زنان موفقمقالهوبلاگ

چگونه با زنان حساس رفتار کنیم؟

اشتراک گذاری این مطالب در:

ویژگی بارز انسانهای حساس که آنها را از دیگران متمایز می کند، این است که هیجانات را شدیدتر از بقیه ی انسانها تجربه می کنند. برخلاف تصور ما آنها تنها زود زنج نیستند، بلکه افراد باذوقی هستند که با کوچکترین چیز خوشحال می شوند، زود عصبانی می شوند و زود هم آشتی می کنند. اشک شان هم که پای مشکشان است! به طور کلی سطح واکنش آنها عمیق تر از دیگران است. افراد فوق حساس و حساس خیلی زود تحریک می شوند، به همین دلیل در مدیریت بحران ضعیف عمل می کنند. ما در این مطلب سایت موفقیت راهکارهایی ارائه می دهیم که با آنها بتوانید از سطح حساسیت خود و اطرافیانتان کم کنید.

بیشتر بخوانید:  نحوه رفتار با آدم کینه ای و بد ذات

زنان یا مردان؟ کدام یک بیشتر حساس هستند

اگرچه حساس بودن یک ویژگی شخصیتی است که معمولا در زنان و مردان مشاهده می شود. اما گفته می شود که زن ها نسبت به مردان از احساسات قوی تری برخوردارند. زنان بنا به فطرت و روحیه ی ظریفی که دارند حساس تر از مردها هستند. البته ممکن است بنابر شیوه ها و محیط تربیتی، مردانی هم باشند که روحیه ی آنها حساس تر از برخی زنان باشد. اما ما در ادامه خصوصیات زنان حساس را به صورت اختصاصی بررسی می کنیم و با هم یاد می گیریم چگونه فرد حساس رو درمان کنیم.

زنان حساس دقیق و نکته سنج هستند

کافی است تغییری هرچند کوچک در اطرافیان یا محیط اطراف رخ دهد آنها زود متوجه می شوند. در عین حال اگر کوچک ترین حرفی بزنید که حتی هیچ منظوری نداشته باشید آنها با دقت و نکته سنجی خود متوجه آن خواهند شد و حتی ممکن است از تغییر لحن شما بر علیه خودشان سناریو بسازند.

زود نگران می شوند

یکی از خصوصیات زنان حساس این است که بیش از حد نگران و مضطرب می شوند اگرچه این ویژگی نشان دهنده ی وجود عاطفه و محبت در آنهاست اما هم برای خودشان مضر است و هم ممکن است اطرافیان را اذیت کند.

اهل خشونت نیستند

زنان حساس روحیه ی بسیار لطیفی دارند و معمولا درگیر خشونت نمی شوند. هرچند ممکن است زود عصبانی شوند و زود هم خشمشان فروکش کند اما در کل انسان های خشنی نیستند و در ارتباط با دیگران نهایت سعی شان این است که از پیش آمدن موقعیت های خشونت آمیز و پر تنش جلوگیری کنند.

بیشتر بخوانید: نبود عشق در زندگی مشترک ؛ نشانه‌هایی که زنگ خطر را به صدا درمی‌آورند

نگاه عمیقی به مسائل دارند

این مسأله یکی از خصوصیات زنان حساس است که هم به نفع آنهاست هم به ضررشان. نگاه عمیق باعث می شوند آینده نگر و با برنامه عمل کنند، در عین حال عمیق تر هم دست خوش احساسات می شوند. رنجششان شدید تر از دیگران است و غصه ی بیشتری می خورند.

گریه کردن

گریه کردن یک اصل اساسی در زنان حساس است. اگرچه انسان های حساس همه گریه کردن را راهی برای رهایی از هیجان های تلنبار شده در خود می دانند اما این خصوصیت در زنان با شدت خیلی بیشتری دیده می شود.

افراد فوق حساس

چگونه فرد حساس رو درمان کنیم

با این اوصاف در می یابیم که معمولا تعامل با انسان های حساس به خصوص زنان حساس کمی سخت است. اطرافیان این افراد معمولا در برخورد با آنها با مشکلاتی روبرو می شوند. بنابراین خویشاوندانشان به دنبال یافتن راههایی هستند که بتوانند کمی از حساسیت آنها کم کنند. شاید در اطراف شما افراد فوق حساس وجود دارند که حتی واکنش نسبت به مسائل مختلف در آنها شدیدتر است و  بحث پیرامون این سوال که چگونه فرد حساس رو درمان کنیم؟ نقل مجالس خانوادگی و دوستانه ی شما باشد. به همین سبب در ادامه به راههایی برای رفتار با زنان حساس می پردازیم.

بیشتر بخوانید: نشانه ‌های رابطه عاطفی سالم را بشناسید تا در آن قرار بگیرید

اولین قدم پذیرفتن آنهاست

شما قبل از هر چیز در برخورد با افرادو زنان حساس باید بدانید که ویژگی های شخصیتی آنها بیشتر ذاتی هستند. هرچند محیط هم در شکل گیری چنین خلقیاتی تاثیر گذار است. اما سیستم عصبی آنها نیز متفاوت از دیگر افراد است. با مد نظر داشتن این نکته باید بپذیرید که شما قادر به درمان کامل انسان های حساس نیستید تنها می توانید به آنها کمک کنید که در خودشان تغییرات مثبتی ایجاد کنند.

تکیه گاه باشید

حرفها و برخوردهای سرزنش آمیز در بهبود زن حساس کارساز نیست، بلکه به شدت روحیه آنها را تخریب می کند و اوضاع بدتر می شود. زمانی که شدت احساسات را در فردی می بینید بهترین برخورد این است که شما تکیه گاه او باشید و با مهربانی او را آرام کنید.

گوش شنوا باشید

زنان حساس به زیاد صحبت کردن تمایل دارند؛ مخصوصا اگر چیزی آنها را آزار داده باشد یا بیش از حد سر شوق آورده باشد. در هر دو حالت آنها خواهان گفتن تمام جزئیات هستند. بهتر است شما گوش شنوا باشید تا اینکه او را سرزنش کنید یا به ذوقش بزنید.

سکوت کنید

بهتر است مقابل فوران احساسات یک زن حساس سکوت کنید. هیجان او خود به خود فروکش می کند. اگر شما به بگو مگو بپردازید اوضاع بدتر می شود.

بر تجربیات آنها بیفزایید

کسب تجربیات جدید و بودن در موقعیت هایی که فرد تا کنون در آن قرار نگرفته است روش بسیار خوبی برای درمان افراد حساس است. اینگونه فرد مهارت کنار آمدن با مسائل مختلف را فرا می گیرد و استقلال را تجربه می کند. شما می توانید در به دست آوردن چنین تجربیاتی به افراد حساس اطرافتان کمک کنید.

زنان حساس دقیق و نکته سنج هستند

 

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست