رشد فردیمقالهوبلاگ

شخصیت درونگرا بهتر است یا برونگرا ؟

اشتراک گذاری این مطالب در:

“شخصیت همیشه با ماست و بر آنچه که در موردش فکر می‌کنیم، احساسمان و نحوه رفتارمان تاثیر می گذارد.” برونگرایی و درونگرایی ویژگی های شخصیتی ما هستند که در دو سر مخالف یک طیف قرار می‌گیرند. شما می‌توانید در هر نقطه‌ای از این طیف قرار بگیرید، نه لزوما در این طرف یا آن طرف. اینکه چقدر برون گراتر یا درونگراتر هستیم می تواند بر دیدگاه های اجتماعی، روابط و حرفه ما تاثیر بگذارد. در ادامه با سایت موفقیت خودساخته همراه باشید تا بیشتر به این موضوع بپردازیم.

حتما بخوانید: زوج‌های موفق چه ویژگی‌هایی دارند که شما و همسرتان ندارید؟

شخصیت درونگرا بهتر است یا برونگرا؟

هیچ سبک شخصیتی درست، غلط یا بهتر از دیگری نیست. مردم منحصرا درونگرا یا برونگرا نیستند و این اسامی فقط راهیست برای توصیف اینکه چگونه انرژی خود را به دست می‌آورند و با دنیا ارتباط برقرار می‌کنند.

افراد درونگرا با تنها بودن انرژی می‌گیرند و بر عکس آن‌ها افراد برونگرا انرژی خود را از دنیای بیرون کسب می‌کنند در میان مردم، مکان‌ها و محیط اطرافشان.

درونگراها و برونگراها مکمل یکدیگر هستند. به عبارتی ممکن است افرادی در وسط طیف برونگرایی و درونگرایی قرار گیرند. آ‌ن‌ها می‌توانند به همان اندازه از یک وعده غذایی با دوستان یا یک شب تنهایی با یک کتاب خوب لذت ببرند.

بری اسمیت، مدیر آزمایشگاه‌های روان‌شناسی انسان در دانشگاه مریلند می گوید: حدود دو سوم مردم، دوسوگرا هستند. به بیانی دیگر، می‌توانند به‌راحتی با شرایط مختلف سازگار شوند و در جمع شلوغی و یا در تنهایی احساس خستگی نکنند. همچنین در مکالمات می‌دانند، چه زمانی صحبت کنند و چه زمانی به دیگران گوش دهند.

به طور کلی می توان گفت که جامعه در گذشته بیشتر برون گرایی را تحسین می‌کرد. اما امروزه روانشناسان افرادی را که متعادلند و در میانه درونگرایی و برون گرایی قرار دارند را بهتر می‌دانند.

حتما بخوانید: ویژگی افراد برونگرا چیست و چطور با آنها برخورد کنیم؟

افراد درونگرا با چه کسانی ازدواج کنند

افراد درونگرا با چه کسانی ازدواج کنند؟

ازدواج امر مهمی است که باید شخصیت‌ها تناسب زیادی با هم داشته باشند. افراد درونگر

ازدواج دو درونگرا با یکدیگر

علیرغم ضرب‌المثل قدیمی که متضادها جذب یکدیگر می‌شوند، گاهی اوقات ازدواج دو درونگرا می‌تواند مزایای زیادی به همراه داشته باشد. از این گذشته، همیشه بودن با کسی که شما را بیشتر از دیگران درک می‌کند، احساس خوبی به ما می‌ دهد. البته ناگفته نماند که هیچ دو درونگرایی دقیقا مانند هم نیستند.

وقتی دو فرد درونگرا عاشق یکدیگر می‌شوند، ممکن است به جای رفتن به محافل اجتماعی، کنسرت‌های پرسروصدا و مهمانی‌های شلوغ، ترجیح ‌دهند در حیاط خانه‌اشان چای بنوشند و به صدای جیرجیرک‌ها گوش کنند. ازدواج آن‌ها می‌تواند به یک رابطه شگفت انگیز و مادامالعمر تبدیل شود. آن‌ها زندگی خود را با سرعت کمتری می‌گذرانند و از استرس و فرسودگی جلوگیری می‌کنند. ممکن است به فعالیت‌های یکسانی مانند پیاده روی یا خواندن کتاب علاقه داشته باشند و از اینکه آخر هفته را در خانه بگذرانند، لذت ‌ببرند.

همچنین دو درونگرا درمورد آنچه که باید انجام دهند توافق دارند و این تعطیلات و مسافرت رفتن را برای آن‌ها آسان می‌کند.

یک ازدواج راحت ازدواجی است که هر دو طرف با سکوت طولانی احساس راحتی کنند، بدون اینکه کسی احساس کند مجبور است که این سکوت را با کلمات بیهوده پر کند. این یکی از صمیمیت‌ها و تفاهم‌های درون گراهاست، زیرا به یکدیگر فضایی برای فکر کردن، فاصله گرفتن یا رویاپردازی می‌دهند. اما ازدواج درونگرا با درونگرا و یا هیچ ازدواج دیگری بی نقص و کامل نیست.

حتما بخوانید: ۱۳ نشانه که می‌گوید، شما آمادگی ازدواج را دارید

چالش‌های ازدواج درونگرا با درونگرا

آن‌ها ممکن است گوشه‌نشین شوند، زیرا کمتر مایل به بیرون رفتن و خوش گذرانی هستند. همچنین ممکن است بزرگ کردن بچه‌ها برایشان بسیار دشوار باشد. درواقع افراد درونگرا با شلوغی سازگار نیستند و سرو صدای بچه‌ها انرژی آن‌ها را تخلیه می‌کند.

از این گذشته دو درونگرا ممکن است از نشان دادن عمیق‌ترین قسمت‌های وجود به شریک زندگیشان غافل شوند، زیرا تمایل کمتری به بروز دادن خود دارند.

افراد برونگرا با چه کسانی ازدواج کنند؟

دو برونگرا همیشه یک زوج جالب می‌سازند. وقتی با هم جمع می‌شوند ویژگی‌های مشابهی را وارد رابطه می‌کنند. اما همانطور که گفتیم هر دو برونگرایی دقیقا شبیه به هم نیستند و خواسته های هر کدام ممکن است متفاوت باشند. شناسایی این نیازها و خواسته‌ها برای حرکت روبه جلو ضروری است.

اما به طور کلی یک زوج برونگرا، بیشتر با یکدیگر صحبت می‌کنند، بیشتر می‌خندند و همدیگر را غافلگیر می‌کنند. در عین حال ممکن است هر کدام بیشتر سر نظرات خود پافشاری کنند و این موجب کشمکش بین آن‌ها شود. دو زوج برونگرا دوستان زیادی دارند و در میان جمع توجه همه را به دلیل انرژی بالا و اشتیاقشان، به خود جلب می‌کنند. همچنین آن‌ها حتما برای تعطیلی آخر هفته خود برنامه ریزی می‌کنند و تمایل زیادی به امتحان کردن فعالیت های جدید و هیجان انگیز دارند. آن‌ها می‌توانند به راحتی نیازهای خود را ابراز کنند و می توان گفت اگر چیزی که مانع رضایتشان شود را با کمک یکدیگر حل کنند، زندگی خوبی در پیش خواهند داشت.

حتما بخوانید: خصوصیات اخلاقی افراد درونگرا

ازدواج برونگرا با درونگرا

همانطور که گفتیم برونگراها از دنیای بیرون و درونگراها از درون و زمان تنهایی انرژی می‌گیرند. فرد برونگرا اغلب در جمع و مهمانی راحت است و آرامش دارد اما همسر درونگرایش ممکن است، تنهایی را به مهمانی ترجیح دهد و این می‌تواند به یک چالش در رابطه آن‌ها تبدیل شود. بنابراین باید در اینجا هردو برای داشتن تعادل به یکدیگر کمک کنند تا نیازهای هر دو طرف برآورده شود.

البته می‌توان گفت که برونگراها و درونگراها مکمل یکدیگرند و می‌توانند به یکدیگر کمک کنند تا همسر برونگرا کمی به درونگرایی نزدیک شود و بالعکس، تا جایی که کم کم هر دو به تعادل برسند. به عنوان مثال: یک برونگرا می‌تواند همسرش را برای تفریح در فضای باز از خانه بیرون ببرد و درونگرا می‌تواند صبر و توجه همسرش را به آبی آسمان، صدای پرندگان و آرامش محیط جلب کند.

گاهی اوقات برای یک برونگرا سخت است که درک کند همسر درونگرایش برای آرامش به دور شدن از او و تنها بودن نیاز دارد. شاید ایجاد تعادل در ارتباط با کسی که با شما متفاوت است، کمی دشوار باشد، اما می توان با گفتگو، درک و پذیرش یکدیگر، به یک رابطه آرام، عاشقانه و گرم رسید.

حتما بخوانید: 5 رازی که رابطه شما با عشقتان را قوی تر می کند

در آخر

یک ازدواج خود به خود تبدیل به یک رابطه خوب نمی شود. باید بر روی آن کار کنید. همه زوج ها مشکلات و چالش هایی را در روابط خود تجربه می کنند حتی اگر کاملا شبیه به یکدیگر باشند. یک رابطه خوب نیاز دارد که دو طرف به یکدیگر احترام بگذارند و به نیازها و خواسته های یکدیگر توجه و رسیدگی کنند. بیشتر زوج ها می خواهند ازدواجی موفق و پربار داشته باشند، اما فراز و نشیب برای همه زندگی ها طبیعیست و برای شناخت بیشتر نسبت به شخصیت یکدیگر لازم است.

یکی از شخصیت های درونگرا INTJ است. اگر در این گروه شخصیتی هستید روی دوره «چطور یک INTJ موفق باشیم؟» کلیک کنید تا بیشتر با شخصیت خود و روش موفقیتتان آشنا شوید.

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست