مقالهوبلاگ

ویژگی افراد شاد چیست و چطور می توان شادی را در خود نهادینه کرد؟

اشتراک گذاری این مطالب در:

شادی حلقه گمشده زندگی‌تان است؟ در میان ازدحام خبرهای بد و مسئولیت‌های ریز و درشتی که این دنیا روی دوشتان گذاشته است، کاملا احساس اسارت می‌کنید؟ دوست دارید بدانید که ویژگی افراد شاد چیست و می‌توان به دنیای آنها راه پیدا کرد یا خیر؟ حق دارید.
شادی‌های زندگی انسان معاصر با وجود سرعت مسخره‌ای که فناوری و شیوه جدید زندگی به او تحمیل کرد، به شدت کم شد. خوبی‌ها و مزایایی در پی رشد سرعت دنیا به دست آمد اما شادی از دل‌ها گریخت و خیلی از مفاهیم ابتدایی برای شاد بودن از دست رفت.
حالا هم دیر نشده است. به عنوان انسانی مدرن باید تلاشتان را بکنید تا از تتمه زندگی‌تان به بهترین شیوه استفاده کنید. ویژگی های افراد شاد را بخوانید و یاد بگیرید تا بتوانید از آنها الگو بگیرید و شما هم به پانتئون یا همان معبد خدایان شادی راه پیدا کنید. در این مقاله از خصوصیات افراد شاد خواهید خواند. با ما همراه باشید.

آیا افراد شاد تافته جدا بافته هستند؟ یعنی از همان بدو تولد به شکل و شیوه‌ای دیگر به دنیا آمده‌اند و با خودشان خصوصیات خاصی را به این دنیا آورده‌اند؟ نمی‌توان گفت. البته ویژگی‌های ارثی و ذاتی را نمی‌توان نادیده گرفت ولی موضوع این است که شادی یک انتخاب در زندگی ماست.

ویژگی افراد شاد چیست؟

آیا افراد شاد تافته جدا بافته هستند؟ یعنی از همان بدو تولد به شکل و شیوه‌ای دیگر به دنیا آمده‌اند و با خودشان خصوصیات خاصی را به این دنیا آورده‌اند؟ نمی‌توان گفت. البته ویژگی‌های ارثی و ذاتی را نمی‌توان نادیده گرفت ولی موضوع این است که شادی یک انتخاب در زندگی ماست.
پس فرق کسانی که آدم‌هایی شاد به حساب می‌آیند با ما در این است که شاد بودن و داشتن دیدگاهی مثبت به زندگی را انتخاب کرده‌اند. این انتخاب می‌تواند عامدانه باشد یا به دلایل متنوع دیگری شکل گرفته باشد. مثلا زندگی در محیطی با آدم‌های شاد و والدینی خوش‌بین می‌تواند تا حد زیادی این موضوع را به فرد القا کند.
خصوصیات افراد شاد را رصد کنید تا با الهام گرفتن از آنها بتوانید به نکاتی مثبت درباره شیوه شادزیستن برسید. در ادامه به رفتارها و ویژگیهای افراد شاد اشاراتی شده است. ویژگی های افراد شاد چیست. توصیه‌های زیر را تکرار کنید تا ویژگی افراد شاد در شما هم به وجود بیاید:

  • لبخند بزنید
  • ورزش کنید
  • خواب کافی داشته باشید
  • سپاس‌گزار باشید
  • خوش‌زبان باشید
  • نظم و انضباط داشته باشید
  • با دوستان خوب معاشرت کنید
  • با طبیعت دوست باشید

لبخند بزنید

لبخندزدن جاده‌ای دوسویه است. یعنی فکر نکنید که فقط اتفاقات خوشایند هستند که می‌توانند موجبات لبخندزدن شما را فراهم کنند. بلکه لبخند زدن هم می‌تواند موجب شادی شما شود. پس سعی کنید که طرحی از لبخندی جانانه همیشه روی لب‌هایتان باشد تا حس و حال خوب را در خودتان به وجود بیاورید و به منبعی از انرژی مثبت بدل شوید که می‌تواند خود و اطرافیانش را شاد کند.

ورزش کنید

ورزش می‌تواند وضعیت جسمانی‌تان را خوب کند. هورمون‌ها و مواد شیمیایی شادی‌آور و انرژی‌زا از طریق ورزش در بدن تولید می‌شوند و می‌توانند حالتان را خوب کنند. آدم‌هایی که ورزش می‌کنند معمولا حس و حال خوبی نسبت به خودشان دارند و در دسته‌بندی آدم‌های شاد، جای خوبی برای خودشان پیدا می‌کنند. ورزش کنید تا بتوانید ویژگی های آدم های شاد یعنی سرحال بودن جسمی و روحی را در خودتان تقویت نمایید.

ویژگی افراد شاد / خصوصیات افراد شاد

خواب کافی داشته باشید

خواب کافی می‌تواند شما را سر حال بیاورد و بدنتان را شاداب کند. یکی از مهم‌ترین ویژگی افراد شاد این است که خوب می‌خوابند و از آن مهم‌تر، خوابی باکیفیت دارند. پس بهتر است برای تقویت شادی و شادابی در زندگی‌تان به خواب درست و داشتن برنامه‌ای منظم فکر کنید.

سپاس‌گزار باشید

سپاس‌گزار باشید و قدر داشته‌هایتان را در زندگی بدانید. باور کنید اگر مدام روی ابعاد سیاه و تاریک زندگی تمرکز داشته باشید، دیگر توانایی دیدن خوبی‌ها را از دست خواهید داد. پس بهتر است که سفیدی‌ها را بیشتر ببینید و سپاس‌گزار نعمت‌ها و چیزهای خوبی باشید که در زندگی‌تان وجود دارد.

خوش‌زبان باشید

خوش‌زبان باشید یعنی از خوبی‌ها تعریف کنید و از به کار بردن جملات و عبارات منفی و بد درباره دیگران و وقایع مختلف پرهیز کنید. خوش‌زبانی را می‌توان مهم‌ترین ویژگی افراد شاد یا دست‌کم، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آنها دانست. خوش‌زبانی انرژی مثبتی به شما و اطرافیانتان می‌دهد که همه را شاد و خوشحال می‌کند.

نظم و انضباط داشته باشید

نظم و انضباط داشته باشید. نظم می‌تواند شما را وارد روندی کند که قابل پیش‌بینی است و نمی‌گذارد که وقایع و اتفاقات رنگارنگی که به خاطر بی‌نظمی در زندگی به وجود می‌آیند، آرامش و شادی‌تان را از بین ببرند. داشتن برنامه‌ریزی روزانه و هفتگی و عادت کردن به روندی مشخص در انجام کارها شما را شادتر و پرانرژی‌تر خواهد کرد.

با دوستان خوب معاشرت کنید

سعی کنید، حلقه‌ای از دوستان خوب برای خود پیدا کنید و با آنها در معاشرت و ارتباط قرار بگیرید. ارتباط با آدم‌هایی که دوستشان دارید و دوستتان دارند به شما کمک می‌کند تا پرانرژی باشید و فعال و باانگیزه زندگی کنید.

ویژگی افراد شاد چیست؟

با طبیعت دوست باشید

با طبیعت دوست باشید. به دل طبیعت بروید یا دست‌کم گل و گیاهان را به خانه بیاورید و اگر می‌توانید حیوانی خانگی برای خود داشته باشید. نقش این موارد در شادشدن این است که به کمک آنها ارتباطی بی‌واسطه با طبیعتی برقرار می‌کنید که به شما مفاهیمی چون عظمت هستی و صبر را یادآور می‌شوند.

در آخر

ویژگی های افراد شاد را مرور کنید و تا جایی که می‌توانید از این ویژگی‌ها برای شادابی بیشتر خود الهام بگیرید. باور کنید که همه می‌توانند شاد باشند. فقط کافی است که تصمیم بگیرید به نیمه پر لیوان نگاه دقیق‌تری داشته باشید و از ترس و دلهره وجود نیمی خالی در لیوان زندگی‌تان خود را دور کنید.
تشویش آینده و حسرت گذشته را کنار بگذارید و مطمئن باشید که در کنار شادی و شادابی است که امکان بروز ظرفیت‌های مختلف شما در زندگی فراهم می‌شود.
همه کسانی که شاد هستند و این نوع بینش و نگرش را در زندگی انتخاب کرده‌اند، کسانی نیستند که ثروتی کلان دارند یا همه چیز در زندگی‌شان به شکلی ایدئال در جریان است بلکه آنها افرادی هستند که یاد گرفته‌اند زندگی برای هیچ‌کس به شکلی ایدئال برنامه‌ریزی نشده و مسیر خودش را می‌رود.
این انسان‌ها هستند که باید یاد بگیرند با تقویت نیروی انعطاف‌پذیری در خود با شرایط مختلف منطبق شوند و به رشد و شکوفایی برسند. شادی کلید گمشده درب خوشبختی زندگی خیلی از افراد است. این کلید را پیدا کنید و تا دیر نشده درب خوشحالی و خوشبختی را به روی خودتان و اطرافیانتان باز کنید.

یکی از راه‌های دستیابی به شادی، افزایش اعتماد به نفس است. خودباوری می‎تواند از شما یک فرد سالم و شاد بسازد. اگر راه آن را نمی‎دانید، خودساخته شرکت در دوره کیمیاگر را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی عکس زیر کلیک کنید

راه های افزایش عزت نفس را یاد بگیرید

برچسب‌ها: , , , , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

3 دیدگاه. Leave new

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست