مقالهموفقیت در روابطوبلاگ

آیا شناخت آدمهای اطراف ممکنه؟ چه راهی براش هست؟

اشتراک گذاری این مطالب در:

همه ما با انسان های مختلفی آشنا هستیم و روابط اجتماعی متعددی داریم. افرادی که اطراف ما را احاطه کرده اند می توانند حکم گنجینه های گرانبها را داشته باشند. در واقع یکی از بزرگ ترین سرمایه های انسان، سرمایه اجتماعی است که شامل انسان های اطرافش می شود. اما همه ی آدمهای اطراف را نمی توان در زمره سرمایه اجتماعی قرار داد. برای اینکه بدانیم چه افرادی برای ما گرانبها هستند و چه افرادی را باید از خود دور کنیم نیازمند شناخت آدمهای اطراف مان هستیم. به سبب اهمیت این موضوع تیم خودساخته در این مطلب به بحث پیرامون نحوه ی شناخت انسان های اطراف پرداخته است.

چگونه انسان های گرانبهای زندگی مان را شناسایی کنیم

بسیاری از انسان ها شخصیت مکار و حیله گری دارند، با اینکه خودشان را به شما نزدیک و وانمود می کنند برای شما ارزش و اهمیت قائلند اما در نهان چیز دیگری هستند. انسان هایی که در بحران ها شما را تنها می گذارند، یا پشت سر از شما بد می گویند قطعا سرمایه های اجتماعی نیستند. انسان هایی هم هستند که با زبان چرب و نرم خودشان را به شما نزدیک می کنند، اما کافی است عمل نادرستی انجام دهید تا به تحقیر کردن شما بپردازند. از آنجایی که شما تنها در شرایط عادی با چنین انسان هایی برخورد داشته اید، شناختشان برایتان ممکن است سخت باشد. در نتیجه ما راههایی را برای شناخت آدمهای اطراف تان به شما پیشنهاد می کنیم تا بهتر بدانید با چه کسی می توانید ارتباطاتتان را مستحکم تر کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه شناخت افراد از روی رفتار و حرف زدنشان

1. شناخت افراد از روی دوستان آنها

اگر از نزدیک با فردی چندان برخورد نداشته اید و تمایل دارید بیشتر او را بشناسید تا درباره صمیمی شدن با او به نتیجه برسید بهتر است به دوستان او نگاه کنید. کبوتر با کبوتر، باز با باز، این ضرب المثل به خوبی اهمیت دوستان یک فرد را بیان می کند. عموما انسان ها با افرادی می گرددند که شبیه به آنها باشند. حی اگر نتوان در ظاهر شباهت هایی یافت، مطمئن باشید در باطن چیزهایی وجود دارد که انسان ها را به یکدیگر نزدیک می کند.

2. مسافرت رفتن، راه دیگر شناخت افراد

شاید با افرادی رفت و آمد دارید اما هنوز شناخت دقیق و عمیقی از آنها ندارید. اگر می خواهید درباره شناخت آنها به یقین برسید پیشنهاد یک مسافرت را بدهید. حتی یک مسافرت یک روزه می تواند کمک خوبی باشد. مسائلی که در یک مسافرت پیش پیش می آید مانند هم خرج شدن، هم خانه شدن، دیدن از مکان های مختلف، فرهنگ رانندگی، سلایق غذایی و … می تواند زوایای درونی دوستان شما را  به خوبی نشان دهد.

بیشتر بخوانید: با افراد زودرنج چگونه رفتار کنیم؟ نکات طلایی در رفتار با همسر حساس

شناخت ادمای اطراف

3. رفت و آمد خانوادگی

رفتن به خانه افراد و نشستن بر سر سفره ی آنها می تواند راه خوبی برای شناخت ادمای اطراف باشد. اگرچه انسان تنها به منظور خوردن غذا به خانه افراد نمی رود، اما نحوه پذیرایی می تواند بیانگر میزان احترامی باشد که صاحب خانه برای مهمان قائل است. همچنین با رفتن به خانه یک فرد می توان رفتار او در منزل و نحوه برخودش با اعضای خانواده را نیز سنجید.

بیشتر بخوانید: ای اف تی چیست و چگونه می توان آنرا برای جذب عشق به کار برد

4. با افراد بیشتر گفت و گو کنید

می توانید با دوستی که تازه پیدا کرده اید به پیاده روی یا یک گردش معمولی بروید و بیشتر با او صحبت کنید. ببینید اوقات فراغتش را چگونه سپری می کند، چه کتابهایی می خواند، چه آرزوهایی دارد و به طور کلی دیدگاه او درباره مسائل مختلف را جویا شوید. این روش برای شناخت آدمهای اطراف می تواند روش قابل اعتمادی باشد، زیرا از زبان خود شخص به مسائل او پی می برید.

5. شناخت افراد در بحران ها

افرادی که به ما نزدیک تر هستند را می توان در سختی ها و بحران ها سنجید. افرادی که در مشکلات سینه سپر می کنند و باعث می شوند شما از چیزی هراس نداشته باشید قطعا سرمایه های بزرگی هستند. افرادی هم که در سختی ها به شما پشت می کنند در حال ثابت کردن خود واقعی شان هستند.

بیشتر بخوانید: با افراد زودرنج چگونه رفتار کنیم؟ نکات طلایی در رفتار با همسر حساس

6. شناخت افراد در موفقیت ها

زمانی که یک موفقیت بزرگ به دست آورده اید، بهترین زمان برای شناخت آدمای اطراف تان محسوب می شود. کسانی که از پیروزی شما شاد می شوند و انگار خود آنها چنان موفقیتی به دست آورده اند را باید در زندگی مومیایی کرد. افرادی هم که به کوچک نمایی شما می پردازند، قطعا نه تنها حسادت بلکه ویژگی های منفی دیگری در وجودشان هست که لازم می کند از آنها دوری کنید.

روش های شناخت آدم های اطراف

7. به دهان افراد نگاه کنید

یکی دیگر از بهترین راهها برای شناخت ادمای اطراف این است که ببینید آنها درباره دیگران چگونه حرف می زنند. اگر به بدگویی از دیگران عادت دارند و در مقابل به خودستایی می پردازند، پس بدانید این افراد پشت سر شما هم حرف خواهند زد و دوستی صادقانه ایی با شما ندارند.

برای تسلط بیشتر شما بر روی مبحث شخصیت شناسی، خودساخته شما را به حضور در دوره «شخصیت شناسی mbti» دعوت می‎کند. برای کسب اطلاعات بیشتر، روی عکس زیر کلیک کنید:

شخصیت شناسی mbti

 

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست