اعتماد به نفسمقالهوبلاگ

راه های خوشحال بودن . شادی در دستان شماست

اشتراک گذاری این مطالب در:

اگرچه در دنیایی پر از مشکلات زندگی می کنیم و هر کدام بقچه ایی از غم و غصه در پستوی دلمان داریم، اما با یاد گرفتن راههای خوشحال بودن می توانیم زندگی شادی را تجربه کنیم و آرامش روحی خودمان و اعضای خانواده مان را تضمین کنیم. بارها دیده ایم بسیاری از افرادی علی رغم اینکه مشغله های کاری زیاد و یا مشکلات فراوانی دارند، همچنان افراد بشاش و شادابی هستند. شاید همیشه هم در دل غبطه ی آنها را خورده ایم. اما نگران نباشید شما هم می توانید راز شاد بودن همیشگی را فرا بگیرید و برای همیشه تبدیل به فردی سرزنده و پر انرژی شوید. پس تا انتهای این مطلب با سایت موفقیت خودساخته همراه باشید.

هرگز دیر نشده است

برای خوشبخت شدن و داشتن رضایت از زندگی هرگز دیر نمی شود. هرچند سال دارید، نگران نباشید و نگویید از من گذشته است. دور انداختن این فکر اولین قدم برای داشتن زندگی سرشار از خوشحالی و شادابی است. قدرت تغییر همیشه یک قدرت بالقوه در درون شماست. به علاوه داشتن زندگی مملو از شادی هیچ ربطی به شغل، ظاهر و حتی درآمد شما ندارد. چه بسا افرادی با داشتن درآمدهای بالا و ظاهری زیبا، هرگز طعم شادی و لذت را نمی چشند.

بیشتر بخوانید: چگونه انرژی مثبت داشته باشیم

گذشته را رها کنید

فراموش کردن گذشته های تلخ و یا حداقل مرور نکردن مداوم آن منتج به خوشحال بودن در زندگی می شود. قطعا همه ی ما خاطرات تلخی از کودکی مان یا از همین چند سال اخیر داریم. برای همه انسان اتفاقات ناگوار و سخت رخ می دهند. شما تنها فردی نیستید که تجربیات ناخوشایندی دارید. منتها برای داشتن خوشبختی و آرامش باید یاد بگیرید آن خاطرات را رها سازید. تفاوت شما با افراد شاد در همین نکته است.

بخشندگی، راز شاد بودن همیشگی

افراد بخشنده افراد خوشحالی هستند. بخشندگی نوعی انرژی و حس مثبت در شما ایجاد می کند. سخاوتمندی ربطی به میزان دارایی شما ندارد، با حداقل در آمد هم می توانید با شاد کردن دیگران، شادی را به زندگی خودتان تزریق کنید. انرژی مثبتی که شما با خریدن یک هدیه یا بخشیدن چیزی به فرد دیگری در او ایجاد می کنید، قطعا و یقینا به زندگی خودتان باز می گردد. حتی با بخشنده بودن، دارایی های شما دو برابر خواهد شد.

بیشتر بخوانید: چگونه یک فرد افسرده را شاد کنیم؟| راههای انگیزه دادن به افراد افسرده

سادگی معجزه می کند

زندگی ما با مادیات و دنیای از وسایل لوکس احاطه شده است و به شدت ما در معرض حمله آنها هستیم. کافی است سری به دنیای مجازی و از جمله اکسپلورر اینستاگرامتان بزنید تا با هجمه ایی از مادیات و اکسسوری های متنوع روبرو شوید. به شما حق می دهم که خواهان یکایک آنها باشید. اما در عین حال به شما راه مخالف را توصیه می کنم، ساده بودن. برای خوشحال بودن در زندگی سادگی را در زندگی تان جاری و ساری سازید. این سادگی ابتدا باید در شخصیتتان شکل بگیرد، سپس در زندگی روزمره تان منعکس شود، تا معجزه ی آن را ببینید.

راز شاد بودن همیشگی

حساسیت هایتان را کم کنید

انواع حساسیت های نابجا مانع خوشحال بودن در زندگی هستند. چیزهای صد در صدی را در زندگیتان حذف کنید، همان هایی که اگر انجام نشوند شما فکر می کنید دنیا به آخر رسیده است. قرار نیست حتما رنگ کیف و کفشتان یکی باشد، یا حتما بعد از غذا ظرف ها شسته شود و یا همسر شما برای هر مناسب برایتان هدیه بگیرد. تغییر و تنوع حتی می تواند از راههای خوشحال بودن باشد.

کارهایی را انجام دهید که از آنها لذت می برید

پیاده روی، رفتن به سینما، دوچرخه سواری یا حتی فوتبال با بچه های محله! فرقی ندارد. هر کاری که منتهی به خوشحال بودن شما می شود را امتحان کنید. لطفا از قضاوت ها و حرفهای پشت سر نترسید و بهایی به نظر دیگران ندهید. مهم داشتن یک زندگی آسوده و مملو از آرامش و شادمانی است.

نشست و برخاست با افراد مثبت اندیش

هر فردی را از روی دوستان او می شناسند. حتما بزرگترهای شما این نصیحت را به شما کرده اند. حرفی کاملا منطقی و درست. شما با هر تیپ شخصیتی دوست شوید بعد از مدتی کاملا شبیه او می شوید. پس در عین حال که بدون تعارف سم های زندگیتان را کنار می گذارید، به سمت افرادی بروید که سرشار از انرژی مثبت هستند و مدام زیبایی های زندگی را به شما یادآور می شوند.

بیشتر بخوانید: ویدیو انگیزشی – خوشبختی و شادی یعنی چی؟ – وارن بافت

اهداف کوچکی داشته باشید

داشتن هدف، راز شاد بودن همیشگی است. شما با داشتن هدف های کوچک نه تنها به زندگیتان سمت و سود می دهید و باعث می شوید از خودتان راضی باشید، بلکه با رسیدن به هر هدف کوچک و بزرگ دنیایی از انرژی مثبت و خوشحالی را به زندگیتان وارد می کنید. اینگونه به خودتان ثابت می کنید شما فرد مفید و توانمندی هستند و پله پله به سوی زندگی بهتری قدم بر می دارید.

بیشتر بخوانید: ویژگی افراد شاد چیست و چطور می توان شادی را در خود نهادینه کرد؟

سپاسگذاری را فراموش نکنید

داشتن یک لیست روزانه یا هفتگی و یا حتی سالانه برای شکرگذاری یکی از راه های خوشحال بودن است. وقتی شما خودتان را ملزم می کنید داشته هایتان را بشمارید و برای آنها از خداوند متعال سپاسگذار باشید، نوعی حس خوب را تجربه خواهید کرد. خواهید دید که زندگی شما نه تنها تهی نیست بلکه سرشار از نقاط عطف کوچک و بزرگ است.

خوشحال بودن در زندگی

یکی از راه‌های دستیابی به شادی، افزایش اعتماد به نفس است. خودباوری می‎تواند از شما یک فرد سالم و شاد بسازد. اگر راه آن را نمی‎دانید، خودساخته شرکت در دوره کیمیاگر را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی عکس زیر کلیک کنید

راه های افزایش عزت نفس را یاد بگیرید

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست