فیلموبلاگویدیو انگیزشی موفقیت

محمدعلی کلی میگه ما فقط نصف عمرمونو زندگی میکنیم

اشتراک گذاری این مطالب در:

محمدعلی کلی یکی از محبوب‌ترین ورزشکاران دنیاست که با وجود زندگی موفقی که داشت، باز هم معتقد بود ما از تمام عمرمان لذت کافی را نمی‌بریم. در این ویدئو او توصیه‌هایی دارد که شاید بتواند نظر شما را نسبت به موقعیت و وضعیت کنونی‌تان تغییر دهد. از نظر خودساخته هم برای اینکه از زندگی خود نهایت لذت را ببرید، این توصیه‌ها موثر هستند:

قدردان باشید

ناسپاسی نسبت به هر پدیده و موضوع می‌تواند باعث کاهش آن نعمت و داشته شود. اما چطور؟ وقتی چیزی را نادیده بگیرید به مرور زمان از زندگی کمرنگ‌ می‌شود. وقتی خانواده را نادیده بگیرید، بعد از مدتی فاصله شما با آن‌ها زیاد می‌شود. وقتی همسر خود را نادیده بگیرید بعد از مدتی محبت و توجه او را نسبت به خودتان از دست می‌دهید. قدردانی نسبت به زندگی می‌تواند باعث تغییر شرایط زندگی شود. از هر چیز ساده‌ای شروع کنید. از غذایی که می‌خورید، لباسی که می‌پوشید و سقفی که در بالای سرتان قرار دارد.

بدون چشم‌داشت محبت کنید

اگر برای دریافت پاسخ به دیگران محبت می‌کنید و توقع دارید آن‌ها در ازای کار خوبتان پاسخ متقابلی را به شما بدهند، نتایج آن نارضایتی خواهد بود. برای توقعات حد و مرز مشخصی وجود ندارد. وقتی با چشم‌داشت محبت می‌کنید همیشه منتظر آمدن یک دست یا امداد می‌مانید. اما دیگران از این انتظار درونی شما اطلاعی ندارند و به درستی به آن پاسخ نمی‌دهند. پس کسی که در این میان ضربه می‌خورد خود شما هستید.

اگر قادر به کمک کردن نیستید، کمک نکنید. اما اگر کمک کردید منتظر فیدبک متقابل نمانید.

محمدعلی کلی یکی از محبوب‌ترین ورزشکاران دنیاست

از ابتدای صبح با شادی شروع کنید

افکار صبحگاهی تمام روز ما را تحت تاثیر قرار می دهد. تا به حال توجه کرده‌اید وقتی شب خواب بدی را می‌بینید، آن روز حال و حوصله هیچ کاری را ندارید؟ نمی‌خواهم وارد بحث کابوس و تعبیر خواب شوم. اما افکار اول صبح که ناشی از یک خواب بد یا خوب و یا حتی ناشی از یک اتفاق است، باعث تاثیرگذار بر روی کل زندگی‌مان می‌شود.

پس برای اینکه روزتان را با موضوعات حاشیه‌ای و غیرموثر نگذرانید بهتر است از همان ابتدا با افکار خوب شروع کنید.

با خانواده و دوستان مهربان‌تر باشید

هیچ انسانی نمی تواند به مدت طولانی در تنهایی و انزوا زندگی کند. افرد شاد کسانی هستند که در ارتباط با دیگران بسیاری از موارد مربوط به حریم را رعایت می کنند. در عین حال روابط‌شان محکم و پایدار است. اگر فکر می کنید گسستن از خانواده، دوستان و فامیل باعث آرامش روح‌ و جسم‌تان می‌شود، برای مدتی این روش را انجام دهید. اما در نهایت احساس تنهایی و نیاز به محبت اطرافیان دوباره شما را به سمت آن‌ها می‌کشاند.

چیزی که باعث می‌شود برخی از رابطه‌های دوستانه، خانوادگی و فامیلی خراب شود، داشتن ارتباط نیست. بلکه ارتباط نادرست و عدم رعایت برخی از اصول دوستی است. محبت کردن بدون چشم‌داشت، رعایت اصل حریم خصوصی و خودداری از افشا برخی اطلاعات شخصی می‌تواند به روابط شما سر و سامان دهد.

برای خود وقت صرف کنید

برای اینکه از زندگی لذت ببرید، همیشه داشتن پول بیش از حد ملاک و معیار نیست. بلکه باید از درون احساس رضایت داشته باشید. شما می توانید با زمانی که به خود و خواسته‌هایتان اختصاص می‌دهید، احساس شادی کنید. هیچ گاه به بهانه کار و یا تحصیل خود را از خواسته‌هایتان محروم نکنید.

یکی از راه‌های دستیابی به شادی، افزایش اعتماد به نفس است. خودباوری می‎تواند از شما یک فرد سالم و شاد بسازد. اگر راه آن را نمی‎دانید، خودساخته شرکت در دوره کیمیاگر را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی عکس زیر کلیک کنید

راه های افزایش عزت نفس را یاد بگیرید

 

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست