رشد فردیمقالهوبلاگ

ویژگی افراد برونگرا چیست و چطور با آنها برخورد کنیم؟

اشتراک گذاری این مطالب در:

افراد دارای خصوصیات متفاوتی هستند و اکثر مردم ترکیبی از ویژگی‌های درون گرا و برون گرایی را دارند، به همین دلیل نمی‌توان انتظار داشت که یک برچسب کلی تمام شخصیت یک فرد را پوشش دهد. در این مقاله سایت موفقیت خودساخته ما قصد داریم تا شما را با شخصیت برون گرا و معایب برون گرایی آشنا کنیم.

برون گرایی چیست؟

معیاری است که نشان می‌دهد یک فرد چقدر پر‌انرژی، اجتماعی و خون گرم است. فردی که به‌راحتی توسط محرک های بیرونی برانگیخته می‌شود و معمولاً به مردم و معاشرت با آن‌ها علاقه بسیاری دارد.

حتما بخوانید: تاثیر کمال گرایی در ازدواج و راه مدارا با همسر کمالگرا

ویژگی افراد برون گرا

افرادی که شخصیت برونگرا دارد، ویژگی های شخصیتی‌شان عبارت است از:

آشنایی با ویژگی افراد برونگرا

آنها افراد اجتماعی هستند

یکی از رایج‌ترین ویژگی افراد برون گرا این است که از مردم انرژی می‌گیرند. ملاقات با افراد جدید، صحبت با دوستان قدیمی، حضور در گردهمایی‌ها و تعاملات اجتماعی به آن‌ها انرژی کامل ‌می‌دهد. افراد برون‌گرا، به کارگروهی بیشتر علاقه دارند و ایده‌های خود را به راحتی با افراد دیگر در میان می‌گذارند. آن‌ها اغلب در جمع غریبه‌ها یا در مکان‌هایی که برایشان ناآشناست راحتند و از ترک منطقه امن و آسایش خود، هیچ ترسی ندارند.

به مهمانی علاقه زیادی دارند.

از آن‌جایی که افراد برون‌گرا از دیگران انرژی می‌گیرند، جای تعجب نیست اگر بگوییم، آن‌ها عاشق مهمانی گرفتن و رفتن به مهمانی هستند. طبیعت صمیمی و دوستانه آن‌ها باعث جلب توجه و ایجاد دوستی‌های جدید می‌شود. درحالی‌که برون‌گراها واقعا از گذراندن وقت با افراد مختلف لذت می‌برند، اما برای تایید اعتبار خود جلب توجه نمی‌کنند، بلکه خوش صحبتی آن‌ها، باعث در مرکز توجه قرار گرفتن آن‌ها می‌شود.

حتما بخوانید: خصوصیات اخلاقی افراد درونگرا

دوستان و آشنایان زیادی دارند.

افراد برون‌گرا دوستان فراوانی دارند و به ارتباط با افراد دیگر بسیار اهمیت می‌دهند. یک مطالعه نشان داد که برون‌گراها نسبت به افراد درون‌گرا، واکنش بیشتری به دیدن چهره انسان دارند. به عبارتی، صرفا دیدن یک انسان دیگر باعث تحریک مغز افراد برون‌گرا می‌شود. آشنایی با افراد جدید، کافئینی است که افراد برون‌گرا برای شارژمجدد خود به آن نیاز دارند.

برونگراها عاشق صحبت کردن هستند.

همانطور که درون‌گراها به ساکت بودن معروفند، افراد برون‌گرا علاقه زیادی به پرحرفی دارند و به آن معروفند. برون‌گراها به جای پردازش درونی افکار و احساسات، از صحبت کردن برای نظم دادن به ایده‌هایشان استفاده می‌کنند. از یک اختلاف نظر جزئی گرفته تا پروژه‌ای در محل کار، آن‌ها به گفتن تمام جزئیات این رویداد‌ها اهمیت می‌دهند. همچنین افراد برون‌گرا در صحبت کردن مهارت زیادی دارند و می‌توانند مکالمات را به راحتی هدایت کنند.

حتما بخوانید: نحوه شناخت افراد از روی رفتار و حرف زدنشان

ریسک پذیرند.

یکی دیگر از ویژگی افراد برون‌گرا، امتحان کردن کارهای جدید و متفاوت است. ریسک پذیری می‌تواند آن‌ها را در زمینه‌هایی مانند تجارت بسیار موفق کند.

اعتماد به نفس بالا.

برون‌گراها به دلیل اعتماد به نفس بالایی که دارند، به‌طور یکپارچه در چالش‌های اجتماعی شرکت می‌کنند.

حتما بخوانید: ویژگی شخصیتی افراد موفق چیست و چطور به همه‌چیز می‌رسند؟

رهبران موفقی هستند.

افراد برون‌گرا قاطعیت بیشتری دارند و این ویژگی از آن‌ها یک رهبر طبیعی و اغلب قدرتمند می‌سازد.

انعطاف پذیرند.

آن‌ها خوشحال می‌شوند اگر کاری خارج از برنامه‌ریزی برایشان به وجود بیاید و از تغییر برنامه‌های تعیین شده در کوتاه‌مدت استقبال می‌کنند. به عبارتی از تغییر ناگهانی و غیر منتظره کاملا لذت می‌برند.

نحوه برخورد با افراد برونگرا

 شاد و خوش‌بین هستند

آن‌ها بیشتر به جنبه ‌های روشن زندگی نگاه‌ می‌کنند و خوش‌بین‌تر هستند. افراد برونگرا اغلب شادند و کمتر دچار اضطراب می‌شوند. به نظر می‌رسد که انرژی آن‌ها تمامی ندارد زیرا همیشه مشتاقند تا در یک رویدا اجتماعی دیگر شرکت کنند.

مضر بودن تنهایی زیاد برای برون‌گراها.

همه برون‌گراها با مدتی تنها بودن مشکلی ندارند اما تنها ماندن بیش از حد برای این افراد مضر است و باعث احساس انزوا و ناامیدی آن‌ها می‌شود. پس از مدتی تنها بودن، باید به دنبال مهمانی و گفتگویی برای شارژ مجدد باتری خود باشند. همچنین افراد برون‌گرا به‌عنوان چسبی عمل می‌کنند که دوستان را به هم پیوند می‌دهد.

شخصیت مغناطیسی و جذب کننده دارند.

برون‌گراها اغلب دارای شخصیتی مغناطیسی هستند که انرژی و شورونشاط آن‌ها، بیشتر افراد را به مدار خود می‌کشاند. آن‌ها مهارت تبدیل شدن به آفتاب پرست اجتماعی را دارند و می‌توانند به طور همزمان با افراد مختلف، از هر طبقه‌ای به راحتی ارتباط برقرار کنند.

نحوه برخورد با افراد برونگرا

ممکن است شما یک فرد درون‌گرا باشید و در زندگی خود با یک فرد برون گرا همکار و دوست شوید، حتی شاید درحال آشنایی و ازدواج با یک برونگرا باشید. در ادامه مقاله به شما خواهیم گفت که برای موفقیت و داشتن یک رابطه خوب با این افراد بهتر است، چگونه رفتار کنید.

راه و ارتباط موثری برای برآوردن نیازهای یکدیگر پیدا کنید. ممکن است ایجاد تعادل در ارتباط با یک فرد برون گرا دشوار باشد و باعث تنش در ارتباط شما شود. بنابراین حد و مرزها را مشخص کنید و در همان ابتدا میزان توانایی خود را برای حضور در جمع، با او در میان بگذارید. خصوصیات شخصیتی یکدیگر را درک و درمورد آن ها گفتگو کنید. تیپ شخصیتی او را بپذیرید و به تغییر دادن او فکر نکنید. اگر توانایی شرکت در مهمانی های بسیار شلوغ را ندارید، ترتیب دورهمی های کوچک را بدهید تا فرد برون گرا انرژی خود را به دست آورد. بهتر است بدانید که شخصیت های مخالف، یکدیگر را تکمیل می‌کنند، به شرطی که به یکدیگر اعتماد داشته باشند و صادقانه گفتگو کنند.

حتما بخوانید: نحوه برخورد با افراد کمال گرا ؛ چه باید کرد و چه باید گفت؟

معایب برونگرایی

  • برونگراها اغلب به افراد اطراف خود نیاز دارند.
  • برای شاد بودن به دیگران تکیه می‌کنند.
  • ممکن است ریسک های زیادی انجام دهند و این گاهی باعث می‌شود که همه چیز را از دست بدهند.
  • برون‌گراها اغلب کنترلی بر احساسات خود ندارند.
  • صحبت کردن زیاد و پرگویی افراد برون‌گرا، ممکن است برای دیگران آزار دهنده باشد.
  • آن‌ها گاهی افراد نامناسبی را به خود جذب می‌کنند و خود را به دردسر می‌اندازند.
  • بیشتر اوقات نمی‌دانند که به جای زدن حرف های بیهوده باید ساکت باشند.
  • یکی دیگر از معایب افراد برون‌گرا این است که آن‌ها بیشتر از درون‌گراها درگیر رفتارهای ضد اجتماع و بزهکارانه می شوند.

اگر میخواهید بدانید شخصیت درونگرا دارید یا برونگرا، تست MBTI را انجام دهید.

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست