مقالهموفقیتموفقیت در کسب و کاروبلاگ

ترفندهای موفقیت در کسب و کار؛کلید طلایی موفقیت شغلی

اشتراک گذاری این مطالب در:

موفقیت در کسب و کار (How to succeed in business) برای برخی یک رویاست. اما برخی هم مثل خاطر به آن نگاه می‌کنند. حقیقتا موفقیت چیز عجیب و غریبی نیست که نتوانید به آن دست پیدا کنید. این کار کمی صبر و حوصله می‌خواهد که باید پشتکار را هم به آن اضافه کنید. از جمله ترفندهای موفقیت در کسب و کار داشتن هوش سرشار است. در ادامه سایت موفقیت خودساخته به چندین روش برای موفقیت شغلی می‌پردازیم.

منظم باشید

یکی از روش های دستیابی به موفقیت در کسب و کار داشتن نظم است. سازماندهی وظایف می‌تواند ذهن را برای برعهده گرفتن مسئولیت‌ها آماده کند. وقتی برنامه مشخصی نداشته باشید، ذهن آمادگی کافی برای پذیرش کارها را پیدا نمی‌کند. چرا که ابتدا باید ذهن شما کاری را بپذیرد و سپس جسم برای انجام اقدام کند.

برای منظم بودن باید لیست کارهای روزانه را مشخص کنید. کارهای مهم هر چند کوچک را در اولویت قرار دهید. هر کاری را که باعث هدر رفتن زمان می‌شود، کنار بگذارید.

سوابق مشاغل مشابه خود را بررسی کنید

اگر می‌خواهید از رفتن به بیراهه و چالش‌های قبلی حفظ شوید، باید به سراغ کسب و کارهای شبیه به کار خود بروید. آن‌ها چه اشتباهاتی را مرتکب شده‌اند و چه استراتژی باعث موفقیت‌شان شده است. این بررسی فرصت‌های پیش‌رو را به شما نشان می‌دهد. از سوی دیگر چشم‌انداز مشخصی در مورد چالش‌های آینده پیدا می‌کنید.

بیشتر بخوانید: 5 استراتژی طلایی برای راه اندازی کسب و کار جانبی

رقبا را تجزیه و تحلیل کنید

یکی از ترفندهای موفقیت در کسب و کار بررسی رقباست. شما نمی‌توانید بدون بررسی رقبا به موفقیت زیادی برسید. اکنون فضای مجازی فرصت زیادی برای بررسی رقبا در اختیار همه کسب و کارها قرار داده است. با این کار می‌توانید ببینید آن‌ها چه کاری را درست انجام می‌دهند که شما نمی‌توانید در شغل‌تان پیاده سازی کنید. همچنین کدام استراتژی‌ها برایشان به شکست انجامیده است؟ پس از همان‌ها فاصله بگیرید.

حتی اگر شغل شما یک کسب و کار خیلی کوچک است، نباید از تحلیل رقبا صرف‌نظر کنید.

ریسک و پاداش را دریابید

یکی از روش های مدرن موفقیت در کسب و کار پذیرش ریسک و پاداش است. حقیقتا هر کسی که ریسک‌پذیرتر باشد، شانس موفقیت او افزایش می‌یابد. هر چند که با خطرکردن ممکن است به همان اندازه هم شکست بخورید، اما این شکست به معنای کسب تجربه بیشتری برای دستیابی به موفقیت است.

تقویت روحیه ریسک پذیری یکی از راه‌های موفقیت در کسب و کار محسوب می‌شود. برای اینکه فاصله خود را با ثروتمندان و افراد موفق کم کنید، لازم است تا کمی خطرپذیر شوید. گاهی شانس‌ها در لابه‌لای خطرات پنهان شده‌اند. ایستادن و تماشا کردن باعث موفقیت نمی‌شود.

بیشتر بخوانید: 7 گام طلایی برای شروع یک کسب و کار – تای لوپز

روش های مدرن موفقیت در کسب و کار

قوه خلاقیت را در خودتان تقویت کنید

یکی از بهترین ترفندهای موفقیت در کسب و کار داشتن خلاقیت است. اگر شغل شما تجارت است، برای افزایش فروش و جذب مشتریان بیشتر باید نسبت به رقبا کمی خلاقیت نشان دهید. اگر هم یک کارمند ساده هستید باز هم با خلاقیت می‌توانید توجه مدیر را برای افزایش رتبه شغلی به سمت خود جلب کنید. در واقع خلاقیت می‌تواند در هر رده شغلی کاربرد زیادی داشته باشد.

تمرکز خود را بر روی کارها افزایش دهید

یک ضرب‌المثل ایتالیایی می گوید: «رم یک روزه ساخته نشد.» این جمله ثابت می کند برای موفقیت در کسب و کار باید زمان صرف کنید. در عین حال داشتن تمرکز در رسیدن به هدف هم اهمیت دارد. برای دستیابی به هر هدف و آرزویی که دارید، باید بر روی آن متمرکز شوید.

بیشتر بخوانید: چرا افراد ریسک پذیر غالباً موفق‌ترند؟

ناامیدی و ترس را رها کنید

ترس از شکست و ناامیدی یکی از دلایلی که اغلب افراد را از رسیدن به موفقیت باز می‌دارد. هر کسب و کاری که بخواهد به موفقیت برسد، باید ترس و ناامیدی را کنار بگذارد. ناامیدی در شرایطی که به موانع سخت و دشوار رسیده‌اید، ممکن است باعث شود از ادامه دادن منصرف شوید. اما یک استراحت کوتاه و انرژی گرفتن می‌تواند دوباره جرقه امید را در دلتان بزند.

قیمت را پایین بیاورید

برایان تریسی نابغه بازاریابی در دنیا می‌گوید: «قیمت تنها چیزی است که کسی نمی‌تواند در آن با شما رقابت کند.» وقتی قیمت را کاهش دهید، تعداد مشتریان بیشتری را جذب می‌کنید. حتی در زمان تورم و گرانی این تکنیک می‌تواند شما را به نتیجه برساند. درست زمانی که مشتریان به دنبال ارزان‌ترین اجناس هستند، اگر بتوانید طی همان مدت اجناس را با قیمت پایین‌تر از بازار بفروشید، برای خود برندسازی می‌کنید.

اگر چه این ترفند موفقیت در کسب و کار سود زیادی را به همراه ندارند، اما می‌تواند شما را به یک برند محبوب تبدیل کند. به جای تبلیغات و هزینه‌های گزاف می‌توانید برای مدتی این روش را امتحان کنید.

ترفند موفقیت در کسب و کار

در پایان

آنچه در مورد روش های موفقیت در کسب و کار گفتیم شاید انجامشان در ابتدا کمی سخت باشد، اما برداشتن قدم اول همه چیز را آسان می‌کند. از سوی دیگر باید سود کوتاه مدت را برای سود بلند قربانی کنید. سود کوتاه مدت شاید شیرین باشد، اما به اندازه سود بلند مدت بادوام نیست.

اگر فکر می‌کنید در کسب و کارتون به اندازه کافی موفق نیستید، خودساخته شرکت در دوره «موفقیت به روش استیو جابز» را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

موفقیت در کار

برچسب‌ها: , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست