فیلمویدیو انگیزشی موفقیت

بعضی روزها باید تاریک و افسرده باشند

اشتراک گذاری این مطالب در:

همه ما روزهایی را تجربه کرده‌ایم که مملو از ناامیدی، افسردگی و ناراحتی شدید بوده اند. در آن زمان آرزو می کنیم که ای کاش همه چیز تمام شود و یا روزی بیاید که دیگر وجود خارجی نداشته باشیم.

حالا بیایید یک روز سرد زمستان را تصور کنید که یخ و برف همه جای زمین را گرفته است. اگرچه برف در ابتدا برایمان قشنگ است، اما وقتی شدید می‌شود، دیگر قشنگی‌اش را از دست می‌دهد و تبدیل به زمهریری می‌شود که تاب و توان ماندن در خیابان را از همه می‌گیرد.

در حال راه رفتن در خیابان هستید که به دلیل لغزنده بودن به زمین می خورید. یا شاید هم در حال رانندگی هستید و به دلیل نداشتن زنجیر چرخ مجبورید با آرامش کامل در خیابان رانندگی کنید. در این سرمای طاقت‌فرسا تنها نفرت از سرما و خیابان پوشیده از یخ و برف برایتان می ماند.

بعد از مدتی بهار می‌آید. سرما کم کم قدرتش را از دست می‌دهد و زمین گرم و سبز می شود. در این زمان رفتن در هوای بیرون برایتان بیش از حد لذت بخش می شود. می‌دانید چرا؟ چون بعد از یک سرمای طاقت فرسا به هوای گرم و مطبوع رسیده اید. اما اندکی که از بهار گذشت، همه چیز عادی می شود. اگرچه باز هم از بوی خوش بهار و دشت سر سبز لذت می برید، اما مثل روزهای این سرخوشی مثل روزهای اول نیست.

اگر سختی نباشد خوشی ها طعمی ندارد

اگر سختی نباشد خوشی ها طعمی ندارد

اگر سختی نباشد، نمی دانیم خوشی چه طعمی دارد. ذات انسان همین است که بعد از مدتی به همه چیز عادت می کند. چه خوشی باشد و چه سختی، همه چیز برایمان عادی می شود. اما وای به روزی که سختی باشد، از همه چیز ناامید می‌شویم. اما وقتی همه چیز بروفق مرادمان شدن، آنچنان انرژی می گیریم که هیچ‌گاه تجربه‌اش نکرده‌ایم.

در واقع سختی‌ها و پستی‌های زندگی باعث می‌شود تا طعم خوشی و راحتی در زیر زبانمان مزه دهد. اگر قرار باشد همیشه زندگی آنطوری باشد که حدس می‌زنیم، خیلی زود از همه چیز دلزده می شویم.

انسان ذاتا تنوع طلب است

تنوع طلبی در ذات ما انسان‌هاست. وقتی به آرزویی دست پیدا می کنیم، بعد از مدتی برایمان عادی می‌شود و آرزوی دیگری را در سر می‌پرورانیم. در واقع آرزوهای ما تمامی ندارد. با برآورده شدن یکی، حسرت داشتنی چیزهای دیگری را در سر می‌پرورانیم. در این بین سختی‌های زندگی به ما یاد می‌دهند، چطور از آن چیزی که بدست آورده ایم، لذت ببریم.

در واقع تا سختی نباشد، راحتی زندگی به چشم نمی‌آید. در فلسفه مثال زیبایی وجود دارد که می‌گوید تاریکی وجود ندارد. بلکه نبود روشنایی است که باعث تاریکی می شود.

روزهای سخت و تاریک باید باشند

اگر فکر می کنید زندگی بیش از حد برایتان سخت شده است، به این موضوع فکر کنید که روزی تمام این سختی ها تمام شد به چه رفاه و لذتی می رسید. اما وقتی سختی نباشد و همیشه جاده زندگی صاف و بدون پیچ و خم باشد، لذت چندانی برایتان نخواهد داشت.

مقالات پیشنهاد شده

1 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست