مقالهموفقیتموفقیت در روابطوبلاگ

چرا مردها قهر می کنند؟ از عواقب آن چه می دانید؟

اشتراک گذاری این مطالب در:

در روابط عاطفی مانند هر رابطه دیگری ممکن است اختلاف نظرها و مشکلاتی پیش بیاید. تفاوت در دیدگاهها حتی در مسائل جزئی می تواند دردسر آفرین باشد. رفتاری که برای یک نفر بسیار عادی بوده، ممکن است از نظر دیگری بی احترامی تلقی شود. یا ممکن است از یک شوخی معمولی سوء برداشت شود و کار به جاهایی بکشد که هیچ یک از دو طرف خواهان آن نیستند. شرایط بسیاری ممکن است پیش بیاید که هر رابطه ایی را با بحران و مشکل مواجه کند. این مسائل کاملا طبیعی بوده و در تمام روابط امکان آنها وجود دارد. چیزی که در این میان حائز اهمیت است نحوه برخورد و واکنش ماست. بسیاری از افراد توانایی مهارت حل مسأله نداشته و تنها واکنششان در چنین مواقعی قهر کردن است. در این بخش از خودساخته به این رفتار مخرب و آسیب زا پرداخته و به ویژه قهر کردن در مردان را بررسی کرده ایم.

بیشتر بخوانید: نشانه ‌های رابطه عاطفی سالم را بشناسید تا در آن قرار بگیرید

چرا مردها قهر می کنند

هر فردی با توجه به ویژگی های شخصیتی اش دلیل خاصی برای روی آوردن به قهر دارد. برخی افراد تنها به این دلیل قهر می کنند که از بحران پیش آمده فرار کرده و حل مسأله را به دست گذر زمان بسپارند. برخی هم چنین استدلال می کنند که تنها به خاطر بدتر نشدن شرایط و مفید دانستن سکوت، به قهر کردن روی می آورند. برخی از مردها مهارت های عاطفی ضعیفی داشته و توان عذر خواهی کردن را ندارند و برخی هم چنین رفتاری را از کودکی یاد گرفته اند. در رابطه با قهر کردن در مردان مسأله ایی که حائز اهمیت است این است که مردها با دیدی متفاوت به دوری و فاصله می نگرند. در بسیاری موراد دوری انتخاب شده از سوی مرد مقابل تان را نباید قهر قلمداد کنید. بلکه این فاصله برای مردان فرصتی فراهم می کند تا به بازسازی و احیاء رابطه بپردازند. اما مشکل جایی بروز پیدا می کند که مردها انتظار دارند از عالم غیب قهر را از غیر قهر جدا کنند.

قهر کردن چه آسیبی به رابطه شما می زند

در اینکه قهر کردن یک رفتار نادرست و آسیب زاست شکی نیست. به ویژه قهرهای طولانی مدت به شدت به پایه های یک رابطه ضربه های محکم وارد کرده و آن را سست می کند. یکی از عواقب قهر کردن ایجاد احساس ناامنی در رابطه است، این احساس ممکن است بر آینده رابطه ی شما سایه افکنده و کیفیت آن را پایین بیاورد. بدتر شدن شرایط و تلنبار شدن حرفهای نگفته ایی که ممکن است باعث انفجار خشم در طرف مقابل شود، نیز از دیگر پیامدهای قهر کردن است. گاهی قهر کردن به مدت طولانی موجب اتخاذ تصمیم های عجولانه و برگشت ناپذیر توسط طرف مقابل می شود. فراموش نکنید قهرهای طولانی علائم حیاتی یک رابطه را برای طرف مقابل شما از بین می برد و فرد ممکن است دست به کارهایی بزند که غیر قابل جبران باشند. قهرهای متناوب و همیشگی نیز طرف مقابل شما را دچار درماندگی کرده و مشاجرات را به مهمان همیشگی خانه شما تبدیل می کند.

بیشتر بخوانید: یادگرفتن اصول آشتی بعد از قهر برای پایداری رابطه‌ها

چگونه با افرادی که قهر می کنند رفتار کنیم

رابطه ایی که قهر کردن به ویژه قهر کردن در مردان تبدیل به جزء لاینفک آن شده است نیازمند بازسازی جدی است. اگر چنین رفتاری در رابطه ی شما به صورت متناوب رخ می دهد و رابطه شما را با مشکل مواجه کرده، بهتر است با یک مشاور صحبت کنید تا مشکل را موشکافی کرده و با توجه به علل، راه حل ها ارائه شوند. ما در ادامه به طور کلی پیشنهادهایی برای رفتار با افرادی که قهر می کنند را برای شما به اختصار بیان کرده ایم.

1. اجازه ندهید از شما سوء استفاده عاطفی شود

گاهی ممکن است دلیل قهر کردن طرف مقابل شما سوء استفاده عاطفی باشد. در چنین شرایطی بهتر است این اجازه را به طرف مقابلتان ندهید و از خود سرسختی نشان دهید. فردی که با شما قهر کرده به اندازه ی شما از قهر کردن و دوری پیش آمده عذاب می کشد. پس نگذارید با قهر کردن به خواسته اش برسد.

بیشتر بخوانید: فاکتورهای جذابیت مردان | بدون پول هم می توانید جذاب باشید

رفتار با افرادی که قهر می کنند

2. پیام را دریافت کنید

برخی مردان با قهر کردن می خواهند یک پیام خاص را به طرف مقابلشان مخابره کنند. در بیشتر این مواقع خطا از طرف مقابل بوده و او با یک عذر خواهی و اذعان به اینکه پیام را دریافت کرده است می تواند به بحران خاتمه دهد.

3. تصمیم های عجولانه نگیرید

در رفتار با افرادی که قهر می کنند باید به این نکته توجه کنید که شما این افراد را به خاطر تک تک ویژگی های مثبتی که دارند دوست داشته اید و نباید به خشم و عصبانیت پیش آمده اجازه دهید برای شما تصمیم بگیرد.

بیشتر بخوانید: افزایش اعتماد به نفس در زنان | به زنان قوی بپیوندید

4. به معجزه زمان ایمان بیاورید

این مسأله در قهرهای طولانی مدت بسیار مهم است. اگرچه در چنین شرایطی عواقب قهر کردن می تواند مخرب تر باشد. اما صبر کلید حل هر معماست. مطمئن باشید با عجول بودن و پشت سر هم تماس گرفتن شرایط بدتر می شود. پس تنها سکوت کنید و منتظر بمانید.

5. با مردها زود آشتی کنید

بسیاری از مردها کم طاقت بوده و انتظار دارند پس از اولین عذر خواهی اوضاع به گل و بلبل سابق بازگردد. این نیاز مردان را جدی بگیرید اما به نه سرعتی که آنها انتظار دارند.

قهر کردن در مردان

6. رازهایتان را فاش نکنید

انصاف نیست پشت سر کسی که روزی به او ایمان داشته اید بد گویی کنید یا حتی اختلافاتتان را برای دیگران بیان کنید. به محض آشتی رابطه شما به روال عادی برمی گردد اما نگاه دیگران به شما، طرف مقابلتان و رابطه ایی که دارید تغییر نمی کند.

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست