده ممکن است این بی‌‎علاقه بودن به نفرت تام هم تبدیل شود. پس به‌خاطر احساسات غلیان‌شده، خانواده خود را فدا نکنید.

از سوی دیگر اگر طرف مقابل نمی‌خواهد شما با دوستانتان ارتباط داشته باشید، علامت به انزوا کشیدن شما در آینده است. ممکن است او به دلایل منطقی  نسبت به برخی از دوستان‌تان حس خوبی نداشته باشد. اما وقتی به‌طورکلی و بدون دلیل منطقی، از شما می‌خواهد با تمام دوستانتان قطع ارتباط کنید، در آینده برایتان مشکلات زیادی ایجاد می‌شود. پس رابطه را از همین‌جا تمام کنید.

بیشتر بخوانید: رابطه عاشقانه خود را عاقلانه مدیریت کنید

9-سوءاستفاده‌های جنسی

یکی دیگر از نشانه های یک رابطه اشتباه سوءاستفاده‌های جنسی طرف مقابل است. رابطه عاشقانه قبل از ازدواج نباید به حاشیه و جاده فرعی کشیده شود. هدف شما از این ارتباط و آشنایی، بدست آوردن شناخت کافی از رفتار، روحیات و اخلاق همدیگر است. پس اگر طرف مقابل درخواست‌هایی دارد که برایتان بیش از حد ناراحت‌‎کننده است و او با وجود ناراحتی شما باز به رفتار خود ادامه می‌دهد، این رابطه عاطفی سالم و درست نیست.

بیشتر بخوانید: چگونه شکست عشقی سرآغازی برای پیروزی شما می‌شود؟

10-در راز باقی ماندن رابطه عاشقانه

یکی دیگر از نشانه های رابطه ناسالم درخواست مکرر برای پنهان ماندن رابطه است. فردی که عاشق شماست، از مطلع شدن دیگران از این رابطه هیچ ترس و ابایی ندارد. تنها در صورتی از افشا شدن این ارتباط هراس دارد که نخواهد ادامه‌‎دار باشد و یا اینکه از ارتباط با شما خجالت بکشد. حتی ممکن است پای فرد دیگری وسط باشد. این فرد شاید به‌‎ظاهر مهربان و عاشق‌‎پیشه هم باشد، اما همین که نمی‌خواهد کسی از ارتباطش با شما اطلاعی داشته باشد، نشان می‌دهد ریگی به کفش اوست. به‌خصوص وقتی تاکید داشته باشد که والدین‌تان از این موضوع اطلاع پیدا نکنند!

در بیشتر مواقع هدف چنین افرادی بدست آوردن یک امتیاز است و بعد از مدت کوتاهی هم شما را رها می‌کنند. این موضوع بسیار جدی است و نباید احساسات و وقت خود را فدای چنین افرادی کنید.

بیشتر بخوانید: عشق واقعی چیست؟ روابط افراد در یک عشق واقعی چگونه است؟

 

اگر بخاطر یک رابطه اشتباه اعتماد به نفس خود را از دست دادید، نگران نباشید. زیرا خودساخته به فکر شماست. می توانید در دوره «کیمیاگر» شرکت کنید. برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی عکس زیر کلیک کنید

راه های افزایش عزت نفس را یاد بگیرید

برچسب‌ها: , , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

1 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست