اعتماد به نفسمقالهوبلاگ

کاریزماتیک یعنی چه ؟ جذاب‌ها چه ویژگی‌هایی دارند؟

اشتراک گذاری این مطالب در:

کاریزماتیک یعنی چه ؟ تا به حال شنیده‌اید که می‌گویند فلان شخصیت تاریخی کاریزمای زیادی دارد یا فلان فرد در خانواده کاریزماتیک است؟ منظور چیست؟‌ کاریزماتیک‌ها افراد جذابی هستند که از طرف دیگران موردتوجه قرار می‌گیرند، حرفشان نفوذ دارد و می‌توانند خود را در دل دیگران جای دهند. اما برای اینکه دقیق‌تر گرامر جذابیت این افراد را درک کنید، در این مقاله سایت موفقیت سلف مید می‌خواهیم از ویژگی‌هایشان برایتان بیشتر بگوییم. شما کدام‌یک از این ویژگی‌ها را دارید؟

داشتن اعتماد‌به‌نفس بالا و زیاد‌

کاریزماتیک یعنی چه ؟ یعنی داشتن اعتماد به نفس بالا و تلاش برای افزایش اعتماد به نفس . به نظر مي‌رسد که داشتن این ویژگی به اندازه زیاد از مهم‌ترین چیزهایی است که برای ورود به پانتئون کاریزماتیک‌ها به آن نیاز دارید. کاریزماتیک‌ها کسانی هستند که اعتماد به نفس بالایی دارند، خودشان را می‌پسندند و فارغ از گاف‌هایی که می‌دهند و اشتباهاتی که مانند هر انسانی مرتکب می‌شوند، هنوز هم خود را دوست دارند. این‌ها می‌توانند در دسته کاریزماتیک‌ها قرار بگیرند. مگر می‌شود، کسی خودش را دوست نداشته باشد و در عین حال، میان دیگران شخص محبوب و جذابی به شمار برود؟ قطعا و حتما خیر.

بیشتر بخوانید: تکنیک های فوق العاده استفاده از زبان بدن برای افزایش جذابیت

داشتن حس طنز و مطایبه

یکی دیگر از ویژگی افراد کاریزماتیک در داشتن حس طنز و مطایبه است. کسانی که در نظر دیگران جذاب هستند، توانایی شوخی‌کردن دارند. آنها می‌توانند در گفت‌وگوهایشان طنز کلامی داشته باشند. آنها هم هوش کافی برای استفاده از طنز در کلام خود دارند و هم اعتماد‌به‌نفس خوبی برای به‌کارگیری مطایبه و شوخی در حرف‌هایشان. اگر دوست دارید که با افراد کاریزماتیک بیشتر آشنا شوید، حتما روی این ویژگی‌شان تمرکز کنید و ببینید که چطور طنازی می‌کنند و دل آدم‌های دیگر را می‌برند.

داشتن زبان بدن مناسب

کاریزماتیک یعنی چه ؟ یعنی شخصی که در کنار ویژگی‌هایی که تا اینجا گفته شد، زبان بدن بسیار خوبی هم دارد. داشتن زبان بدن مناسب یعنی اینکه شما طوری از بدنتان استفاده کنید که احساس تسلط و جذابیت را به دیگران متبادر نمایید. اگر بخواهیم، دقیق‌تر شرح بدهیم، باید بگوییم که افراد جذاب معمولا مسلط هستند و در صحبت‌کردن دست‌هایشان را باز و آزاد می‌گذارند. دست‌هایشان را در هم قلاب نمی‌کنند، دست‌به‌سینه نیستند و هیچ ژستی در آنها مبنی بر عدم تسلط و ترس وجود ندارد. خجالت‌نکشیدن هم در تک‌تک سلول‌های بدنشان دیده می‌شود. آنها خجالت نمی‌کشند و با ژست‌های جذابی مانند دست در جیب‌کردن باعث می‌شوند که همه توجه‌ها به سمتشان جلب شود.

بیشتر بخوانید: راه های جذابیت ظاهری زنان و اثرگذاری بیشتر آنها را یاد بگیرید

داشتن گوش شنوا برای دیگران

یکی دیگر از ویژگی‌های مطلوب افراد کاریزماتیک در این است که گوش شنوایی برای شنیدن حرف‌های دیگران دارند. همه دوست دارند که کسی به حرف‌هایشان گوش بدهد، آنها را مخاطب خود کند و به آنها توجه داشته باشد. بدیهی است؛ شما وقتی حرف می‌زنید از این لذت نمی‌برید که کسی با اشتیاق به حرف‌هایتان گوش کند؟ حتما و قطعا. کاریزماتیک‌ها این را به‌خوبی می‌دانند. برای همین هم هست که وقتی در ارتباط با دیگران قرار می‌گیرند، سعی می‌کنند که به حرف‌هایشان به‌دقت گوش کنند و حس همدردی و همراهی را در آنها برانگیزانند. داشتن گوش شنوا می‌تواند در کنار ویژگی‌های دیگری که گفته شد از یک فرد، آدم جذابی بسازد که دیگران دوستش دارند و روی او حساب می‌کنند.

کاریزماتیک یعنی چه ؟ یعنی داشتن اعتماد‌به‌نفس

داشتن بیانی خوش و داستان‌گویی

کاریزماتیک یعنی چه ؟ یعنی کسی که می‌تواند به زیبایی برای دیگران حرف بزند و داستان‌های جذابی تعریف کند. منظور این نیست که فرد جذاب دارای گنجینه‌ای غنی از داستان‌های مختلف ادبیات است؛ بلکه منظور این است که کاریزماتیک‌ها می‌توانند حرف‌هایشان را به شکل روایت‌هایی جذاب و کِشنده برای مخاطبان خود تعریف کنند. به‌عبارت عامیانه، آنها بسیار خوش‌تعریف و خوش‌بیان هستند و می‌توانند مخاطبان را با خود همراه کنند تا حرفشان را کامل بشنوند.

بیشتر بخوانید: فاکتورهای جذابیت مردان | بدون پول هم می توانید جذاب باشید

داشتن شور و انگیزه زیاد زندگی

افراد کاریزماتیک شور و شوق زیادی برای زندگی دارند. آنها همیشه در پی یادگیری هستند و می‌خواهند کاری انجام بدهند که شوق و شورش به خودشان و اطرافیانشان منتقل می‌شود. چنین چیزی بسیار جذاب است. کسی که الهام‌بخش تغییر و حرکت به سمت جلوست، برای آدم‌های دیگر جذاب می‌شود و همه چشم‌ها به سمت او خواهد بود تا ببینند که قرار است چه نتیجه‌ای بگیرد. شور و شوق آدم‌های کاریزماتیک از آنها افرادی متمایز می‌سازد که دیگران دوستشان دارند.

داشتن عقاید و نظرات شخصی

کاریزماتیک یعنی چه ؟ یعنی اینکه توانایی ابراز نظرات شخصی را داشته باشید. اگر می‌خواهید که شما هم در دسته افراد جذاب قرار بگیرید، باید مانند آنها از خودتان نظر و عقیده داشته باشید. کاریزماتیک‌ها هیچ‌گاه نمی‌گویند که نمی‌دانم یا هر چه که همه بگویند. آنها همیشه ایده و نظر شخصی دارند و روی افکار شخصی خودشان حساب می‌کنند. قاطعیت در داشتن فکر و نظر باعث می‌شود که دیگران به سمت آنها جذب شوند. اگر با یک فرد کاریزماتیک به رستوران بروید و از او بپرسید که چه چیزی میل می‌کند، هرگز نمی‌گوید که نمی‌دانم یا هر چیزی که همه سفارش می‌دهند. آنها نظر و عقیده دارند؛ حتی در این مورد که در ظاهر چندان مهم به نظر نمی‌رسد.

کاریزماتیک یعنی چه

داشتن کنترل روی احساسات خود

کاریزماتیک‌ها روی احساسات خود کنترل دارند و به‌خوبی آنها را مدیریت می‌کنند. برای مثال، به شکلی غیرعادی و هیجان‌زده از چیزی خوشحال نمی‌شوند یا واکنش‌های تند و ناراحت‌کننده‌ای نسبت به اخبار و وقایع ناخوشایند ندارند. کنترل عواطف و واکنش‌ها باعث می‌شود که همه روی این دسته از افراد حساب کنند و بدانند که آنها به‌درستی در موقعیت‌های مختلف از خود واکنش نشان می‌دهند.

مدیریت بحران هم از ویژگی‌های دیگر آدم‌های کاریزماتیک است. آنها به‌خوبی می‌توانند بحران‌ها را کنترل کنند و نگذارند که واکنش‌های آنی و احساسی موجب تشدید بحران‌ها شود. در موقعیت‌های سخت معمولا می‌توان روی توانایی عملی و فکری کاریزماتیک‌ها حساب کرد. برای همین هم هست که همه رویشان حساب می‌کنند و دوستشان دارند.

بیشتر بخوانید: جذابیت چیست و چطور می‌توان گرامر آن را از بَر کرد؟

در آخر

بعضی از آدم‌ها نسبت به بقیه جذاب‌ترند. این را گاهی مدیون تجربه‌های غیرارادی در زندگی‌شان هستند و گاهی بخشی از جذابیت را از ژن‌های خود وام می‌گیرند. در هر حال، به‌طور دقیق نمی‌توان گفت که جذاب‌بودن ذاتی است یا حاصل زندگی و تجربه‌های شخصی که از محیط دریافت می‌شود و در فرد قوت می‌گیرد. در هر حال، شاید هم تلفیقی از این‌هاست که یک فرد را کاریزماتیک می‌کند. اگر می‌خواهید که شما هم جذاب باشید، شاید مرور و بررسی زندگی آدم‌هایی با این ویژگی‌ها برایتان مفید واقع شود. در میان چهره‌های معروف، نمونه‌ای از افراد کاریزماتیک را می‌شناسید؟

برای داشتن شخصیت کاریزماتیک داشتن اعتماد به نفس ضرورت دارد. به همین دلیلخودساخته شرکت در دوره کیمیاگر را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی عکس زیر کلیک کنیدراه های افزایش عزت نفس را یاد بگیرید

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست