اعتماد به نفسمقالهوبلاگ

افزایش اعتماد به نفس در زنان | به زنان قوی بپیوندید

اشتراک گذاری این مطالب در:

افزایش اعتماد به نفس در زنان می‌تواند آن‌ها را به انسان‌هایی قدرتمند تبدیل کند. متاسفانه در جامعه ما بخش زیادی از زنان به دلایل تربیتی، روانشناختی و عوامل جامعه شناسی به کمبود اعتماد به نفس شدید مبتلا هستند. همین موضوع باعث می‌شود تا اغلب آن‌ها فکر کنند موجوداتی ضعیف و ناتوان هستند. پس باید منتظر سرنوشت و یا آمدن یک مرد با اسب سفید آرزوها باشند تا زندگی شان را تغییر دهد. خیلی وقت‌ها هم خود را در مقابل مردان ضعیف و ناچیز می‌شمارند.

اما با راهکارهای افزایش اعتماد به نفس در مقابل مردان می‌توان امید رفته را در زنان بازیابی کرد. در ادامه سایت موفقیت به این راهکارها می‌پردازیم.

ارزش‌های خود را بشناسید و محکم آن‌ها را بچسبید

هیچ انسانی بدون ارزش و اعتبار نیست. حتی کسانی که از نظر ما بیش از حد ضعیف هستند، در جایی ارزش و اعتبار دارند. یا بهتر بگوییم این افراد هم استعدادهای ذاتی زیادی دارند. اما چون آن‌ها را نادیده گرفته‌اند، به این روز افتاده‌اند. پس اگر در مقابل مردان احساس ضعف و زبونی می‌کنید، به این معنا نیست که هیچ ارزشی ندارید.

بلکه به این معناست که شما آن‌ها را نادیده گرفته‌اید. تماشای قسمت خالی لیوان و یا نقاط تاریک زندگی، باعث شده تا خود را اینطور ضعیف و درمانده ببینید. برای افزایش اعتماد به نفس در مقابل مردان باید این ارزش‌ها را مجدداً شناسایی کرده و آن‌ها را برای خود برجسته کنید.

به اندازه کافی بخوابید

شاید باور نکنید اما بی‌خوابی باعث ضعف جسمانی و سپس روحی می‌شود. اگر در طی روز خواب کافی نداشته باشید، از نظر جسمی خسته به نظر می‌رسید که خودش عاملی برای کاهش اعتماد به نفس محسوب می‌شود.

از سوی دیگر داشتن خواب کافی باعث می‌شود توانایی‌تان برای یادگیری، تصمیم‌گیری و مدیریت احساسات ببیشتر شود.

بیشتر بخوانید: بهترین روش های درمان استرس زنان

افزایش اعتماد به نفس در مقابل مردان / افزایش اعتماد به نفس در زنان

به سر و وضع خود برسید

یکی دیگر از راه‌های بالا بردن اعتماد به نفس در زنان رسیدگی به سر و وضع است. زیبایی یک معیار مهم است که اغلب آدم‌ها با آن شما را قضاوت می‌کنند. ما قصد نداریم در اینجا به شما بگوییم زیبایی صورت یا خوشتیپی ملاک و معیار مهمی برای قضاوت در مورد آدم‌هاست. اما واقعیت اینست که بسیاری از اطرافیان با معیار ظاهر شما را قضاوت می‌کنند.

از سوی دیگر وقتی خود را در آینه نگاه می‌کنید، از دیدن خود لذت می‌برید. وقتی در چشم خود زیبا، خوشبو و خوش‌پوش باشید، مطمئناً فکر می‌کنید دیگران همین نظر را در مورد شما دارند. پس احساس بهتری نسبت به خود پیدا می‌کنید.

از افراد حسود فاصله بگیرید

یکی از دلایلی که باعث کاهش اعتماد به نفس در زنان می‌شود، توجه به نظرات دیگران است. در حالی که ممکن است بسیاری از این نظرات از روی حسادت بیان شود. اگر هیچ دلیلی برای کمبود اعتماد بنفس خود پیدا نمی‌کنید، قطعاً توسط افراد حسود محاصره شده‌اید. افرادی که هیچ‌گاه نمی‌توانند خوبی‌های شما را به زبان بیاورند.

اگر موفق شوید، افراد حسود این موفقیت را کوچک می‌پندارند. اگر لباس خوب بپوشید با ایراد گرفتن سعی می‌کنند به شما القاء کنند که لباس زیبایی به تن نکرده‌اید. در نهایت تمام تلاششان را به کار می‌گیرند تا به شما بفهمانند فردی بدسلیقه، کندذهن، بدبخت و بیچاره هستید. اگر دلیل کاهش اعتماد بنفس مشخص است، باید هر چه سریع‌تر آن را کنار بگذارید.

البته در مقاله دیگری به نحوه رفتار با آدم های حسود پرداخته‌ایم.

فهرست موفقیت‌های کوچک و بزرگ خود را آماده کنید

یکی دیگر از راه‌های افزایش اعتماد به نفس در مقابل مردان تهیه لیستی از موفقیت‌های گذشته است. بررسی و بازخوانی این موفقیت‌ها می‌تواند شما را نسبت به خودتان خوش‌بین‌تر کند. در واقع احساس بهتری نسبت به خودتان پیدا می‌کنید. وقتی توقعات‌‌ از خود را بالا می‌برید، باید درک کنید که توان بیش از این را ندارید. اما در گذشته به دلیل داشتن انرژی توانسته‌اید تا حدودی موفق عمل کنید. پس دست از سرزنش کردن خود بر می‌دارید.

بیشتر بخوانید: افراد حسود زندگیتان را اینگونه مدیریت کنید

موفقیت‌های خود را با دوستان صمیمی یا خانواده در میان بگذارید

دوستان خیرخواه و خانواده از دیدن موفقیت‌هایتان قطعاً خوشحال می‌شوند. وقتی در زندگی موفقیتی را کسب می‌کنید، می‌توانید آن را با خانواده خود در میان بگذارید. خوشحالی دیگران به شما اقتدار می‌بخشد و احساس می‌کنید فرد مفیدی هستید. وقتی  افراد صمیمی و خیرخواه موفقیت شما را می‌بینند، قطعا شما را تشویق و تحسین می‌کنند. این موضوع در افزایش اعتماد به نفس در مقابل مردان تاثیر زیادی دارد.

حتی می‌توانید موفقیت‌ها را با شریک زندگی در میان بگذارید. آن‌ها باید بدانند شما چه استعدادها و توانایی‌هایی دارید. حتی اگر تشویق‌تان نکنند، اما دانستن این موضوع نظرشان را در مورد شما تغییر می‌دهد.

راهکارهای افزایش اعتماد به نفس در مقابل مردان می‌توان امید رفته را در زنان بازیابی کرد

با خودتا صحبت کنید

بسیاری از روانشناسان معتقدند اگر روزانه به مدت نیم ساعت در مقابل آینه بایستید و با خودتان صحبت کنید، تاثیر زیادی در افزایش اعتماد به نفس در مقابل مردان دارد. البته به شرط اینکه اظهارات مثبتی در مورد خود داشته باشید. درست مثل یک مشاور خود را آرام کنید و به خود بیندیشید.

برای هر زنی افزایش اعتماد به نفس در مقابل مردان ضرورت دارد تا خود را موجودی ضعیف و ناتوان تصور نکنند. اگر تنها هستند بخاطر ترس از تنهایی به هر رابطه ای تن ندهند. اگر فکر می‌کنید از کمبود اعتماد به نفس رنج میبرید، خودساخته شرکت در دوره کیمیاگر را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی عکس زیر کلیک کنید

راه های افزایش عزت نفس را یاد بگیرید

 

برچسب‌ها:
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست