مقالهموفقیتموفقیت در کسب و کاروبلاگ

جدیدترین روش پس انداز را یاد بگیرید و در مسیر پول قرار بگیرید

اشتراک گذاری این مطالب در:

درآمد خوبی دارید؟ پس‌انداز ندارید؟ پولدار نمی‌شوید. صریح و رک است اما واقعیت دارد. درآمد خوبی ندارید؟ پس‌اندازکردن را بلد هستید؟ وضعیتان خیلی بهتر خواهد شد و امید به پولدارشدنتان وجود دارد. این هم حقیقتی است که باید آویزه گوشتان کنید. پس‌اندازکردن و روش‌های مدیریت امور مالی و پولی در زندگی بسیار مهم است. اگر در این زمینه اطلاعات داشته باشید و آگاهانه عمل کنید، قطعا نتایج خوبی در آینده کسب خواهید کرد. در این مقاله سایت موفقیت خودساخته به شما از فواید پس انداز و جدیدترین روش پس انداز خواهیم گفت.

برنامه داشته باشید و درصدی از پس‌اندازتان را ذخیره کنید

خرج‌ومخارج زندگی بالاست و این را همه می‌دانیم. یادتان نرود که برای موفقیت در کسب و کار باز هم در هر شرایطی از وضعیت اقتصادی می‌توانید سرمایه‌گذاری کنید و با ذخیره‌کردن پولتان خود را نجات بدهید. برای این کار نیاز به برنامه‌ریزی دارید. فعالیت‌ها و اقدامات تصادفی و بی‌برنامه راه به جایی نمی‌برند. اگر می‌خواهید به موفقیت برسید، باید برنامه‌ریزی داشته باشید. با توجه به درآمد و هزینه‌هایتان، برای خود برنامه‌ای تدارک ببینید و مشخص کنید که مثلا همیشه ۲۰درصد از درآمدتان در ماه را ذخیره و پس‌انداز می‌کنید. برنامه‌ریزی به شما چشم‌انداز و دورنمایی از آینده می‌دهد. داشتن چنین دورنمایی می‌تواند راهتان را برای سرمایه‌گذاری باز کند. زمانی که برنامه‌ریزی دارید، می‌دانید که در ماه‌های آینده وضعتان چطور خواهد بود. چنین رویکرد و دیدی به مدیریت بهتر منابع مالی‌تان کمک شایانی خواهد کرد.

هزینه‌های اضافی زندگی را حذف کنید

شاید با خواندن این تیتر عصبانی شوید و بگویید که اصلا درآمدتان آن‌قدر نیست که هزینه‌های اضافی داشته باشید. ولی باز هم ما تاکید داریم که هزینه‌های اضافی‌تان را حذف کنید. چرا؟ چون زمانی که به پس‌اندازکردن به دید واقعی و جدی نگاه نمی‌کنید، مدیریت دقیق پول‌هایتان در دستتان نیست. بنابراین، چه بخواهید و چه نخواهید، حتی با درآمد اندک هم گاهی می‌توانید موقعیت مالی خود را تغییر بدهید. نگاهی دقیق به مخارجتان داشته باشید و ببنید که در کدام بخش‌ها امکان صرفه‌جویی یا حذف هزینه هست. این کار به شما قدرت خوبی در مدیریت امور اقتصادی‌تان می‌دهد.

بیشتر بخوانید: ثروتمند خودساخته – چطور میتونیم بهتر پس انداز کنیم؟

به سراغ خرید اجناس بد و بی‌کیفیت نروید

زمانی که درآمدتان زیاد نیست هم اجناس بی‌کیفیت نخرید. اجناسی که بی‌کیفیت‌اند، میل و شوقتان به استفاده را کم می‌کنند و حس خوبی به شما نمی‌دهند. از این دلیل سطحی که بگذریم، زود هم خراب می‌شوند و مجبورتان می‌کنند که ظرف مدت کوتاهی بابت یک کالا چندبار پول بدهید و هزینه کنید. پس همیشه با خرید جنس خوب و باکیفیت به دنبال این باشید که هزینه‌های اضافی را از زندگی‌تان دور کنید. خرید اجناس بی‌کیفیت و بد را از سرتان بیرون کنید. انگلیسی‌ها ضرب‌المثل جالبی دارند. آنها می‌گویند که هنوز آن‌قدر ثروتمند نشده‌ام که کالایی ارزان بخرم. این یعنی در زمانی که پول چندانی ندارید هم باید به سراغ کالاهای باکیفیت بروید تا زود خراب نشوند و هزینه‌های بیشتری به شما تحمیل نکنند.

جدیدترین روش پس انداز

بخشی از پولتان را سرمایه‌گذاری کنید

بخشی از پولتان را سرمایه‌گذاری کنید. سکه بخرید، به سراغ ارزهای دیجیتالی بروید. حتی اگر رقمی که می‌توانید در این زمینه خرج کنید، اندک است، باز هم ایرادی ندارد. مثلا سکه گرمی بخرید. یادتان باشد که داشتن برنامه‌ای مداوم در این زمینه شما را در مسیر ذخیره‌کردن سرمایه‌ای قابل‌تأمل در بلندمدت قرار می‌دهد. پس انداز با حقوق کم هم مقدور است. شک نکنید و به فواید آن ایمان داشته باشید. سرمایه‌گذاری حتی اگر اندک باشد هم می‌تواند در مقاطعی از زمان برایتان سودهای کلان به همراه بیاورد. برنامه سرمایه‌گذاری را بچینید و در سطح درآمدی خودتان حتما آن را دنبال کنید. اگر سرمایه نداشته باشید و این مسیر را دنبال نکنید، بالاترین مبالغ درآمدتان هم شما را ثروتمند نخواهند کرد. حواستان باشد و ببینید که از چه راه‌هایی با مبلغ درآمدی‌تان می‌توانید ارزش پولتان را حفظ کنید. قبول؟

بیشتر بخوانید:  موفقیت مالی شخصی و اصول آن را تا چه اندازه بلدید؟

به حراج‌ها و تخفیف‌ها دقت داشته باشید

بعضی‌ها از حراج و تخفیف خوششان نمی‌آید و سختشان است که از چنین چیزهایی استفاده کنند. این دیدگاه کاملا اشتباه است. اگر حراج و تخفیف برای خرید چیزهای مختلف را دنبال کنید، صرفه‌جویی‌های بسیار خوبی برایتان صورت خواهد گرفت. مثلا خرید پوشاک در حراج یک برند معروف می‌تواند لباس‌هایی خوب برایتان به ارمغان بیاورد که با هزینه‌ای نه‌چندان زیاد خریده شده‌‌اند. برای خرید لوازم برقی و… هم چنین چیزی می‌تواند به‌وقوع بپیوندد. از سوی دیگر نیم‌نگاهی به خرید قسطی هم داشته باشید. خرید به‌طور اقساطی می‌تواند نیازهایتان را رفع نماید  و به ذخیره‌شدن پولتان هم کمک کند.

با فهرستی از قبل‌ تعیین‌شده به خرید بروید

برای اینکه در خریدکردن زیاده‌روی نکنید یا اقلامی غیرضروری را به سبدتان اضافه نکنید، همیشه با یک فهرست از نیازهایتان به فروشگاه بروید. باور کنید که اگر حواستان به دخل‌وخرجتان باشد، بهتر می‌توانید ذخیره کنید و مدیریت امور مالی را به دست بگیرید. بیشتر مواقع، بعد از بازگشت از فروشگاه، به‌ویژه فروشگاه‌های بزرگ، شاهد این هستیم که اقلامی به سبدمان اضافه شده‌اند که اگرچه غیرضروری یا لوکس نیستند اما در آن دوره زمانی از ماه به آنها نیاز نداریم. پس دقت کنید و با فهرست به خرید بروید تا از اضافه‌شدن چنین گزینه‌هایی به سبد خرید جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه هوش مالی داشته باشیم ؟ میلیاردرشدن چه عالمی دارد؟

مراقب مصرف انرژی باشید

این هم از نکات مهم در پس‌اندازکردن است. اگر می‌خواهید که پولتان را هدر ندهید، باید در تمام ابعاد زندگی دقیق باشید. یادتان نرود که پرداخت قبوض سنگین برق و گاز هم می‌تواند راهی برای خروج پول از جیب‌ها باشند. پس اگر تلویزیون را نگاه نمی‌کنید، آن را خاموش کنید. لامپ‌های اضافه را خاموش کنید و حواستان به مصرف آب برای حمام‌رفتن و…. هم باشد.

یاد گرفتن جدیدترین روش پس انداز

در آخر

روش‌های پس‌اندازکردن را در نظر داشته باشید. این راه‌ها می‌توانند به شما فکر و ایده اقتصادی بدهند. مدیریت‌کردن منابع هنری بزرگ است. کسی که بتواند از منابع در دسترس خود در جهت رفاه بیشتر اقتصادی بهره ببرد، به ثروت هم خواهد رسید. یادتان نرود که تلاش برای کنترل دخل‌وخرجتان و سپردن بخشی از درآمدهایتان به حساب ذخیره بانکی می‌توانند شانس سرمایه‌گذاری را برایتان بیشتر کنند. در حد درآمدی که دارید، سرمایه‌گذاری کنید و نگذارید که پول‌هایتان بیهوده خرج شوند. درست است که درآمدها اندک شده و هزینه‌ها بالا رفته است. اما باز هم راه‌هایی برای کنترل بهتر اوضاع وجود دارد.

اگر فکر می‌کنید برای دستیابی به موفقیت مالی آمادگی لازم را ندارید، خودساخته شرکت در دوره «موفقیت به روش استیو جابز» را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

موانع رسیدن به موفقیت را بیاموزید

مقالات پیشنهاد شده

1 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست