فیلموبلاگویدئوهای آموزشی

تو یکی از آدمهای هدفمند باش

اشتراک گذاری این مطالب در:

 

آدمهای هدفمند در زندگی عادت‌هایی دارند که سرنوشت متفاوتی پیدا می‌کنند. تعیین هدف برای مفهوم پیدا کردن زندگی لازم است. اهداف به زندگی ما جهت می‌دهند. از سوی دیگر به ما کمک می‌کنند برای بلندمدت انگیزه خود را حفظ کنیم. تقریبا همه چیز حول اهداف می‌چرخد.

افراد موفق در زندگی عاداتی دارند که دانستن آن می‌تواند شما را به آن‌‌ها نزدیک‌تر می‌کند. این عادت‌ها عبارتند از:

بین اهداف اصلی و اهداف کوچک تمایز قائل می‌شوند

یکی از عادت‌های آدمهای موفق داشتن هدف بلند مدت است. آن‌ها مجموعه‌ای از اهداف کوچک را انتخاب می‌کنند و سپس یک هدف بلند مدت و مهم را هم درنظر می‌گیرند. اگر می‌خواهید بدانید آدمهای هدفمند چطور اهدافشان را انتخاب می‌کنند، باید به این پرسش‌ها پاسخ دهید:

  • می‌خواهید در زندگی به چه چیزی دست پیدا کنید؟
  • زندگی آینده خود را چطور می‌بینید؟
  • چقدر طول می‌کشد تا به این هدف دست پیدا کنید؟
  • برای رسیدن به این هدف به یادگیری نیاز دارید؟
  • آیا امکانات آن را هم‌اکنون در اختیار دارید؟

افراد موفق در زندگی عاداتی دارند

همه چیز را بر روی کاغذ بیاورید

آدمهای موفق و هدفمند مدام اهدافشان را در ذهن تداعی می‌کنند. اما برای افراد عادی این کار کمی سخت است. توصیه می‌کنیم اهدافتان را بر روی کاغذ بنویسید. همچنین امکاناتی که برای دست یافتن به این اهداف در اختیار دارید، بر روی کاغذ بیاورید. به طور مداوم اهداف را با خود مرور کنید. این راه ساده باعث تاثیر بر روی مغز می‌شود. یک مطالعه نشان می‌دهد یادآوری مداوم هدف شما را تا 42 درصد بیشتر به آن نزدیک می‌کند.

آنچه را که باید اتفاق بیفتد به وظیفه تبدیل کنید

وقتی برای خود هدفی را مشخص کردید سپس باید راه رسیدن به آن هدف را هم تعیین کنید. برنامه ریزی برای دستیابی به موفقیت و هدف باید به وظیفه تبدیل شود. آدمهای هدفمند خود را برای رسیدن به رویاهایشان ملزم می کنند. تا زمانی که به راحتی و آسودگی فکر کنید، دستیابی به آرزوها محال می‌شود.

وقتی فکر می‌کنید مجبور به انجام کاری نیستید، خیلی راحت از کنار آن عبور می‌کنید. اما وقتی به خود القا می‌کنید که باید آن را انجام دهید، تا زمانی که کار به پایان نرسد، ذهن آرام و قرار نمی‌گیرد.

یک برنامه عملیاتی برای خود بسازید

یکی دیگر از عادت‌های آدمهای هدفمند و موفق داشتن برنامه عملیاتی است. به این معنا که به دنبال اهداف واقعی هستند. در عین حال مسیر رسیدن به هدف هم مشخص و واضح است. این امر به شما کمک می‌کند هیچ مرحله مهمی را از دست ندهید. ولی وقتی مسیری غیرواقعی و بیش از حد رویایی را درنظر می‌گیرید، مدام با خود فکر می کنید دست یافتن به انتهای مسیر ممکن نیست.

در واقع باید لقمه را به اندازه دهانتان بردارید. اهدافی که دلهره و استرس کمتری را به همراه دارند، قابل دستیابی هستند. آدمهای موفق و هدفمند همیشه به سراغ چنین اهدافی می‌روند.

معیارهای قابل اندازه‌گیری داشته باش  ید

همزمان که برنامه عملیاتی برای دستیابی به هدف را مشخص کردید، باید در دوره‌های زمانی مختلف هم مطمئن شوید که تاکنون موفق عمل کرده‌اید. هر مرحله‌ای که به پیش می‌روید، باید قدم‌های قبلی را اندازه‌گیری کنید. موفقیت‌های هر چند جزئی هم می‌تواند شما را نسبت به آینده خوشبین کند.

اگر فکر می‌کنید آدم هدفمندی نیستید، خودساخته شرکت در دوره «موفقیت به روش استیو جابز» را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

موفقیت در کار

برچسب‌ها: , , , , ,
مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست