فیلموبلاگویدیو انگیزشی موفقیت

فرق یه قهرمان با یه آدم عادی

اشتراک گذاری این مطالب در:

 

آدم‌های موفق و یا قهرمانان همیشه عادت‌هایی دارند که باعث تمایز آن‌ها با آدم‌های عادی می‌شود. حقیقت اینست که هر فرد موفقی مثل شما بدن و جسم معمولی دارد. برای آن‌ها هیچ معجزه‌ای اتفاق نمی‌افتد. حتی خارق‌العاده هم خلق نمی‌شوند. اما تفاوت‌های کوچکی بین قهرمانان با افراد عادی وجود دارد که باعث می‌شود سرنوشت‌شان از دیگران جدا شود.

از نظر خودساخته تفاوت افراد موفق با آدم‌ها معمولی عبارت است از:

افراد عادی در مورد دیگران صحبت می‌کنند اما افراد موفق در مورد ایده‌ها

در بین مردم عادی صحبت کردن در مورد دیگران و یا دامن زدن به شایعات محبوبیت بیشتری دارند. آن‌ها فقط در مورد دیگران صحبت نمی‌کنند. بلکه حتی کارشان به حسادت هم کشیده می‌شود. اما کاری که افراد موفق انجام می‌دهند، صحبت کردن در مورد ایده‌های مختلف است. حتی می‌توانند در مورد بهبود زندگی دیگران هم صحبت کنند.

برنامه‌ها، ایده‌ها، آرزوها و نورآوری‌ها مهم‌ترین هسته صحبت‌های افراد موفق است.

افراد عادی هدف تعیین می‌کنند اما افراد موفق اقدام

یکی دیگر از تفاوت‌های بین فرمان با یک آدم عادی در اجرای برنامه هاست. افراد عادی اهداف زیادی را تعیین می‌کنند. اما افراد موفق برنامه‌های دقیقی را تعیین کرده و سپس به آن عمل می‌کنند. برای مثال یک فرد معمولی مدام می‌خواهد به تناسب اندام برسد. اما نه رژیم غذایی‌اش را تغییر می‌دهد و نه ورزش می‌کند.

در عوض یک فرد موفق وقتی می‌گوید باید لاغر شود، گام به گام برای لاغر شدنش تلاش می‌کند. این افراد اهداف خود را تعیین می‌کنند. اما مهم‌تر از آن، مجموعه‌ای دقیق از اقدامات را برای رسیدن به آن اهداف انجام می‌دهند. در حالی‌که افراد عادی فقط هدف را مشخص می‌کنند اما هیچ کاری انجام نمی‌دهند.

افراد عادی هدف تعیین می‌کنند اما افراد موفق اقدام

افراد عادی مدام از زندگی شکایت دارند

افراد عادی همیشه از همیشه چیز گلایه دارند. آن‌ها به جای اینکه مسئولیت‌هایشان را بپذیرند و به زندگی خود بپردازند، مدام در مورد مشکلات غر می‌زنند. گاهی اوقات هم سرنوشت را عامل اصلی بدبختی خود می‌دانند. اما افراد موفق منتظر باز شدن درهای شانس و اقبال نیستند. نحوه عملکرد آن‌ها با افراد عادی در برابر مشکلات کمی تفاوت دارد.

واقعیت اینست که همه افراد مشکلاتی را تجربه می‌کنند. اما افراد معمولی با غر زدن به پیشواز مشکلاتشان می‌روند. در حالی که قهرمان‌ها برای کنترل و مهار مشکلات از قبل خود را آماده می‌کنند. وقتی مردم عادی آرزو می‌کنند کاش زندگی کمی آسان‌تر شود، افراد موفق راه خود را می‌پذیرند و به دنبال مسیر دیگری برای موفقیت می‌گردند.

افراد موفق هنجارهای خاص خود را ایجاد می‌کنند

یکی دیگر از تفاوت‌های بین قهرمانان با آدم‌های عادی در هنجارهاست. افراد عادی به هنجارهای اجتماعی پایبندند. آن‌ها تقلید و کپی برداری را به همه چیز ترجیح می‌دهند. زیرا راه مشخص است، ریسک ندارد و نیاز هم به تلاش زیادی نیست. اما افراد موفق هنجارهای خود را ایجاد می‌کنند.

هنجارهای اجتماعی برای کنترل مردم عادی ساخته می‌شود. آن‌ها از جدا شدن از الگوهای رایج ترس زیادی دارند. تنها چیزی که می‌تواند آن‌ها متوقف کند، تایید دیگران است. اما فرد موفق به دنبال تایید کسی نیست. اگر دستورالعمل جدیدی برای موفقیت پیدا کند اما از هنجارهای اجتماعی متفاوت باشد، به سراغ دستورالعمل جدید می‌رود.

اگر فکر می‌کنید در کسب و کارتون به اندازه کافی موفق نیستید، خودساخته شرکت در دوره «موفقیت به روش استیو جابز» را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

موفقیت در کار

 

برچسب‌ها: , , ,
مقالات پیشنهاد شده

2 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست