مقالهموفقیتموفقیت در کسب و کاروبلاگ

قانون زندگی افراد موفق ؛ الهام بگیرید و الگوبرداری کنید

اشتراک گذاری این مطالب در:

قانون زندگی افراد موفق چیست؟ آیا مسیرهای خاص و خارق‌العاده‌ای را طی می‌کنند؟  باور کنید که خیر. آنها قوانینی دارند اما این قواعد برای همه شدنی هستند. ویژگی‌ها و قوانینی مانند پای‌بندی به برنامه، تقویت اراده و علاقه شدید به یک مقصد و هدف است که باعث می‌شود، افرادی از شما موفق‌تر باشند و در زندگی به چیزهایی بیش از شما دست پیدا کنند. در این مقاله از قانون‌های زندگی افراد موفق برایتان خواهیم گفت. با خواندن و به خاطر سپردن آنها می‌توانید الگوبرداری کنید و الهام بگیرید. پس تا انتهای این مطلب با سلف مید همراه شوید.

بیشتر بخوانیدد:  تاثیر صبر در موفقیت : قفل موفقیت را با کلید صبر باز کنید

کارها را به تعویق نمی‌اندازند

یکی از مهم‌ترین قواعد زندگی افراد موفق و موفقیت در کسب و کار این است که هر کاری را سریع و به‌موقع انجام می‌دهند. آنها تنبلی نمی‌کنند. تنبلی فقط به اقدامات عملی مربوط نیست بلکه از نظر روحی هم وجود دارد. موفق‌ها از نظر عملی و روحی تنبل نیستند. یعنی چه؟ منظور این است که ذهن و روانشان همیشه برای پذیرش مسئولیت و انجام کارهایی که در راستای رسیدن به هدف‌شان وجود دارد، آماده است.

از نقطه‌نظر اجرایی و عملی هم قوی هستند و با نهراسیدن از ورود به موقعیت‌های تازه و انجام کارها و وظایف‌شان مدام برای خود فرصت‌های تازه به‌وجود می‌آورند. دقت کرده‌اید که یکی از مهم‌ترین دلایل عقب‌ماندگی و نرسیدن به نتایج دلخواه در زندگی این است که کارهای مختلف را عقب می‌اندازیم؟ آدم‌های موفق چنین ویژگی‌ ندارند و به انجام به‌موقع کارها اهمیت می‌دهند. اگر می‌خواهید در مسیر موفقیت گام بردارید، باید رفتار مشابهی داشته باشید و از کارهای ساده تا برنامه‌های مهم‌تر زندگی‌تان را به عقب نیاندازید.

بیشتر بخوانید:  موفقیت بعد از 30 سالگی از زبان موفق ترین آدم های دنیا

هدف و مقصد داشته باشید

هدف و مقصد داشته باشید. هدف و مقصدداشتن فقط به معنای این نیست که برنامه‌هایی بسیار بزرگ و کلان برای خود ترتیب بدهید؛ نه اصلا این‌طور نیست. شما باید هدفمندی را در تمام ابعاد زندگی‌تان جاری کنید. مثلا برای پایان روزتان برنامه و هدف داشته باشید، برای پایان هفته و ماهتان و سال‌های زندگی‌تان. چنین رویکرد و دیدی در زندگی باعث می‌شود که همیشه امید و انگیزه در رگ‌هایتان جاری باشد. امید زندگی را زیبا و خواستنی می‌کند و شما را فعال و پویا نگه می‌دارد. هدف‌مندی مهم‌ترین قانون زندگی افراد موفق است.

بیشتر بخوانید: باور آدم های موفق و شیوه فکر کردن آنها در زندگی با شما فرق دارد؟

یکی از مهم‌ترین قواعد زندگی افراد موفق این است

به خودتان زمان بدهید

برای موفقیت در کسب و کار با خودتان مهربان باشید. به خودتان زمان بدهید. یادتان نرود که موفقیت در یک شب و در یک لحظه به دست نمی‌آید. کامیابی نتیجه فرایندی منظم و دقیق است. پس بدانید که اگر چیزی را هنوز بلد نیستید، نمی‌دانید و مهارتی را یاد نگرفته‌اید، نیاز به زمان دارید. با خودتان مهربان باشید، به خودتان زمان بدهید و پیشرفت تدریجی را دست‌کم نگیرید. روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید و تا می‌توانید مهارت‌های مهم و اساسی را در زندگی یاد بگیرید. در این صورت، گنجینه‌ای قوی در اختیار خواهید داشت. دانسته‌ها، مهارت‌ها و تجربه‌ها باعث می‌شوند که در مراحل مختلف زندگی موفق و موفق‌تر شوید و با اتکا به خودتان مسائل مختلف را حل کنید و برای تصمیم‌گیری درست فکری باز داشته باشید.

بیشتر بخوانید:  چگونه برنامه ریزی کنیم تا موفق شویم؟

تسلیم نشوید

تسلیم‌نشدن در زندگی شعاری کلیشه‌ای نیست. این دنیا پر از سختی و ناخوشی است. اصلا معلوم نیست که این سختی‌ها و ناخوشی‌ها گریبان کداممان را می‌گیرد. پس باید همیشه آماده مبارزه با چالش‌ها و مشکلات باشیم و با پذیرش اینکه زندگی همین است و نمی‌توان درباره آینده آسوده بود، خود را قوی و شکست‌ناپذیر کنیم. تسلیم‌نشدن در مقابل بلاها و مشکلات مختلف تنها کاری است که برای رسیدن به موفقیت می‌توان انجام داد. پس هیچ‌گاه خسته نشوید و اگر هم خسته شدید، کمی استراحت کنید و بعد دوباره ادامه دهید. زندگی همین است: مجموعه‌ای از اتفاقات خوشایند و ناخوشایند که اگر یاد بگیریم که چطور بخش‌های ناخوشایند را مدیریت کنیم، سهممان از شادی و موفقیت بیشتر می‌شود.

بیشتر بخوانید: چگونه فکر اقتصادی کنیم ؟ فکر پولدار یا شغل پولدار؟

حسود نباشید

حسادت و رقابت ناسالم روح را به‌شدت خسته و عصبی می‌کند. اگر می‌خواهید قانون زندگی افراد موفق را بدانید، باید مانند آنها رفتار کنید. یکی از رفتارهای مهم‌ موفق‌ها هم این است که رقابت را با حسادت پیش نمی‌برند. آنها از شادی و موفقیت دیگران ناراحت نمی‌شوند و سعی می‌کنند که با دوستی و معاشرت با کسانی که از خودشان برتر هستند، زمینه را برای رشد خود هم فراهم کنند. پس حسود نباشید که بسیار ضرر خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: با انجام این 6 اقدام از شر روابط ناسالم خلاص شوید

قانون زندگی افراد موفق

در آخر

قانون زندگی افراد موفق چیزی عجیب‌وغریب نیست. نظم و اراده از مهم‌ترین نکاتی است که در برنامه‌هایشان به‌شدت دیده می‌شود. اگر می‌خواهید موفق شوید، نگاهی به وضعیت فعلی‌تان داشته باشید و ببینید که آیا همه راه‌ها را رفته‌اید و به موفقیت نرسیده‌اید؟ دقت داشته باشید که بیشتر ناکامی‌های زندگی‌مان پیش از آنکه نتیجه شرایط و روزگار باشند، ریشه در کم‌کاری‌های خودمان دارند.

البته نمی‌توان آزارهای محیط، موانع و شرایط پیرامون را در نرسیدن به موفقیت منکر شد اما گاهی پیش از آنکه سهم خودمان را انجام داده باشیم و دین‌مان را به خود ادا کرده باشیم، همه‌چیز را به گردن محیط و شرایط می‌اندازیم. ما باید در حد خود تلاش کنیم و نقش خودمان را درست ایفا کنیم و بعد ببینیم که ماجرا به کجا می‌کشد. از قدیم گفته‌اند که کوشش بیهوده هم از خفتگی بهتر است. قبول دارید؟

اگر فکر می‌کنید در کسب و کارتون به اندازه کافی موفق نیستید، خودساخته شرکت در دوره «موفقیت به روش استیو جابز» را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

موفقیت در کار

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست