مقالهموفقیتموفقیت در روابطوبلاگ

برای شروع رابطه عاشقانه پایدار چکار کنیم؟

اشتراک گذاری این مطالب در:

شروع رابطه عاشقانه و وارد شدن به یک رابطه جدی برای همه بسیار هیجان انگیز است، اما اگر تا به حال وارد یک رابطه نشده اید، ممکن است برایتان کمی دشوار باشد، ندانید که چه بگویید و یا چه کاری انجام دهید. شاید کمی استرس داشته باشید، این کاملا طبیعی است. از این رو قصد داریم در این مقاله سایت موفقیت سلف مید نکته هایی را برای شروع رابطه و اینکه چگونه آن را به یک رابطه محبت آمیز و پایدار تبدیل کنید، به شما ارائه دهیم.

حتما بخوانید: 10 مورد از نشانه های یک رابطه اشتباه | عشق واقعی رو اینجا پیدا کن

چیزهای جدید را با یکدیگر امتحان کنید

اولین نکته برای شروع رابطه عاشقانه با یکدیگر خاطرات هیجان انگیز بسازید. کارهایی را انجام دهید و چیزهایی را تجربه کنید که هیچ یک از شما قبلا آن را انجام نداده است. زمانی که اولین بار آن را تجربه می کنید، بهتر می توانید از رابطه تان و زمان باهم بودنتان لذت ببرید. کارهایی که می توانید با یکدیگرانجام دهید:

 • بازدید از یک موزه.
 • پختن یک دستور غذایی یا کیک جدید.
 • شرکت در کلاس هنر.
 • یادگیری رقص.
 • و…

حتما بخوانید: 5 رازی که رابطه شما با عشقتان را قوی تر می کند

او را تحسین کنید

همه عاشق شنیدن تعریف و تحسین هستند، پس سعی کنید برای شروع رابطه عاشقانه هر روز چند ویژگی خوبی که در همسرتان وجود دارد را به او بگویید. برای نشان دادن قدردانیتان از او با عبارت های “دوستت دارم”، “تو با ارزشی” شروع کنید. سپس یک ویژگی واقعی و مثبت در مورد شریک زندگیتان بگویید تا بداند که شما چه احساسی به او دارید.

به عنوان مثال: ” قدردان این هستم که درکم می کنی”.

و…

 برای شریک زندگیتان هدیه بگیرید

این کار نه تنها برای شروع رابطه ضروری است، بلکه یک رابطه 20 ساله هم به  آن نیاز دارد. درواقع هدیه خریدن به شریک زندگیتان ثابت می کند که شما به یاد او هستید. هر بار که به فروشگاه می روید، چیزی بردارید که شما را یاد اومی اندازد. مثلا: شکلات یا آب نبات مورد علاقه اش را، مجله ای که همیشه می خواند یا چیزی که مدتی است می خواهد بخرد. دفعه بعدی که او را دیدید، هدیه اش را بدهید و بگویید که: “وقتی دیدمش یاد تو افتادم”. می توانید چند هدیه کوچک تهیه کنید و آن هارا پنهان نگه دارید. دفعه بعد که شریک عاطفیتان روز بدی داشت، به او بدهید تا شاد شود.

حتما بخوانید: زوج‌های موفق چه ویژگی‌هایی دارند که شما و همسرتان ندارید؟

برای قرارهایتان با یکدیگر برنامه ریزی کنید

ارتباط خود را با بیرون رفتن و گذراندن وقت با هم، قوی نگه دارید. سعی کنید طوری برنامه ریزی کنید که حداقل یک شب را در هفته بیرون بروید. به نوبت برای قرارهایتان برنامه ریزی کنید، تا هردو فرصت انتخاب برخی از فعالیت های سرگرم کننده را داشته باشید. کارهای سرگرم کننده ای، مانند:

 • رفتن به پارک برای پیک نیک.
 • گذراندن یک روز در ساحل یا کنار رودخانه.
 • دیدن یک فیلم.
 • بازدید از یک باغ وحش.
 • قدم زدن در یک مکان دیدنی.
 • و…

صمیمیت فیزیکی خود را بیشتر کنید

نشان دادن محبت به یکدیگر، پیوند شروع رابطه عاشقانه شما را بسیار قوی خواهد کرد. به مرور زمان با شریک زندگی خود احساس راحتی می کنید و احتمالا بخواهید کمی بیشتر به او نزدیک شوید. اما آهسته حرکت کنید و مستقیما وارد چیزی مانند رابطه جنسی نشوید. درواقع عجله در رابطه جنسی می تواند تاثیری منفی بر روی رابطه شما بگذارد. بنابراین همیشه به مرزهای شریک زندگی خود احترام بگذارید و در زمان های مناسب دست او را بگیرید، بغلش کنید و یا ببوسید تا نشان دهید که چقدر برایتان اهمیت دارد.

صریح و صادقانه رفتارکنید

گفتگو های عمیق، ارتباط قوی تری ایجاد می کنند و از سوءتفاهم جلوگیری می کند. اگر در شروع رابطه به کسی اجازه ندهید تا بیشتر شما را بشناسد، نمی توانید به او نزدیک شوید. اجازه دهید شریک زندگیتان بداند که در زندگی شما چه می گذرد و یا گذشته است. از این رو درمورد سرگرمی ها، دوران کودکی یا نوجوانی خود حرف بزنید و نترسید، زیرا این به همسرتان نشان می دهد که در کنار او راحت هستید.

همچنین به یاد داشته باشید که شریک زندگی شما ذهن خوان نیست. تا زمانیکه چیزی نگویید، مطمئنا متوجه نمی شود که به چه فکر می کنید یا چه احساسی دارید.

حتما بخوانید: رابطه عاطفی – چگونه مشکلاتمان را حل کنیم؟

با او همانطور رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود

به شریک زندگی خود احترام بگذارید و زمان و نظر خود را به طور مساوی در بین کارهایی که می خواهید انجام دهید، تقسیم کنید. برای اینکه بدانید او چگونه احساس بهتری دارد از منظر شریک زندگی خود به چیزها نگاه کنید.

موفقیت های کوچک و بزرگ او را جشن بگیرید

هر زمان شریک زندگیتان  در کار یا هر چیز دیگری موفق شد، صمیمانه به او تبریک بگویید. هر کاری از دستتان بر می آید انجام دهید تا روز او را بسازید و شادی اش را چند برابر کنید. به عنوان مثال به او بگویید: “عزیزم من به تو افتخار می کنم. بیا جشن بگیریم و برای شام بیرون برویم.” زوج هایی که با یکدیگر جشن می گیرند، کمتر دعوا می کنند و روابط رضایت بخش تری دارند.

برای شروع رابطه عاشقانه پایدار چکار کنیم؟

شریک زندگی خود را حمایت کنید

همانطور که در لحظات شاد، جشن می گیرید، زمانیکه همسرتان روز بدی را سپری میکند، در کنارش حضور داشته باشید و او را حمایت کنید. شانه ای برای گریه هایش باشید، اگر مایل بود با او صحبت کنید. تماما حرف هایش را بشنوید و یا فقط در کنارش بنشینید تا حمایتتان را احساس کند.

درصورت اشتباه کردن از او عذرخواهی کنید

همه اشتباه می کنند، بنابراین هر زمان که احساس کردید به شریک زندگی خود چیزی اشتباه یا ناراحت کننده گفته اید، صادق باشید و از او عذر خواهی کنید.

اختلافات را با یکدیگر حل کنید

داشتن اختلاف در یک رابطه طبیعی است، بنابراین اگر گفتگوی سختی بین شما اتفاق افتاده است، یک نفس عمیق بکشید و افکارتان را جمع آوری کنید. فقط روی یک موضوع متمرکز شوید. به وضوح توضیح دهید که چه احساسی دارید و چه چیزی این احساس را در شما ایجاد کرده است. درمورد راه حل ها بحث کنید و با یکدیگر به توافق برسید. بیشتر از عبارت “من” استفاده کنید تا گفتارتان سرزنش آمیز به نظر نرسد.

خودتان باشید

شما قبل از شروع رابطه عاشقانه، زندگی و اهداف خود را داشتید. بنابراین خود را کاملا تغییر ندهید، به نیازهایتان رسیدگی کنید و خود را تحت فشار قرار ندهید.

حتما بخوانید: چگونه شاد زندگی کنیم ؟

برای دوستان و سرگرمی های فردی خود، وقت بگذارید

اگر می خواهید که برای شروع رابطه عاشقانه احساس خستگی نکنید، فضای شخصی خود را حفظ کنید. این کار برای هردویتان لازم است. مقداری فضا برای تنها بودن “زمان من” کنار بگذارید. سعی کنید 50 درصد زمانتان را به شریک زندگی خود، 30 در صد را با دوستانتان و 20 درصد را به تنها بودن اختصاص دهید.

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست