مقالهموفقیتموفقیت در روابطوبلاگ

چگونه اجتماعی باشیم و دوست پیدا کنیم؟

اشتراک گذاری این مطالب در:

چگونه اجتماعی باشیم و دوست پیدا کنیم ؟ اگر جز افراد خجالتی هستید، در روابط جمعی وارد نمی شوید و در گفت و گو با دیگران شرکت نمی کنید، نگران نباشید. شما با به کار گیری و تمرین روش های اجتماعی شدن به راحتی می تواید شخصیت خود را تغییر داده و روابط اجتماعی خود را اصلاح کنید. در ادامه با سایت موفقیت خودساخته همراه باشید تا بیشتر به روش اجتماعی شدن بپردازیم.

چگونه اجتماعی باشیم و دوست پیدا کنیم ؟

چندین روش اجتماعی شدن وجود دارد که عبارتند از:

خجالتی شدن را کنار بگذارید

اگر شما یک فرد خجالتی باشید، قطعا هنگام ورود به اجتماع احساس دلهره و اضطراب خواهید داشت. سعی کنید این حس بر شما غلبه نکند. در اولین فرصت با افراد جدید وارد صحبت شوید. با تمرین، تکرار و به مرور زمان مهارت غلبه بر خجالتی بودن در شما تقویت می شود.

بیشتر بخوانید: درمان خجالتی بودن را می‌دانید؟ شما حق دارید که آزاد و بی‌خجالت زندگی کنید

انجام کارهای کوچک

برای افراد خجالتی شرکت در مهمانی ها و یا ورود به جمع افراد نا آشنا سخت و استرس زاست، برای غلبه بر این ترس از کارهای کوچک شروع کنید. برای مثال هنگام خرید با صندوق‌دار صحبت کنید. در صف اتوبوس با فرد کناری گفت گو را شروع کنید. آغاز کارهای کوچک، اجتماعی شدن را بهبود می بخشید.

بیشتر بخوانید: تاثیر خجالتی بودن بر استرس و راه درمان آن

سئوال پرسیدن از دیگران

افراد زیادی دوست دارند با دیگران در مورد مسائل شغلی و خانوادگی خود صحبت کند، گفتگو را با سئوال پرسیدن از آن ها شروع کنید.

بیشتر بخوانید:  تأثیر دوستان بر عزت نفس چگونه است؟

یک مهارت را یاد بگیرید

یاد گیری یک حرفه شروع خوبی برای شرکت در اجتماع و تقویت مهارت های اجتماعی است.

خواندن کتاب در مورد روش اجتماعی شدن

در بازار کتاب های بسیاری زیادی در مورد اجتماعی شدن و مهارت های کسب آن، وجود دارد که با مطالعه می توانید روابط اجتماعی خود را بهبود ببخشید.

چگونه اجتماعی باشیم و دوست پیدا کنیم

تعریف از دیگران

قطعا تعریف از دیگران نه تنها حس خوبی به افراد می دهد بلکه شخصیت شما را جذاب می کند. تعریف از ظاهر دوستانتان، صحبت در مورد خودروی جدید همسایه ها می تواند گفتگوی خوبی بین شما و سایرین ایجاد کند.

تمرین رفتار خوب

یکی از روش های که تاثیر بسیار زیادی دراجتماعی شدن دارد، تمرین رفتارهای خوب است. رعایت احترام، تشکر و قدردانی از افراد، لبخند ملایم و…. از جمله کارهایی هستند که بر کاراکتر شخصیتی شما تاثیر گذار است.

زبان بدن برای اجتماعی شدن

رایج ترین و مهمترین روش های ارتباطی با دیگران ارتباط غیر کلامی یا همان زبان بدن شما است. هنگام صحبت کردن به چشم افراد نگاه کنید. آرامش و حفظ ظاهر حس اعتماد را بین شما و مخاطبتان ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید: دوست ‌داشتنی بودن هم یادگرفتنی است؟ روش‌های آن را می‌دانید؟

اطلاع از رویدادهای روزمره

یکی از کارهای که خجالت شما را در جمع کم می کند و بهترین فرصت برای آغاز یک گفت و گوی جذاب می باشد اطلاع از اخبار و رخداد های روزمره است. برای این کار مجلات جدید را مطالعه کنید و روزنامه های آنلاین ارا چک کنید.

دور ریختن تفکرات منفی

وجود افکار غیر مفید ومخرب شما را از روابط اجتماعی سازنده دور می کند، تفکرات منفی را از ذهن خود خارج کنید و آن ها را با افکار مثبت و واقع گرایانه جایگزین کنید. اگر شما دائما حس کنید که فردی خجالتی و گوشه گیر هستید همین امر موجب می شود شما در جمع های دوستانه و یا مهمانی ها حاضر نشده و یا خو در را از آن ها پنهان کنید.

شرکت در گروه های حمایت از مهارت اجتماعی شدن

گروه های پشتیبانی و حامیان افراد خجالتی به افرادی که فکر می کنند مهارت اجتماعی ضعیفی دارند کمک می کند که با ترس های خود روبه رو شده و مهارت های جدید ی را یاد بگیرند.

بهترین روش های اجتماعی شدن

افراد بسیاری در جامعه وجود دارند که دوستی ندارد، در پیدا کردن دوست ضعیف هستند و یا نمی توانند با دیگران ارتباط خوبی داشته باشند. وجود این ویژگی ها در افراد به آن ها حس نا امنی و خواستنی نبودن القا می کند. همانطور که در ابتدای مقاله توضیح دادیم برای اجتماعی شدن می توان مهارت کسب کرد و با تکرار و تمرین بر ترس خود غلبه کرد.

برای دشتن دوست، قبل از هرچیزی به این توجه کنید که خودتان به چه چیزی علاقه دارید و چه کارها یا چه نوع تیپ شخصیتی را دوست دارید سپس در محیط های وارد شوید که این نوع افراد در آن وجود دارند. برای مثال اگر خود ورزشکارید یا دوست دارید دوست شما ورزشکار باشد به باشگاه ورزشی رفته و دوست مناسب خود را پیدا کنید. در کل برای دوستی با دیگران بهتر است چند کار انجام دهید.

بیشتر بخوانید: 3 نکته طلایی برای پیدا کردن آدم های بهتر برای دوستی

لبخند زدن برای دوست شدن

بر اساس نظریه روان شناسان لبخند زدن افراد را جذاب و خواستنی می کند. دیگران به راحتی با چنین فردی ارتباط برقرار خواهند کرد. لبخند زدن شما را شاد و فعل و انفعالات شیمیایی در مغز شما ایجاد می کند.

روش اجتماعی شدن

گوش شنوا باشید

شنیدن صحبت های دیگران و گوش دادن به آن ها یک روش اجتماعی شدن است و می تواند شروع کننده یک ارتباط تازه باشد.

دور بودن از کینه ها

در دوستی گاهی بحث و ناراحتی پیش می آید، در این جور مواقع از کینه دور شده و بخشش را ترجیح دهید. کینه نه تنها شما را می آزارد بلکه دوستانتان را از شما دور می کند.

مهربان بودن

مهربانی می تواند شروع یک دوست عمیق و پایدار باشد. افراد مهربان در خوشبختی خود و دیگران تاثیر بسیاری دارد.

بیشتر بخوانید: اشتباهات رایج در آداب معاشرت + قوانین جذب دوستان جدید

حامی بودن

یک دوستی خوب و همیشگی نیاز به حمایت کردن دارد به این معنا که گاهی خواسته دوستتان را بدون نیاز به گفتن او برآورده کنید.

رفتن به مکان های تازه

یک روش اجتماعی شدن و یافتن دوستان جدید به محیط های که تاکنون نرفته اید بروید و با افراد جدید ملاقات کنید. سپاس‌گذار بودن، تعریف از خوبی دیگران، وفاداری، عذرخواهی کردن، محرم اسرار بودن، تواضع و فروتنی، مثبت اندیشی و معتمد بودن از دیگر راه و روش اجتماعی بودن و دوست پیدا کردن است.

بیشتر بخوانید: چطور بفهمیم دوست واقعی داریم؟

نتیجه گیری

داشتن دوست، حس خوبی دارد اینکه کسی را دارید که با او صحبت کنید، بخندید، درد دل کنید اگر تا کنون دوستی نداشته اید دست به کار شوید و از راهکارهای گفته شده برای یافتن دوست استفاده کنید.

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست