افراد موفقمقالهوبلاگ

3 اصل مهم مانی خوشبین | میلیارد ایرانی، برای رسیدن به موفقیت

اشتراک گذاری این مطالب در:


دیدن سبک زندگی میلیاردرهایی مثل مانی خوشبین ممکن است برای خیلی از افراد جذابیت داشته باشد. اما برای خودساخته ها، مسیری که این افراد برای دستیابی به چنین جایگاهی طی کرده اند از اهمیت بیشتری برخوردار است. مانی خوشبین یکی از آن میلیاردرهای خودساخته است که تعداد فالورهای اینستاگرام اش بیشتر از 700 هزار نفر است و روز به روز هم در حال افزایش است. اما این میلیاردر ایرانی ساکن آمریکا، روزهای بسیار سختی را برای رسیدن به چنین جایگاهی پشت سر گذاشته است.

بیوگرافی مانی خوشبین

مانی خوشبین در 14 سالگی به همراه خانواده به آمریکا مهاجرت کرد. از آنجایی که این مهاجرت بسیار سریع اتفاق افتاد، آن ها بدون پشتوانه ی مالی کافی از کشور خارج شدند. پدر مانی با اعتمادی که به برادرش کرد از او خواست که مغازه ی سخت افزار فروشی را برای او بفروشد و پولش را برای آن ها در آمریکا ارسال کند. اما این پول هرگز به دست آن ها نرسید. آن ها با پول کمی که داشتند مدتی را در یک متل ساکن شدند و بعد به دلیل مشکلات مالی مجبور شدند متل را ترک کرده و در ماشین بخوابند تا زمانی که پدرش بتواند کار مناسبی پیدا کند.

مهم ترین درس این سال ها برای مانی خوشبین این بود که «هرگز فکر نکن به اندازه ی کافی خوب نیستی». او معتقد بود که همه ی ما نیاز به آموزش داریم. همانطور که یاد میگیریم چگونه راه رفتن را آغاز کنیم. خوشبین می گوید: «من نمی توانم شانسم را کنترل کنم اما می توانم بر میزان تلاشی که می کنم کنترل داشته باشم». رسیدن به استقلال مالی برای مانی خوشبین هدف مهمی بود که باید برایش تلاش می کرد. او راهش را با درآمد 3 دلار در ساعت با کار نظافت شروع کرد.

زندگی در فقر و تنگدستی اشتیاق مانی خوشبین را برای رسیدن به موفقیت و ثروت شعله ور تر کرد. او کارهای بسیاری را تجربه کرد، از سرمایه گذاری در یک پمپ بنزین گرفته تا احداث فروشگاه های 79 سنتی که بعدها به دلیل ضرر مالی، آن ها را به فروشگاه مواد غذایی تبدیل کرد. اما خوشبین اولین درآمد میلیاردی اش را زمانی به دست آورد که وارد معامله ی املاک شد. او در این زمینه بسیار موفق عمل کرد و توانست 2 میلیون دلار را به 4 میلیون دلار تبدیل کند. مانی خوشبین مثل هر فرد موفق و خودساخته ی دیگری برای رسیدن به موفقیت اصول مخصوص به خودش را دارد. در ادامه با سه اصل مهم خوشبین برای موفقیت در کار و زندگی آشنا می شویم.

مانی خوشبین

فراز و نشیب زندگی مانی خوشبین

زمانی که مانی خوشبین به همراه خانواده اش به آمریکا مهاجرت می کنند ۱۴ ساله بود. او وقتی در دبیرستان مشغول تحصیل بود در 16سالگی اولین شغل واقعیش رو شروع کرد.  در کمارت در شهر سانتا آنا با حقویق ۳.۱۵ دلار در ساعت او به عنوان یک معامله گر ؛مپینگ؛ و جمع کردن کارت های فروشگاه در پارکینگ مشغول بود.

او مدتی بعد به عنوان یک دستیار مدیر انتخاب شد. اما از آنجا که مانی بیشتر از فقط یک حقوق میخواست پس او شروع کرد به گشتن دنبال موقعیت ها شغلی بهتر.

برای مدتی در  یک شغل بازاریابی برای کیف های پر از بادام زمینی و آبنبات مشغول شد که باید به صورت حضوری بازاریابی را انجام می داد. مانی در این شغل پذیرفته شد و در دو ماه اول کارش او به پرفروش ترین فروشنده شرکت تبدیل شد.

یک روز مانی خوشبین در فروشگاه پرایس به همراه پدرش دید تمام کالاهایی که او به فروش می رساند، به صورت عمده به فروش میره. بنابراین به سرعت در ذهنش محاسبه کرد که میزان سودی که صاحبکارش از فروش این کیسه ها بدست میاره بسیار بیشتر از درصدی است که به عنوان بسته بندی به مانی میده.

بنابراین او تصمیم گرفت شغل شخصی خودش رو راه اندازی کنه. در سن 18 سالگی یک دفتر کوچک را اجاره کرد، یک پالت کامل از میوه های خشک و آجیل و تجهیزات فروش خرید تا بتواند با کامپیوتر پدرش قیمت ها را بر روی بسته ها بچسباند. از همین جا بود که مانی خوشبین رسما کسب و کارش را ایجاد کرده بود.!

البته بعد از مدتی دستوراتی از سوی وزارت بهداشت دریافت کرد که می بایست فروشگاه خود را به تجهیزات بهداشتی مجهز می کرد. ولی چون پول این کار رو نداشت به سراغ شغل دیگری رفت.

ورود به بازار املاک

مانی خوشبین با اندک سرمایه ای که داشت در سال ۱۹۹۲ منی مجوز املاک خود را به دست آورد. او برای یک شرکت وام مسکن به عنوان کارشناس وام مشغول به کار شد. بعد از ۶ ماه کار و تلاش او توانست شرکت شخصی حقوقی و وام مسکن خود را تاسیس کند تا بتواند در املاک مشکل حقوقی دار و املاکی سرمایه گذاری کند.

در طی این مدت با چالش‌های زیادی هم مواجه شد. همین تلاش و پشتکارش باعث شد تا در حال حاضر به یکی از میلیاردرهای آمریکا تبدیل شود.

اکنون مانی خوشبنی چندین شرکت بسیار بزرگ در زمینه کسب و کار دارد. به عنوان یک کارآفرین موفق شناخته شده است و  شخصا بر تمام پروسه های شرکت خود نظارت می کند.

3 اصل مهم مانی خوشبین

اصل شماره یک:

کلید اصلی موفقیت مانی خوشبین در یک جمله بود. «مثل اسفنج باش». او بر این باور بود که هرکسی که می خواهد در دنیای کسب و کار جایگاه و ثروتی برای خودش بسازد، باید به این جمله عمل کند. مانی خوشبین این جمله را اینگونه توضیح می دهد: «همیشه اطرافت را با آدم هایی پر کن که از تو موفق تر هستند و خرد و دانش آن ها را مثل یک اسفنج جذب کن». جمله ای که در موفقیت خود او تاثیر بسزایی داشت.

اصول موفقیت مانی خوشبین

اصل شماره دو:

یکی دیگر از فاکتور های موفقیت از نظر مانی خوشبین داشتن زندگی ای پر از تجربه و تعادل است. به این معنی که میان تمام جنبه های زندگی تعادل برقرار کنید و از لحظه هایتان بیشترین استفاده را ببرید. گذراندن زمان بیش از حد برای تفریح و یا صرف زمان زیاد برای انجام کارها و توجه نداشتن به دیگر جنبه های زندگی، از نظر خوشبین یکی از آن عواملی است که می تواند شما را از مسیر موفقیت دور کند.

اصل شماره 3:

آخر هفته ها را به خانواده اختصاص بدهید. وقتی از مانی خوشبین درباره ی برنامه ی روتین زندگی اش سوال کردند او پاسخ داد: «خانواده همیشه در اولویت است. خانواده مهم ترین چیز در زندگی است». او معتقد است که بدون خانواده شما در واقع هیچ چیزی ندارید. زمانی بود که خوشبین هفت روز هفته را کار می کرد. اما از جایی به بعد متوجه ارزش خانواده شد و از آن زمان همیشه آخر هفته ها را به حضور در کنار همسر و فرزندش اختصاص می دهد. زمانی که بحث کار و کسب درآمد به میان باشد، بسیاری از ما آنقدر درگیر می شویم که آخرین چیزی که برای آن زمان و هزینه می کنیم خانواده است. در حالی که اهمیت دادن به خانواده و داشتن روابط سالم و سازنده باعث افزایش روحیه می شود و شما را سریعتر به موفقیت می رساند.

مانی خوشبین

سخن پایانی

3 اصل مهم مانی خوشبین به هر کسی که در پی کسب موفقیت است می‎گوید: «برای دستیابی به موفقیت انعطاف پذیر باش. از سختی ها نترس چون بعد از آن راحتی و آسایش خواهد آمد. سومین اصل زندگی او می‌گوید خانواده با ارزش‎ترین چیزی است که شما را برای دستیابی به موفقیت کمک میکند.

در مطلب دیگری به بیوگرافی و زندگی مانی خوشبین در قالب فیلم می‌پردازیم.

 

برچسب‌ها: , , , , , , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

4 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست