فیلموبلاگویدیو انگیزشی موفقیت

چطور شخصیت قوی داشته باشیم مثل یک شیر

اشتراک گذاری این مطالب در:

داشتن یک شخصیت قوی، باعث ثبات رفتاری در تعاملات اجتماعی می‌شود. شما وقتی قرار است برای اولین بار با یک نفر آشنا شوید، برای اعتماد کردن به او شخصیتش را ورانداز می‌کنید. قطعاً اگر به خود اعتماد و اطمینان زیادی داشته باشد، شما هم به او اعتماد می‌کنید. وقتی با تزلزل و با حالت شرمندگی با شما صحبت کند، اعتمادتان نسبت به او کمتر می‌شود.
شخصیت مقتدر باعث می‌شود به خودتان باور پیدا کنید. در عین حال اعتماد دیگران را هم نسبت به خود جلب کنید. راه‌های زیادی برای داشتن شخصیت قوی وجود دارد. از نظر ما بهترین راه برای تقویت شخصیت عبارتند از:

  • شنونده‌ای عالی باشید
  • اطلاعات خود را افزایش دهید
  • مهارت سخنوری خود را تقویت کنید
  • از ابراز عقیده‌ی خود نترسید
  • ارتباطات خود را افزایش دهید

شنونده‌ای عالی باشید

افرادی که شنونده‌های خوبی هستند، شخصیت قوی‌تری دارند. زیرا با گوش دادن به صحبت‌های گوینده، گویی او را به سمت خود جذب می‌کنید. با این رفتار به او نشان می‌دهید از صحبت‌های او لذت می‌برید. بنابراین گوینده از اینکه با شما صحبت می‌کند، حس لذت توأم با اعتمادی نسبت به شما دارد.
وقتی برای گوش دادن به صحبت‌های دیگران ارزش و احترام زیادی قائل باشید، در واقع با این کار احترام برای خود خریداری می‌کنید. زیرا متقابلاً دیگران هم به صحبت‌های شما گوش می‌دهند و شما را فردی قابل اعتماد و قوی می‌پندارند. حتی اگر این جملات را بر زبان نیاورند، به آن گوش می‌دهند.

داشتن یک شخصیت قوی ، باعث ثبات رفتاری در تعاملات اجتماعی می‌شود

اطلاعات خود را افزایش دهید

هیچ گاه از یادگیری مهارت‌های جدید دست نکنید. یکی از ویژگی‌های بارز افراد قدرتمند، داشتن توانایی صحبت‌کردن است. همچنین این افراد اطلاعات عمومی زیادی دارند. در عین حال تخصص‌ آن‌ها در یک زمینه بسیار بالاست. به همین دلیل دیگران را فوراً مجذوب خود می‌کنند.
اگر به دنبال شخصیت قوی هستید، ابتدا باید اطلاعات خود را افزایش دهید.

مهارت سخنوری خود را تقویت کنید

برای تبدیل شدن به یک شخص قوی باید تعاملات خود را با دیگران افزایش دهید. گوشه‌گیری و انزوا باعث اقتدار نمی‌شود. بلکه برعکس قدرت را از شما می‌گیرد. وقتی فرد سخنوری باشید و در جمع‌های دوستانه بتوانید سکان صحبت را به دست بگیرید، دیگران محو شما می‌شوند.
برای داشتن شخصیت قوی باید بتوانید با اطلاعات قوی صحبت کنید. هر جمله‌ای را بر زبان نرانید و قبل از صحبت کردن خوب فکر کنید. جملات زیبا، حرف‌های تکان دهنده و تاثیرگذار یکی از راه‌های تبدیل شدن به یک شخصیت قدرتمند است.

از ابراز عقیده‌ی خود نترسید

داشتن عزت نفس و اعتماد به نفس برای قدرتمند بودن لازم است. وقتی در جمع هستید از ابراز عقیده‌ی خود نترسید. وقتی با کسی روبه‌رو می‌شوید که عقاید شما برخلاف نظر اوست، نباید به دلیل شرم و ترس از ابراز عقایدتان امتناع کنید. اگر عدم ابراز عقاید دلایل دیگری جز ترس و شرم دارد، می‌توانید آن را کتمان کنید.

ارتباطات خود را افزایش دهید

برای تبدیل شدن به شخصیت قدرتمند داشتن تعاملات اجتماعی با افراد زیاد تاثیرگذار است. وقتی روابط اجتماعی قدرتمندتری داشته باشید، بدون شک بر روی شخصیت شما تاثیر می‌گذارد.

برای داشتن شخصیت قوی، اعتماد به نفس نقش موثری را ایفا می کند. به همین دلیلخودساخته شرکت در دوره کیمیاگر را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی عکس زیر کلیک کنید

راه های افزایش عزت نفس را یاد بگیرید

برچسب‌ها: , ,
مقالات پیشنهاد شده

1 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست