موفقیتموفقیت در کسب و کاروبلاگ

افراد موفق چگونه فکر می کنند؟ تفکر انسان های موفق با شما فرق میکنه؟

اشتراک گذاری این مطالب در:

آیا تفکر انسان های موفق با دیگران متفاوت است؟ در برخی مواقع به افرادی برخورد می کنیم که در زندگی بسیار موفق هستند. درواقع باید دانست، این افراد از روی شانس یا به صورت  تصادفی به موفقیت در کسب و کار نرسیده اند. بلکه حقیقت اینست که آن ها به روشهایی که منجر به موفقیت می شود، فکر کرده‌اند. بنابرین تفکر انسان های موفق می تواند بسیار در پیشرفتشان کمک کننده باشد.

فرقی ندارد که این تفکر در زمینه کسب و کار باشد یا زندگی مهم این است که هرچقدر فکرمان زیبا باشد، رسیدن به زیبایی راحت تر می شود. حال می خواهیم بررسی کنیم، انسان های موفق چگونه فکر می کنند و طرز فکر آن ها چگونه باعث موفقیت شان می شود. برای این کار 8 روش پیشنهاد شده که با هم به آن ها خواهیم پرداخت. در ادامه با خودساخته همراه باشید.

رشد ذهنیت از انگیزه ذاتی

اشتباهات می تواند به عنوان تجربه مورد استفاده قرار گیرند. همچنین شکست ها به درسی تبدیل می شوند که به ما می آموزند، چگونه خود را سازگار کنیم. درواقع فارق از سختی هایی که با آن ها روبه رو می شویم، قادر به دیدن فرصت ها خواهیم بود. این که انسان انعطاف پذیری در همه زمینه ها بویژه رشت انگیزه  باشیم، می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. در نهایت باید گفت که ما انسان ها همیشه به دنبال پاداش هایی برای انجام کار ها هستیم که خود باعث کند شدن مسیر پیشرفت می شود. تحقیقات نشان می دهد کسانی که برای انجام کارها بدنبال پاداش هستند. انگیزه ذاتی شان حدود 36 درصد پایین تر است.

هدف گرا و احساس محور

عنصر اساسی دیگر برای بکار گیری یک ذهنیت خوب، تعین هدف، خردمندی منطقی و عاطفی است که نشان می دهد ما به موفیت رسیده ایم. دانستن این موضوع که من این کار را برای چه هدفی انجام می دهم، بسیار ضروری است. همچنین می تواند مشخص کند که ما در راه انجام این کار چه جاه طلبی هایی قرار است انجام دهیم. درواقع اگر  هدفی نداریم انجام کارها می تواند، بسیار خطرناک باشد. پس لازم است هدف گرا و احساس محور باشیم.

بیشتر بخوانید: فیلم انگیزشی هیچ چیزی غیر ممکن نیست (مارک زاکربرگ)

داشتن قدرت خیال بالا

یکی از ویژگی های تفکر انسان های موفق داشتن قدرت خیال بالاست. تحقیقات و مطالعات به صورت تصویر برداری مغناطیسی بر روی افراد نشان داده است که مغز ما نمی تواند تفاوت بین آنچه را که خیالی و آنچه که واقعی است، تشخیص دهد. درنتیجه مغز شروع به هدایت رفتار ما در پاسخ به آنچه در ذهن می بیند، می کند. این کار در رسیدن به موفقیت بسیار می تواند موثر باشد. اگر چه بایدس خیال های مثبت را بیشتر به کار بگیریم.  چرا که خیال منفی می تواند زندگی را تحت تاثیر خود قرار دهد و نتایج زیانباری را به دنبال دارد.

مسئولیت پذیری اساس تفکر انسان های موفق

شکست ها و اشتباهات جزعی از زندگی هستند. به همین دلیل آن ها بخش جدا نشدنی از زندگی ما هستند و باعث بالارفتن انعطاف پذیری احساسی در وجودمان می شوند. این در حالی است که برخی از ما برای انجام دادن هرکاری به دنبال حمایت و نظر دیگران هستیم. باید دانست که تمام عواقب کار ما به خودمان مربوط است و بنابراین باید مسئولیت آن کار را بپذیریم. همچنین به ذکر احترام از سوی دیگران و حمایت آنان نیازی نیست.

مهمترین قسمت از زندگی ما تصمیماتی است که خواهیم  گرفت. این تصمیمات می تواند در مواقعی بسیار با اهمیت باشند و بر آینده ما تاثیر شگرفی بگذارند. پس باید درست فکر کنیم که با انجام دادن این تصمیم، به چه کسی آسیب می رسانیم؟ به چه کسی سود می رسانیم؟ خسارت درچه حد است؟ آیا ما می توانیم آن را جبران کنیم؟ آیا این تصمیم به سود خودماست؟

بیشتر بخوانید: مثبت اندیشی – این ویدئوی انگیزشی را هر روز صبح ببینید

از نظر احساسی حامی دارند

برخی مواقع برای موفقیت در زندگی، نیازمند حمایت دیگران هستیم. بنابرین برای داشتن یک همراه باید انتخاب درستی داشته باشیم. انتخابی که بتواند در تمام مراحل زندگی دلسوزانه و بی منت مارا یاری کند. داشتن همراه می تواند یک دوست خوب یا یک شریک زندگی و یا حتی افراد خانواده باشند.

داشتن قدرت کار آفرینی

کار آفرینی یعنی این که ما با راه اندازی یک فعالیت این  امکان را به وجود بیاوریم، تا افراد دیگر نیز از آن بهره ببرند و علاوه بر این باعث رونق در زندگیمان شود.

ممکن است این ذهنیت به وجود بیاید که چگونه با داشتن یک ذهن کار آفرین می توان به موفقیت دست پیدا کرد؟ جواب این سوال بسیار ساده است. وقتی ما در یک کسب و کار وارد شده ایم، با گسترش آن می توانیم زمینه پیشرفت خود را فراهم کنیم. یکی از کاربردی ترین راه رسیدن به طرز تفکر انسان های موفق ایجاد و رونق یک شغل است.

بیشتر بخوانید: با یاد گرفتن طرز فکر افراد موفق زندگی تان را متحول کنید

جلوگیری ازکمال گرایی

در حالی که دسترسی به تعالی یک هدف اصیل به نظر می رسد، در عین حال می تواند بسیار مخرب هم باشد. در واقع به این معنی است که ما برای رسیدن به برخی نتایج  به خواسته های بسیار سطح بالا و غیر واقعی، روی بیاوریم که  می تواند مشکلاتی برای ما به وجود آورد. برای رفع کمال گرایی باید اول آن را در وجودمان شناسایی کنیم. برای این کار می توان چند سوال از خودمان بپرسیم که آیا از شکست واهمه داریم؟ آیا در تصمیم گیری دچار مشکل هستیم؟ آیا انجام کارهای خود را به بعد موکول می کنیم؟ اگر جواب همه این سوال ها مثبت باشد، ما انسان کمال گرایی هستیم. در نهایت می توانیم با بهره گیری از روانشناس نصبت به درمان آن اقدام نماییم.

بیشتر بخوانید: کاربردی ترین تمرین های افزایش عزت نفس | معماری عزت نفس

آموختن و بکارگیری

یادگیری یکی از دلایل تفاوت تفکر انسان های موفق با دیگران است. آنچه ما را از رسیدن به موفقیت باز می دارد، اقدام نکردن بلافاصله بعد از آموختن است. به این معنی که وقتی ما چیزی را می آموزیم بلافاصله بعد از آن باید زمینه را برای بکارگیری فراهم کنیم. تفکر انسان های موفق به این شکل است که تمام کارهای خود را با برنامه انجام می دهند و این فرق بین موفقیت و شکست است. بنابرین استفاده از دانش جدید آن هم در زمان مناسب می تواند، بسیار با اهمیت و ضروری باشد.

اگر فکر می‌کنید برای دستیابی به موفقیت مالی آمادگی لازم را ندارید، خودساخته شرکت در دوره «موفقیت به روش استیو جابز» را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

موانع رسیدن به موفقیت را بیاموزید

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست