فیلموبلاگویدیو انگیزشی موفقیت

چطور بفهمیم دوست واقعی داریم؟

اشتراک گذاری این مطالب در:

 

داشتن دوست خوب و همراه همیشگی نه تنها خلاءهای تنهایی را پر می‌کند، بلکه همانند یک حامی در کنارتان می‌ماند. تحقیقات زیادی نشان می‌دهد که گروه همسال و دوست تاثیر زیادی بر روی شخصیت افراد دارد. انتخاب دوست در زندگی اهمیت زیادی دارد. اگر از همان ابتدا به سراغ افراد اشتباهی بروید، ممکن است مسیر زندگی‌تان به کلی تغییر کند.

اما گاهی دوستان خود را انتخاب کرده‌اید ولی حالا نمی‌دانید که آن‌ها واقعی هستند یا نه؟ داشتن دوست واقعی در شرایط سخت مثل مرهم می‌ماند. اما چطور بفهمیم دوست واقعی داریم؟

دوستان خوب نشانه‌های زیر را دارند:

از شادی شما شاد می‌شوند

یکی از نشان‌های دوست واقعی خوشحالی آن‌ها از شادی شماست. وقتی از موضوعی ناراحت باشید، عمیقاً از این موضوع ناراحت می‌شوند. گویی احساس‌ شما شباهت زیادی به هم پیدا می‌کند. با هم شاد  و از ناراحتی هم بشدت ناراحت می‌شوید.

داشتن حس خوب در کنار دوست واقعی لازم است

اگر برایتان سوال است که چطور بفهمیم دوست واقعی داریم؟ باید به احساس خود توجه کنید. آیا وقتی در کنار دوستتان هستید، از صمیم قلب خوشحالید؟ حتی اگر ذره‌ای احساس می‌کنید دوست شما با رفتارش باعث آزار دادنتان می‌شود، بهتر است از او فاصله بگیرید. هر چند گاهی ممکن است بین دو دوست صمیمی هم سوءتفاهماتی ایجاد شود. اما داشتن حس خوب همیشگی ضرورت دارد.

در سختی‌ها از شما فاصله نمی‌گیرند

یکی دیگر از ویژگی‌ها و نشانه‌های یک دوست خوب، ثبات در رفتار است. اگر دوست شما در زمان مشکلات ناپدید ولی زمان خوشی و شادی سر و کله‌اش دوباره پیدا می‌شود، بهتر است از او فاصله بگیرید. دوستان واقعی هیچ وقت شما را ترک نمی‌کنند. حتی در زمان مشکلات بیشتر در کنارتان می‌مانند. زیرا می‌دانند به آن‌ها احتیاج دارید.

دوست واقعی

گوش دادن به صحبت‌ها

یکی از نیازهای اولیه ما برای داشتن دوست واقعی پر کردن لحظه‌های تنهایی است. در واقع یکی از توقعات شما از دوست صمیمی‌تان اینست که به حرف‌هایتان گوش دهد. اگر قرار باشد فرصتی برای شنیدن حرف‌هایتان را ندهد، دلیلی ندارد برای بودن با او وقت صرف کنید.

دوست رک یا بی‌فرهنگ؟

متاسفانه بسیاری از افراد رک‌گویی را با عیب‌جویی اشتباه می‌گیرند. برخی‌ها فکر می‌کنند باید به طور مستقیم عیب یک نفر را به طور مستقیم به او بگویند. نام این کارشان را هم «صراحت» و «رک بودن» می‌گذارند. در حالی که صراحت با بی‌فرهنگی تفاوت زیادی دارد. اگر کسی بی‌فرهنگ باشد، بدون اینکه فکر کند، حرف‌هایی می‌زند که باعث شکسته شدن دل دیگران می‌شود.

اما رک بودن به این معناست که دوست واقعی قدرت «نه گفتن» دارد. برای مثال وقتی از او درخواست نابجا داشته باشید، او قدرت رد کردن این درخواست را دارد. در صورتی که نتواند آن را برآورده کند، پاسخ منفی می‌دهد.

دوست واقعی عیب‌جویی نمی‌کند

یکی دیگر از راه‌هایی که از طریق آن می‌توانید بفهمید دوست شما واقعی است، رفتار او در برابر خودتان و دیگران است. اگر مدام از شما یا دیگر عیب‌جویی می‌کند، بهتر است همین حالا رابطه خود را با او قطع کنید. زیرا چنین فردی باعث از بین بردن اعتماد به نفس می‌شود.

 

 

 

 

برچسب‌ها: , , ,
مقالات پیشنهاد شده

1 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست