زبان بدنمقالهوبلاگ

تکنیک های فوق العاده استفاده از زبان بدن برای افزایش جذابیت

اشتراک گذاری این مطالب در:

خوش کلام بودن و مهربانی یکی از راههایی است که انسان ها با استفاده از آن می توانند دیگران را مجذوب خودشان کنند. اما بدن ما قبل از خودمان با دیگران ارتباط برقرار می کند و سخن می گوید. پس کسانی در جذب دیگران موفق تر عمل می کنند که بدانند چگونه از زبان بدنشان برای جذاب شدن استفاده کنند. در این مقاله می خواهیم تکنیک های زبان بدن جذابیت را به شما آموزش دهیم تا با یادگیری آنها نگین محفل های خانوادگی و دوستانه شوید.

لبخند، راز جذابیت

لبخند زدن به طرز خاق العاده ایی شما را جذاب می کند. با لبخند شما فردی صمیمی و خون گرم به نظر می رسید. کسی جذب افراد عبوس و نچسپ نمی شود. اگرچه لبخند زدن اولین قانون زبان بدن جذابیت است، اما هر لبخندی شامل این قانون نمی شود. گاهی افراد لبخند هایی می زنند که بیشتر احساس حقارت را در ما ایجاد می کنند. همچنین لبخند زدن های مکرر و بدون دلیل و یا خندیدن با صدای بلند بشدت تخریبگر است و از جذابیت شما می کاهد. نیشخند زدن نیز همین اثر را می گذارد.

بیشتر بخوانید: زبان بدن افراد دروغگو | حرکاتی که افراد دروغگو را لو می دهد

چشم ها، اولین تونل ارتباطی

چشم ها و نحوه ی نگاه کردن به افراد می تواند عامل جذابیت یا تنفر افراد از شما باشد، بستگی به این دارد که چگونه از آنها استفاده کنید. نوع نگریستن شما به افراد نشان می دهد که مشتاق برقراری ارتباط با آنها هستید یا نه. برقراری ارتباط چشمی در جذابیت افراد بسیار مهم است. نگاههای معنی دار و با وقار بسیار تاثیر گذار هستند. با چشم ها می توانید اشتیاق بودن با مخاطبانتان را بیان کنید و در آنها تاثیر مثبت ایجاد کنید. در عین حال خیره شدن به طرف مقابل بک عنوان یه عامل دافعه عمل می کند. همچنین نگاههای سرگردان و بی هدف شما را مضطرب نشان می دهد که آن هم از جذابیت شما می کاهد.

با دست هایتان افراد را به سمت خودتان بکشید

دست ها و نحوه ی حرکت دادن آنها می تواند باعث کشش افراد به سمت شما شود. حرکات آرام و آهنگین دست های شما یک تور برای طرف مقابلتان پهن می کند و او را قطعا به دام می اندازد. می توانید حرکات دست ها را با کلامتان هماهنگ کنید تا تاثیر بیشتری بر مخاطبتان بگذارید. البته تنها حرکات دست ها نیست که در زبان بدن جذابیت نقش ایفا می کند، بلکه نظافت و تمیز بودن ناخن هایتان و نرم به نظر رسیدن دست ها می تواند تاثیرگذار باشد. همچنین باید از حرکات عصبی دست ها مانند ضربه زدن به میز، بازی کردن با اشیاء، مدام دست کشیدن به موها و صورت و … پرهیز کرد.

بیشتر بخوانیدد:  جادوی زبان بدن در مصاحبه شغلی و مذاکره

تکنیک های فوق العاده استفاده از زبان بدن

بیان اعتماد به نفس با زبان بدن

قطعا افراد با اعتماد به نفس دوست داشتنی و خواستنی تر از بقیه هستند، آنها با اعتماد به نفسشان برتریشان را ثبات می کنند و این برتر بودن در جذابیت بسیار تاثیر گذار است. با زبان بدنتان اعتماد به نفس را به نمایش بگذارید تا خود به خود افراد به سمت شما کشیده شوند. سعی کنید هنگام نشستن شانه هایتان صاف باشد، سر و گردنتان به سمت بالا متمایل باشد و استوار قدم بردارید و در هنگام نشستن قوز نکنید و در خودتان جمع نشوید. با این حرکات نگاهها خود به خود به سمت شما خواهد چرخید.

بیشتر بخوانید:  مهم‌ترین تکنیک های زبان بدن که در زندگی حتما به کمک‌تان می‌آیند

لحن و تن صدا

اگرچه صدا برای ارتباط کلامی به کار می رود و زبان بدن یک ارتباط غیر کلامی است؛ اما می توان در زبان بدن جذابیت آن را گنجاند. زیرا تن صدا به تنهایی و جدا از کلماتی که به کار می برید می تواند در مخاطبان شما تاثیر گذار باشد. آهسته صحبت کردن به صورتی که کلام تان نامفهوم باشد نه تنها اعتماد به نفس شما را زیر سوال می برد بلکه برای جذابیت شما یک زنگ خطر به شمار می آید. صدا باید رسا، واضح و در عین حال آرام باشد. همانقدر که صدای آرام و گوشنواز در جذابیت افراد تاثیرگذار است، بلند صحبت کردن در منفور شدنشان مؤثر است.

خشک و رسمی بودن، قاتل جذابیت

اگرچه آرام به نظر رسیدن جذابیت را در شما افزایش می دهد، اما خشک و رسمی نشست و برخاست کردن هم توصیه نمی شود. باید راحت به نظر برسید، در حضور مخاطبانتان عصا قورت داده رفتار نکنید بلکه با حالت نشستن، راه رفتن و حتی هنگام خوردن خوراکی در عین حال که ادب و احترام را رعایت می کنید، صمیمانه رفتار کنید و با حرکاتتان این صمیمت را بیان کنید.

لبخند زدن اولین قانون زبان بدن جذابیت است

آینه طرف مقابل شوید

متخصصان در زمینه زبان بدن معتقد هستند تکرار حرکات طرف مقابل می تواند تاثیر مثبتی در روند ارتباط داشته باشد. در واقع زبان بدن را به عنوان نوعی واکنش در تایید طرف مقابلتان به کار ببرید. مانند زمانی که فردی به شما می گوید دوستت دارم و شما هم در پاسخ عینا همان کلمات را تکرار می کنید. این کار باعث ایجاد احساس نزدیکی و صمیمت در طرف مقابلتان می شود.

سخن پایانی

اگرچه زبان بدن در جذاب بودن بسیار مؤثر است و در ابتدای ارتباط تاثیر عمده ایی بر مخاطب شما می گذارد اما فراموش نکنید در بلند این طرز تفکر و رفتار شماست که جایگاهتان را نزد افراد مشخص می کند. ما قبل از هرچیز باید برای زیبا کردن درونمان کوشش کنیم و سپس سعی کنیم زیبا و جذاب به نظر بیاییم.

اگر می خواهید با موضوع زبان بدن آشنایی بیشتری پیدا کنید، در دوره جادوی زبان بدن شرکت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر روی  عکس زیر کلیک کنید:

زبان بدن

 

 

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست