مقالهوبلاگ

مشکلات زندگی حل‌شدنی‌اند؛ فقط غیرممکن، غیرممکن است

اشتراک گذاری این مطالب در:

مشکلات زندگی (Solve life’s problems) مثل دو دست قوی و بدبو دور گلویتان را گرفته‌اند؟ احساس می‌کنید که دیگر هیچ راه نجاتی وجود ندارد؟ به هر طرف که نگاه می‌کنید، بن‌بست است؟ چطور می‌توان از این زندان بی‌در گریخت؟ وقتی که وارد این دنیای تباه می‌شدیم که دری وجود داشت. پس حتما حالا هم دری هست. قبول؟
اگر در مواجهه با مشکلات مختلف به خود یادآوری کنیم که این عرصه تنگی که اکنون در آن قرار داریم، دری داشته که به اجبار یا اشتباه از آن وارد شده‌ایم، پس حتما امکان برون‌رفت مجدد هم هست. هیچ‌کس در هیچ موقعیت بدی تا ابد باقی نمی‌ماند. کافی است مشکلات زندگی را بشناسیم تا بتوانیم راه حل‌شان را پیدا کنیم.
قبول داریم که مشکلات ابعاد مختلفی دارند و گاهی دشوار هستند. اما رفع‌کردنشان حتمی است. یعنی باید بدانید که چطور و چگونه می‌توان از شر آنها خلاص شد و بعد دست به کار شد. با ما همراه باشید تا شما را از چنگ دستان قوی و زورگوی مشکلات خلاص کنیم.

حل مشکلات زندگی

ما بهتر از هر کس دیگر می‌دانیم که مشکلات زندگی می‌توانند کمر آدمی را خم کنند. می‌توانند زندگی را تلخ و سیاه کنند. آرامش را بگیرند و سردی و غصه را وارد پوست زندگی کنند. اما بهتر از هر کس دیگر هم می‌دانیم که ما چاره‌ای جز قوی بودن نداریم
ماجرا از این قرار است که اگر دل به مشکلات بدهیم و در پی مقابله با آنها نباشیم، فقط اوضاع بدتر و بدتر می‌شود. شاید بارها در مواجهه با مشکلات روانی یا مشکلات خانوادگی یا هر مشکل دیگری به این نتیجه رسیده باشید که اصلا این زندگی بد و مزخرف به چه دردی می‌خورد. این طور نیست؟
شاید هم به خودتان گفته‌اید که اصلا بگذار بمیرم و راحت شوم. یا به عبارت دیگر، احتمالا کم آورده‌اید و دست از تلاش کشیده‌اید. خب! این طبیعی است. اما نتیجه چه بوده است؟ مشکلات بیشتری که در پی این تفکر پر از ضعف در زندگی‌تان به وجود آمده است. این‌طور نیست؟
شما با بروز مشکلات زندگی، زندگی را تلخ و بد می‌پندارید و اصلا دوست ندارید ادامه بدهید، چرا؟ به این خاطر که شرایط بهتر را نچشیده‌اید و نمی‌دانید که طعم گریختن از مشکلات و نجات‌یافتن چطور است. اگر مقاومت کنید به درجه‌ای می‌رسید که مشکلات ناپدید می‌شوند و شما قوی‌تر.
این قدرت و قوت، منبع و سرمایه‌ای برای بهتر زیستن شما در آینده خواهد بود و به شما کمک می‌کند تا هر بار جدیدی که با مشکلی تازه روبه‌رو شدید، به چمدان تجربه‌های قبلی رجوع کنید و زره قدرت را دوباره به تن کنید و شجاعانه بجنگید.

مشکلات زندگی / حل مشکلات / مشکلات روانی / مشکلات خانوادگی / مشکلات عصبی

انواع مشکلات زندگی و حل آنها

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید درباره مشکلات زندگی بدانید، این است که هر مشکلی دارای راه‌حل است. به شرطی که بتوانید آنها را به درستی تعریف کنید. اگر بتوان صورت صحیح مشکلات را تعریف کرد، راه‌کارهای درستی هم به دست خواهند آمد.
پس باید در مواجهه با مشکلات مختلف به سراغ تعریف صورت مسأله رفت. مشکلات عصبی را در نظر بگیرید. این مشکلات نیاز به بررسی سوابق روحی و جسمی هر فرد دارند و باید برای رفعشان به پزشکان خبره مراجعه کرد. پس تعریف مشکل که چرا دچار ناراحتی‌های روحی و عصبی شده‌اید بسیار مهم است.
برای هر مشکل دیگری هم باید به دنبال ریشه‌ها باشید. مثلا مشکلات خانوادگی که یک‌باره رخ نمی‌دهند. حتما چیزهایی در روابط موجود میان آدم‌های یک زندگی وجود دارد که به درستی پیش نمی‌روند و همین باعث می‌شود که جوشی کوچک، رفته‌رفته بزرگ شود و به دُملی پر از چرک بدل شود.
برای حل چنین مشکلی نیاز به یافتن ریشه‌ها و تعریف دقیق صورت مساله وجود دارد. در صورت پیداشدن دلایل به طور دقیق، امکان مراجعه به مشاور و تعریف راه‌کارها برای حل مسائل به وجود می‌آید.

نکته مهم برای حل مشکلات

یادتان باشد که مشکلات روانی هم مانند مشکلات جسمانی نیاز به پیگیری و درمان دارند. پس اگر روحتان آزرده شده است، به دنبال متخصصی حرفه‌ای در این زمینه باشید تا به کمکتان بیاید. بسیاری از افراد هستند که مراجعه به روانشناس یا روانپزشک را خجالت‌آور می‌دانند. یعنی خجالت می‌کشند که به این متخصصان مراجعه کنند و مشکلشان را به طور حرفه‌ای حل نمایند.
آنها از خوردن برچسب‌هایی مانند مجنون و دیوانه می‌هراسند. کسی که به روانشناس مراجعه می‌کند و برچسب روانی و دیوانه را از سمت دیگران می‌خورد، احتمالا میلی به مراجعه مجدد پیدا نمی‌کند. اولا باید گفت که چنین دیدگاهی بسیار عقب‌مانده و رقت‌انگیز است.
دوم اینکه نسبت به حرف‌های پوچ اطرافیان و آدم‌های دیگر بی‌خیالی طی کنید و به آنها اهمیت ندهید. پیگیری مشکلات روانی و روحی بسیار مهم هستند و حتی از درمان بیماری‌های جسمی هم گاهی مهم‌ترند. چون همان‌طور که می‌دانید روح و جسم به هم متصلند و می‌توانند روی هم اثرات بسیار زیادی بگذارند.

مشکلات زندگی مثل دو دست قوی و بدبو دور گلویتان را گرفته‌اند

در آخر

برای حل مشکلات زندگی راه‌های مختلفی وجود دارد. چه خوشتان بیاید و چه نه؛‌ این شما هستید که باید بگردید و روش‌هایی مناسب با زندگی‌تان پیدا کنید. چه خوشتان بیاید و چه نه، هیچ‌کس به اندازه شما قادر به تغییر دادن وضعیت‌تان نیست. پس آستین‌ها را بالا بزنید و قوی شوید. همین!

برچسب‌ها: , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست