مقالهموفقیت در روابطوبلاگ

راه هايی برای فراموش كردن يك رابطه در 24 روز

اشتراک گذاری این مطالب در:

عاشق شدن آسان است اما فراموش کردن عشق ازدست رفته کار راحتی نیست. زیرا خاطرات هرگز از ذهن پاک نمی‌شوند. اغلب گفته می‌شود بهترین راه فراموش کردن خاطرات بد گذشت زمان است. اما برای برخی از افراد این راه جواب می‌دهد. برخی حتی با گذشت زمان طولانی قادر به فراموش کردن عشق دیرین خود نیستند. این موضوع تاثیر منفی بر روی زندگی آنها می‌گذارد. حتی می‌تواند موفقیت و آینده شان را هم تحت تاثیر قرار دهد. راه هايی برای فراموش كردن يك رابطه در 24 روز وجود دارد که در ادامه مجله موفقیت سلف مید به آنها می‌پردازیم.

ایجاد تجربیات جدید و معنی دار

سخت‌ترین کار بعد از یک شکست عاطفی، ایجاد تجربیات جدید در زندگی است. اما اگر بدانید تاثیر آن در فراموش كردن عشق ازدست رفته چقدر است، همین حالا دست به کار می‌شوید. برای این کار باید به سفر بروید و یا از امکان جدید دیدن کنید. هر جایی که قبلا با عشق دیرین رفته‌اید، خاطرات را برایتان تداعی می‌کند. پس به آنجا نروید و جاهای جدید را انتخاب کنید.

با خانواده و یا دوستان از مناطق جدید دیدن کنید. عکس بگیرید و با هم غذا بخورید. از سایر فعالیت‌ها همراه با اعضاء خانواده و یا دوستانتان لذت ببرید. در واقع باید لحظات را خودتان شیرین کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین راههای افزایش انرژی و انگیزه (5 راه بی نظیر)

از هر چیزی که شما را به یادش می‌اندازد دوری کنید

یکی از راه هايی برای فراموش كردن يك رابطه در 24 روز دوری کردن از خاطرات است. یکی از اشتباهات بسیاری از افراد اینست که سعی می‌کنند مدام خاطرات را تداعی کنند تا حالشان خوب شود. اما این کار مثل پاشیدن نمک بر روی زخم است.

یادآوری زمان‌هایی که در زمان فرد موردنظر بوده‌اید، باعث تشدید احساس دلتنگی، غم و پشیمانی می‌شود. همچنین از گوش دادن به موسیقی‌های حزن‌آور خودداری کنید. شاید فکر می‌کنید با موسیقی غمگین گریه می‌کنید و با این کار روانتان آرام می‌گیرد. اما این روش باعث می‌شود به یاد طرفتان بیفتید. شاید هم احساسی شوید و دوباره تلفن را بردارید و با او تماس بگیرید. در حالی‌که ارتباط مجدد بعد از قطع ارتباط حتمی به شدت به شما آسیب می‌زند. مگر اینکه مطمئن باشید او 100 درصد شما را دوست دارد و فقط دچار سوءتفاهمات رابطه شده‌اید.

بیشتر بخوانید: تمرکز بر افکار مثبت برای رسیدن به موفقیت

راههايي برای فراموش كردن يك رابطه در 24 روز وجود دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

فعالیت‌های بدنی و ورزش را شروع کنید

یک راه بی‌نظیر برای فراموش كردن عشق ازدست رفته شروع ورزش است. حتماً می‌دانید فعالیت بدنی باعث تقویت روحیه می‌شود. زیرا با ورزش کردن دوپامین در بدن ترشح می‌شود. این هورمون شادی‌آور تاثیر شگرفی در بهبود وضعیت نابسامان دارد. اضطراب، استرس و نگرانی را از بین می‌برد و سرحالتان می‌کند.

افسردگی بعد از قطع ارتباط یک موضوع کاملاً طبیعی است و برای همه ایجاد می‌شود. اما شما باید با افزایش اعتماد به نفس از تشدید این حالت پیشگیری کنید. افسردگی بعد از شکست عاطفی فقط برای نهایتاً چند روز تا چند هفته قابل پذیرش است. اگر به چند ماه طول بکشد، به شدت شما را درگیر می‌کند.

بیشتر بخوانید: 10 روش موثر برای یادگیری مهارت های جدید

تنهایی بعد از شکست عاطفی ایده خوبی نیست

تنهایی بعد از شکست عاطفی ایده خوبی برای فراموش كردن عشق ازدست رفته نیست. شما در تنهایی فرصت زیادی برای فکر کردن به عشق سابق را دارید. اما وقتی به افرادی که احساس خوبی با آن‌ها دارید، نزدیک می‌شوید به تدریج حس خوشایند این ارتباط، افکار گذشته را از ذهن پاک می‌کند.

یکی از راه هايی برای فراموش كردن يك رابطه در 24 روز ارتباط با دوستان صمیمی، اعضاء خانواده و حتی فامیل است. تماس تلفنی، یا تماس ویدئویی هم می‌تواند در این مورد مفید باشد. حتی می‌توانید دوستان جدید پیدا کنید.

عزت نفس خود را حفظ کنید

بعد از شکست عاطفی اغلب افراد اعتماد به نفسشان را از دست می‌دهند. تصور همه اینست که شاید عیب و نقصی در آن‌ها وجود داشته که توسط طرف مقابلشان طرد شده‌اند. اما به جای فکر کردن به این موضوع، عزت نفس خود را حفظ کنید. شما احتمالاً در انتخابتان اشتباه کرده‌اید. این اشتباه را همه می‌کنند و کاملاً طبیعی است. پس اگر کسی شما را پس زد، به معنای معیوب بودن شما نیست.

احتمالا شما از لگدمال شدن غرورتان غمگین هستید. بخشی از افسردگی بعد از اتمام رابطه به از دست رفتن غرور برمی‌گردد. در حالیکه باید نقاط مثبت را در خودتان پیدا کنید و اجازه ندهید کسی اعتماد به نفس را از شما بگیرد. همچنان به خودتان ببالید. به ظاهر خود رسیدگی کنید. لباس خوب بپوشید. به تفریح بروید و از زندگی لذت ببرید.

بیشتر بخوانید: عزت نفس در رشد فردی چگونه تاثیر میگذارد؟

از خانه ماندن پرهیز کنید

یکی دیگر از راههای فراموش كردن عشق ازدست رفته بیرون رفتن است. در خانه ماندن باعث می‌شود بیشتر به گذشته و خاطراتتان فکر کنید. اما وقتی به بیرون می‌روید، هوای بیرون و نگاه کردن به اطراف و آدمها حواستان را پرت می‌کند.

راههايي برای فراموش كردن يك رابطه در 24 روز / فراموش كردن عشق ازدست رفته

سخن پایانی

آنچه گفته شد در مورد راه هايی برای فراموش كردن يك رابطه در 24 روز بود. حقیقت اینست که ناراحتی شدید در چند روز اول بعد از قطع ارتباط کاملاً طبیعی است. این راهکارها هم بعد از حداقل یک هفته برایتان مناسب است. هر چند شما باید از همان روز اول همه را اجرا کنید و اجازه ندهید شکست عاطفی شما را منزوی و افسرده کند.

اگر بعد از پایان رابطه اعتماد به نفس خود را از دست دادید، نگران نباشید. زیرا خودساخته به فکر شماست. می توانید در دوره «کیمیاگر» شرکت کنید. برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی عکس زیر کلیک کنید

راه های افزایش عزت نفس را یاد بگیرید

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست