فیلموبلاگویدیو انگیزشی موفقیت

ایلان ماسک در مقابل تمام غیرممکن ها

اشتراک گذاری این مطالب در:

حتما تا به حال برای یک بار هم که شده، نام ایلان ماسک به گوشتان خورده است. او کسی که غیرممکن‌ها را به ممکن تبدیل کرده است. روزی که از رویای زندگی بدون سوخت فسیلی و ورود به آن سوی جو زمین صحبت می‌کرد، شاید کمتر کسی باورش کرد. اکنون او رویای تسخیر فضا را در سر می‌پروراند.

ایلان ماسک موسس شرکت «تسلا موتورز» است که قصد دارد در صنعت خودروسازی انقلاب وسیعی راه بیندازد. شاید اگر زندگی نامه و تلاش هایش برای تبدیل غیرممکن ها به ممکن ها را بخوانید نظرتان در مورد زندگی خودتان هم تغییر کند.

او چطور به ایلان ماسک تبدیل شد؟

ایلان ماسک در شهر پرتوریای در کشور آفریقای جنوبی متولد شد. او از همان کودکی به کامپیوتر علاقه زیادی داشت. بیشتر وقتش را در پشت کامپیوتر می‌گذراند. به طوری که در سن 12 سالگی توانست اولین بازی کامپیوتری خود را بسازد. چیزی که برای یک کودک 12 ساله کار راحتی نبود. او این بازی را با قیمت 500 دلار به یک مجله فروخت.

در سن 19 سالگی تصمیم گرفت به کانادا مهاجرت کند. قبل از اینکه مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه کیینز دریافت کند، آن را نصفه نیمه رها کرد. اما وارد دانشگاه پنسیلوانیا شد و در آنجا در رشته فیزیک ادامه تحصیل داد. البته مدتی بعد به دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا شد تا در رشته فیزیک انرژی ادامه تحصیل دهد. اما فقط دو روز در آنجا دوام آورد و سپس تحصیل را رها کرد.

راه‌اندازی شرکت Zip2

او به دلیل علاقه‌ای که به شرکت اینترنتی داشت، درس و دانشگاه را رها کرد. در این زمان اولین شرکت خود را با نام Zip2 راه‌اندازی کرد. او در این شرکت محتوای سایت‌هایی مثل نیویورک تایمز و شیکاگور تریبون را تولید می‌کرد. اما کمی بعد تصمیم گرفت کارش را توسعه دهد. پس به سراغ یک شرکت کامپیوتری بزرگتر به نام کامپک رفت. او توانست با این معامله 22 میلیون دلار سود بدست آورد. البته این تازه ابتدای راه بود.

او چطور به ایلان ماسک تبدیل شد؟

ارائه خدمات مالی آنلاین ایلان ماسک

او کسی است که هیچگاه به آنچه که دارد، رضایت نمی‌دهد. بلکه به فراسوی داشته‌هایش نگاه می‌کند. برای ایلان ماسک دستیابی به ثروت و قدرت تنها یکی از آرزوهایش است. او بیشتر به تحقق رویاهایش فکر می‌کند. علاقه شخصی او به کارهای رایانه‌ای باعث شد تا در سال 1999 شرکت X.Com را تاسیس کند.

او در این شرکت خدمات مالی آنلاین را ارائه می‌داد. سپس در سال 2002 هم یک فروشگاه اینترنتی به نام eBay را با قیمت 1.5 میلیارد دلار خریداری کرد.

رویای تسخر فضای ایلان ماسک

از نظر او هیچ غیرممکنی وجود ندارد. بلکه این ذهن ماست که مانع از رسیدن به خواسته‌هایمان می‌شود. در واقع او اعتقاد دارد که ذهن انسان برای خودش غیرممکن می‌سازد. اما واقعیت اینست که حتی می‌توان به هر چیزی که در سر دارید، دست پیدا کنید.

رویای تسخیر فضا و سرمایه‌‌گذاری ایلان ماسک برای تحقق آرزوی بشر برای ورود به کرات دیگر در حال انجام است. او در سال ۲۰۰۲، پروژه SpaceX را راه‌اندازی و با سازمان ناسا همکاری‌های نزدیکی را ایجاد کرده است. توانایی او برای توسعه هوش مصنوعی باعث شگفتی بسیاری از مردم دنیا شده است.

 

برچسب‌ها: , , ,
مقالات پیشنهاد شده

1 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست