مقالهموفقیتموفقیت در کسب و کاروبلاگ

چگونه مشکلات زندگی را مدیریت کنیم و دوباره انرژی بگیریم؟

اشتراک گذاری این مطالب در:

ممکن است با یک بحرانی مالی در زندگی روبه رو شده باشید. شاید ارائه تان خوب نبوده و پیشنهاد شما در جلسه استخدام به اتفاق آرا رد شده باشد. درواقع کسب وکار گاهی موقعیت های استرس زا، پیچیده و ناراحت کننده ای را به ما ارائه داده و می دهد. از این رو به طور طبیعی اضطراب، عصبی بودن و دلهره در ما ایجاد می شود. این واکنش های جسمی و روانی تبدیل به موانعی برای انجام کارهایمان می شوند. در ادامه با سایت موفقیت خودساخته همراه باشید تا بیشتر به موضوع مدیریت مشکلات بپردازیم.

حتما بخوانید: بعضی روزها باید تاریک و افسرده باشند

کنترل احساسات

در بازار رقابتی هیچ چیز قطعی نیست. ممکن است در زمان رویارویی با مشکلات نتوانید احساسات و ناراحتی های خود را کنترل کنید. با وجود این شرایط سخت تنها راه زنده ماندن و ادامه دادن این است که واکنش های خلاقانه ای داشته باشید تا در هنگام مواجه با سختی ها همچنان انرژی شما حفظ شود. درواقع این یک معامله است و زندگی برای همه انسان ها با داشتن لحظات دردناک کامل می شود، بنابراین نمی توان از داشتن روزهای سخت اجتناب کرد.

در نتیجه کسانی که در مواجه با مشکلات بهترین عملکرد را دارند، بالا می روند و احساسات خود را مدیریت می کنند. این افراد تمرکزبسیاری بر روی پیشرفت دارند و آرامش خود را حفظ می کنند. همانطور که ارنست همینگوی گفت: “شجاعت یعنی اینکه بدانید وقتی شکست می خورید، همیشگی نیست.”

مدیریت مشکلات

حتما بخوانید: استرس خوب یا بد ؟ کدامیک زندگی‌تان را متحول می‌کند؟

مواجه با سختی های زندگی

ممکن است شرایط پیش آمده را دوست نداشته باشید، درواقع ناراحتی نشان دهنده رشد شخصی و حرفه ای شماست. شاید موقعیت پیش آمده شما را تبدیل به یک فرد بهتر، رهبری موفق و مبتکرتر کند، آن را در آغوش بکشید و با آن مبارزه نکنید.

می توان گفت که جنبه منفی عصبی بودن و عدم اطمینان این است که شما را به سمت تصمیم های نادرست سوق می دهد. شما به خودتان اجازه نمی دهید که مشکلات برایتان پیش بیاید، زیرا این مشکلات شما را از مسیر دور می کنند و به حاشیه می برند. اما بدون وجود سختی ها راکد می شوید، به یک وضعیت ثابت می رسید و از تلاش کردن دست می کشید. اگر به مقدار زمانی که به سختی ها واکنش نشان می دهید، توجه کنید، شوکه خواهید شد. بنابراین درهنگام مواجه با سختی ها آن ها را بپذیرید و با خلاقیت و نبوغ آن ها را حل کنید

رهبران موفق تغییرات را مدیریت می کنند و می توانند در لحظه بمانند. بیشتر مشاغل با ارزش، براساس احساس ارزشمندی افراد و انگیزه های آن ها ساخته می شوند. بنابراین صرف نظر از نتیجه نهایی، همچنان تلاش کردن مهم است. درواقع افراد موفق از هوش خود برای تعیین اهداف و ایجاد چشم اندازی روشن استفاده می کنند. آن ها روشن فکرهستند و در تصمیمات متفکرانه و استراتژیک عمل می کنند. از این رو ترس و موقعیت های ناخوشایند سر راه آن ها قرار نمی گیرد.

جف بزوس، مدیر عامل آمازون گفت: “می دانستم که اگر شکست بخورم، پشیمان نمی شم، اما می دانم که یکی از چیزهایی که ممکن است از آن پشیمان شوم تلاش نکردن است.”، بنابراین به جای اینکه عقب بنشینید و رنج بکشید، این سه نکته را امتحان کنید:

حتما بخوانید: 11 اصل مهم برای برنامه ریزی در مدیریت که زندگی‎تان را دگرگون میکند

برنامه ریزی برای موقعیت‌های پیش‌بینی نشده

برای مدیریت مشکلات در موقعیت های پیش بینی نشده و استرس زا برنامه ریزی کنید و آماده شوید، اینگونه در بازی کمی جلوتر هستید. درواقع عدم برنامه ریزی درسراسر سازمان چیزی است که ترس را از بالا به پایین منتقل و در ذهن کارکنان ایجاد می کند. از این رو دیدگاه تیم خود را متمرکز کنید و به آن ها قدرت دهید تا باهم پیشرفت کنند.

نزاع و درگیری بین تیم یک چیز ناراحت کننده است. به همین دلیل مدیریت استعداد و روحیه کارکنان باید برایتان بسیار حیاتی باشد. همچنین استخدام و متاسفانه اخراج، بخشی از تمرین بازی است. شما نمی خواهید در موقعیت با کارمندی قرار بگیرید که کار نمی کند. زیرا این عامل به خودی خود سخت است و شما را از مهم ترین چیز ها دور می کند، مانند تاثیر بر سایر کارکنان، برنامه ریزی برای آینده مالی کسب و کار، توسعه محصولات و خدمات جدید و برآورده کردن خواسته های روزافزون مصرف کنندگان شما.

حتما بخوانید: چگونه برنامه ریزی کنیم برای زندگی | اصول برنامه ریزی درست

کنترل کردن موقعیت

اگر برای مدیریت مشکلات برنامه ای ندارید، به این معنیست که گزینه ای بر روی میز ندارید. برای رسیدن به آنچه که می خواهید، باید موقعیت را کنترل کنید. در مواقع بحرانی آرامش خود را حفظ کرده، فشار را عقب بکشید و سرعت خود را کم کنید. درواقع شجاعت و جسارت یعنی جهش کردن. از این رو در برابر ترس و عدم اطمینان خود را پنهان نکنید و اوضاع، شرایط و نتیجه را کنترل نمایید.

اغلب اوقات ما درگیر فاجعه ای می شویم که هرگز به نتیجه نمی رسد، فقط مارا تحت فشار قرار می دهد و ما را ناتوان می کند. بنابراین به خود یادآوری کنید که “این وضعیت تمام می شود حتی  اگر نتوانم نتیجه آن را پیش بینی کنم.”

سخن آخر

فشار و سختی شما را قدرتمند می کند. بنابراین مراقب باشید و به این فکر کنید که زندگی بدون استرس چگونه است؟ به گذشته نگاه نکنید و از اشتباهاتتان درس بگیرید. سعی کنید که مغرور نباشید تا بتوانید از دیگران درخواست کمک کنید. درواقع هنگامی که با ترس ها و ناراحتی های خود روبه رو می شوید، به رفاه می رسید.

برای مدیریت مشکلات یک ضرب المثل چینی هست که می گوید: “گوهر را نمی توان بدون اصطکاک جلا داد و انسان بدون وجود سختی ها کامل نمی شود.”

اگر به دنبال موفقیت هستید و میخواهید برای زندگی برنامه ریزی درستی داشته باشید،، خودساخته شرکت در دوره‎ی « موفقیت به روش استیو جابز» را به شما توصیه می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی عکس زیر کلیک کنید:

استیو جابز را بیشتر بشناسید

 

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست