اعتماد به نفسمقالهوبلاگ

فاکتورهای جذابیت مردان | بدون پول هم می توانید جذاب باشید

اشتراک گذاری این مطالب در:

کیست که دلش نخواهد جذاب باشد. زن و مرد هم نمی‌شناسد. همه دوست دارند که دیگران را به خودشان جذب کنند. در این مقاله می‌خواهیم مشخصاً به فاکتورهای جذابیت مردان (Men’s attractiveness factors) بپردازیم. اصلا جذابیت مرد در چیست؟ فاکتورهای جذابیت مردان چه می‌تواند باشد؟ سیکس‌پک و اندام عضلانی؟ رفتار حمایت‌گر و مهربان؟ کم‌محلی و غرور؟ قوانین جذابیت مردان چیست؟
این کلیشه‌هایی که گفتیم، حقیقتا می‌توانند دلیلی برای جذابیت زیاد مردان باشند؟ واقعیت این است که برای کشف جذابیت باید به دنبال چیزی فراتر از اندام و صورت باشیم. سلایق مختلف و به شدت متنوعی در دنیا وجود دارد.
چیزی که به نظر شما ظاهری جذاب شناخته می‌شود، احتمال دارد از نظر دیگری بسیار نامطبوع هم باشد. پس باید در رفتار آدم‌های جذاب دقیق شد و فاکتور جذابیت مردان را دقیق‌تر بازرسی کرد. با ما همراه باشید تا تعدادی از عوامل جذابیت مردان را برایتان بگوییم.
آنچه در ادامه سایت موفقیت سلف مید می‌خوانید:

  • جذابیت مرد در چیست؟مهربانی و حمایت از دیگران
  • خوش‌پوشی و رسیدگی
  • به ظاهر
  • تزریق آرامش به واکنش‌های مختلف
  • اهمیت به امور خیر

جذابیت به ظاهر نیست. چون فاکتور جذابیت مردان در زمینه قیافه از نظر هر کسی چیزی است که نمی‌تواند لزوما همه‌پسند باشد. اما رفتار است که می‌تواند فردی را موردعلاقه اکثریت کند.

جذابیت مرد در چیست؟

همان‌طور که گفته شد، جذابیت به ظاهر نیست. چون فاکتور جذابیت مردان در زمینه قیافه از نظر هر کسی چیزی است که نمی‌تواند لزوما همه‌پسند باشد. اما رفتار است که می‌تواند فردی را موردعلاقه اکثریت کند. به همین خاطر است که در ادامه به مجموعه رفتارهایی می‌پردازیم که معمولا در آدم‌های جذاب اطراف دیده می‌شود. برای اینکه بتوانید جذاب‌تر شوید باید نگاهی به رفتارها و زندگی افرادی داشته باشید که می‌توانند همه را به سمت خود جذب کنند.

بیشتر بخوانید: افزایش اعتماد به نفس با بهترین توصیه ها

جذابیت مرد / جذابیت مرد در چیست

مهربانی و حمایت از دیگران

شاید شما هم چیزهایی درباره اینکه مرد جذاب، مردی است که اخمی تلخ روی لب‌ها دارد و کمی جدی است، شنیده باشید. اینها همه تصورات اشتباهی است که در شبکه‌های مجازی گفته می‌شود و ذره‌ای ارزش ندارد. باید قبول کنید که ارزش هر انسانی به عقل و مهربانی اوست. یکی از مصادیق داشتن عقل هم مهربانی و حمایت از دیگران است.
وقتی مردی از دیگران حمایت می‌کند، هوایشان را دارد و مهربانانه سعی در درک اطرافیان خود دارد، نظر مساعد آنها را به خودش جلب می‌کند. چرا؟ به دلیل اینکه دیگران در برخورد با او احساس امنیت دارند و از اینکه در کنارش قرار بگیرند، راحت خواهند بود. جذابیت مرد به مهربانی و حمایتی است که از دیگران به عمل می‌آورد.

خوش‌پوشی و رسیدگی به ظاهر

افراد باسلیقه خوب فکر می‌کنند و روابط طبیعت را تشخیص می‌دهند. کسی که می‌تواند رنگ‌ها را به زیبایی کنار هم جفت‌وجور کند و لباس‌هایی شیک و مناسب بپوشد، از نظر ظاهری جذاب است و دیگران را به خود جلب می‌کند. چون به طور ضمنی دارد این پیام را منتقل می‌کند که به خودش اهمیت می‌دهد و فردی بی‌خیال و شلخته نیست.
کسی که برای خودش ارزش قائل است، برای دیگران هم به احتمال زیاد ارزش قائل خواهد بود. ضمن اینکه همه از تمیزی و زیبایی ظاهر خوششان می‌آید. قطعا کسی که نامرتب است و لباس‌هایی کثیف و نازیبا به تن دارد برای دیگران جالب توجه نیست.
پس اگر دوست دارید که بدانید جذابیت مرد به چیست به اصل خوش‌پوشی و نظافت ظاهری هم دقت زیادی داشته باشید. خوش‌پوشی یعنی توجه به خود. کسی که حواسش جمع است و توجه دارد، از نظر دیگران فرد مهم‌تر و جذاب‌تری است.

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای جذابیت مردان در تزریق آرامش به واکنش‌های خود است. یعنی چه؟ آدم‌های جذاب آرام هستند. یعنی رفتارهای عجولانه و اغراق‌شده ندارند

تزریق آرامش به واکنش‌های مختلف

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای جذابیت مردان در تزریق آرامش به واکنش‌های خود است. یعنی چه؟ آدم‌های جذاب آرام هستند. یعنی رفتارهای عجولانه و اغراق‌شده ندارند. هیجان‌زدگی در رفتارهای مختلف افراد باعث می‌شود که کنترل‌شان را روی واکنش‌های خود از دست بدهند و گاهی کارهای ناخوشایندی انجام بدهند.
اما یکی از اصول جذابیت مرد در این است که تمام واکنش‌هایش همراه با آرامش هستند. نه زیاد و شدید عصبانی می‌شود، نه زیاد و بی‌اصول می‌خندد و خوشحالی می‌کند و تمام واکنش‌های دیگر او هم توأم با آرامش و طومأنینه است.

اهمیت به امور خیر

مردان جذاب معمولا به امور خیریه علاقه نشان می‌دهند. این حرکت هم بسیار درخشان و انسانی است. اما چرا باعث می‌شود که یکی از قوانین جذابیت مردان باشد؟ به این خاطر که چنین رفتاری هم حامل پیامی ضمنی است و می‌گوید که با مردی مهربان روبه‌رو هستید که به فکر دیگران است و رفتارهای زشتی مانند خودخواهی در وجودش اندک است. چرا اندک؟ چون بالاخره هیچ انسانی فرشته نیست و همان‌طور که همه ما دارای ویژگی‌هایی مثبت هستیم، درصدی از ویژگی‌های منفی را هم در خود داریم.

با تعدادی از فاکتورهای جذابیت مردان آشنا شدید. اینها نکاتی مختصر اما بسیار مهم هستند. اگر دوست دارید که شما هم به گروه مردانی بپیوندید که جذاب و دوست‌داشتنی هستند، به مواردی که گفته شد، حسابی فکر کنید.

فاکتورهای جذابیت مردان / فاکتور جذابیت مردان

در آخر

با تعدادی از فاکتورهای جذابیت مردان آشنا شدید. اینها نکاتی مختصر اما بسیار مهم هستند. اگر دوست دارید که شما هم به گروه مردانی بپیوندید که جذاب و دوست‌داشتنی هستند، به مواردی که گفته شد، حسابی فکر کنید. رفتار انسان و دیدگاهی که در زندگی‌اش جاری می‌سازد روی ظاهر او هم اثرگذار است. البته نه به این معنا که ظاهر بی‌اهمیت به نظر می‌رسد.
این دو مورد روی هم اثرگذارند. پس باید به هر دو رسیدگی کرد. ولی سرمنشأ رفتارها و نمود ظاهری‌شان وابسته به رویکرد و نگاهی است که در یک فرد نهادینه می‌شود. پس برای داشتن جذابیت روی بینش خود بیشتر کار کنید.

داشتن اعتماد به نفس و عزت نفس نیز یکی دیگر از رازهای جذابیت است. اگر می‌خواهید با کمک این دو المان جذاب‎تر شوید، خودساخته شرکت در دوره «کیمیاگر» را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید.

رازهای جذابیت

برچسب‌ها: , , ,
مقالات پیشنهاد شده

2 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست