افراد موفقزندگی نامه افراد موفقمقاله

افراد موفق ایرانی – ایرانیانی که حسابی درخشیده اند!

اشتراک گذاری این مطالب در:

موفق ترین افراد جهان را خیلی ها می شناسند. کسانی مثل جف بزوس و ایلان ماسک. اما آیا افراد موفق ایرانی را هم می شناسید؟ افراد موفقی که از صفر شروع کردند ، در ایران هم یافت می شوند! همچنین قرار است یکی از افرادی که بعد از 40 سالگی موفق شدند را معرفی کنیم. بعضی از این افراد، جزء موفق ترین افراد جهان نیز هستند.

کتاب های موفقیت را که می خوانیم، ممکن است این مورد به ذهنمان خطور کند که این افراد ساکن کشور های دیگر هستند. پس چیزی که می گویند مخصوص حال و هوای همان کشور هاست. اما وقتی که درباره ی افراد موفق ایرانی می خوانیم، دیگر شکی نمی ماند که می شود از زندگی شخصی شان الگو برداری کرد. چون این افراد هم دقیقا در کشور ما زندگی می کنند. این یعنی، اگر آن ها توانستند، ما هم می توانیم. در ادامه با خودساخته همراه شوید تا برایتان چند نفر از افراد موفق ایرانی را نام ببریم.

احد عظیم زاده

اگر بخواهیم افراد موفقی که از صفر شروع کردند را نام ببریم، احد عظیم زاده یکی از بهترین موارد است. احد عظیم زاده متولد سال 1336 در یکی از روستاهای آذربایجان شرقی است. او زمانی که 7 سال سن داشت، پدرش را از دست داد و یتیم شد. به همین دلیل مجبور شود در کنار تحصیل، کار هم بکند. شب و روز قالی می بافت و قالی ها را می فروخت. از سود کم همین قالی فروشی، توانست 20 هزار تومان برای خودش پس انداز کند و با قرض گرفتن و وام بانکی، سرمایه اش را به 100 هزار تومان رساند.

وی با این پول به آلمان سفر کرد. زیرا گفته بودند آلمان مرکز تجارت فرش است. در آلمان متوجه شد که سفر به سوئیس بهتر است. در نتیجه با یک ویزای 15 روزه به ژنو سفر کرد. در ژنو با فردی آشنا شد که به او گفت فرش گرد طرفدار زیادی دارد.

بعد از بازگشت به ایران، فورا اقدام به راه اندازی کارگاهی فرش بافی کرد و فرش گرد می بافت. کم کم سر و کله ی تاجران آلمانی پیدا شد که فرش او را می خریدند. در اولین معامله از فروش فرش، احد عظیم زاده 6.5 میلیون تومان پول نقد دریافت کرد. آقای عظیم زاده یکی از افراد موفق ایرانی به شمار می رود.

سعیده قدس

در لیست افرادی که بعد از 40 سالگی موفق شدند، اسم خانم سعیده قدس به چشم می خورد. مطمئنا نام موسسه خیریه محک را شنیده اید. بنیان گذار این موسسه، سرکار خانم سعیده قدس است.

پس از این که فرزند سوم (کیانا) خانم قدس به دنیا آمد، او متوجه شد که کیانای عزیز بیماری مشکوکی دارد. در نتیجه قبل از تولد دو سالگی اش، تصمیم گرفت جواب آزمایش های او را ببیند. پس از مراجعه به دکتر، خانم قدس متوجه شد که فرزندش یک تومور در کلیه اش دارد که باید عمل شود.

خوشبختانه تومور کلیه ی کیانا به موقع شناسایی شد و خطری متوجه جان او نشد. در همین لحظه، ایده ی شکل گیری محک به ذهن خانم قدس رسید. ایشان بعد از تحقیقات بسیار، متوجه شدند هزینه ی درمان کودکان سرطانی، برای والدینشان بسیار بالاست. پس سعی کرد تا جایی که می تواند این هزینه را کاهش دهد تا به آن ها کمک کند.

این گونه بود که تصمیم گرفت خیریه ای برای حمایت از کودکان سرطانی تاسیس کند. بدون شک خانم سعید قدس از افراد موفق ایرانی است. در سال 2008، نشریه وال استریت ژورنال، نام او را بین 50 زن برتر در کل دنیا قرار داد.

بابک بختیاری

همیشه خواندن زندگینامه ی افراد موفقی که از صفر شروع کردند جذاب است. اما از آن جذاب تر، خواندن زندگینامه ی افرادی است که از زیر صفر شروع کرده اند.

یکی از افراد موفق ایرانی، بابک بختیاری است. وقتی که 14 سال سن داشت، پدرش ورشکست شد. در نتیجه بابک بختیاری به کار رو آورد. یکی از کار هایی که برای پول درآوردن انجام می داد، این بود که صبح ها ساندویچ می خرید و این ساندویچ ها را در زنگ تفریح به هم کلاسی هایش می فروخت.

او همچنین مدتی را با مسافرکشی گذراند. پس از مدتی ماشینش را فروخت و با یکی از دوستانش یک رستوران تاسیس کرد. اما به خاطر تجربه ی کمی که داشت، موفق نشد. بعد از کار رستوران، بوفه ی یک مدرسه را اجاره کرد و بعد از چند وقت، اقدام به اجاره ی بوفه ی چند مدرسه ی دیگر هم کرد. این نخستین تجربه ی بابک بختیاری در داشتن فروشگاه های زنجیره ای بود.

بعد از تعطیلی مدارس، به سراغ فروش لوازم اداری رفت. او لوازم و تجهیزات اداری کهنه را تعمیر و رنگ می کرد و سپس می فروخت. از این کار درآمد خوبی به او می رسید. پس از تاسیس چند کارگاه تولید این لوازم، به خاطر عدم محاسبه ی دقیق، ورشکست می شود و با 300 میلیون تومان بدهی، به زندان می رود.

بابک بختیاری به عنوان یکی از ایرانی های موفق در جهان موفق می شود که طلبکارانش را راضی کند تا اجازه دهند او از زندان آزاد شود. در این هنگام، وی به تاسیس آیس پک اقدام کرد. او بستنی ها را هم می زد تا رقیق شود و با انداختن چند اسمارتیز در آن، مخلوط حاصل را درون ظروف خاصی که اولین بار در چین دیده بود، می ریخت. پس از 6 ماه، تعداد نمایندگی های آیس پک به بیشتر از 100 تا رسید. این یک رکورد در دنیا محسوب می شود. در نتیجه بابک بختیاری یکی از موفق ترین افراد جهان نیز به شمار می رود.

افراد موفق ایرانی - بابک بختیاری

فاطمه مقیمی

کارآفرین برتر جهان اسلام از سوی بانک توسعه اسلامی (IDB) در سال ۲۰۱۲، کارآفرین برتر زن در کنفدراسیون اتاق‌های بازرگانی و صنعت آسیا و اقیانوسیه (CACCI) در سال ۲۰۱۶ و ثروتمند ترین زن ایرانی، القابی هستند که خانم فاطمه مقیمی آن ها را کسب کرده است. پس اصلا عجیب نیست اگر او را در لیست افراد موفق ایرانی قرار دهیم.

دکتر فاطمه مقیمی، مدیر عامل شرکت حمل و نقل بین المللی سدیدبار است. او اولین بانوی بنیانگذار صنعت حمل و نقل و کشتی رانی خصوصی در ایران است. وی توسط رامبد جوان به عنوان ثروتمندترین زن ایرانی، به فصل دوم برنامه ی خندوانه دعوت شد.

کمتر کسی فکر می کرد که یک زن بتواند شرکت حمل و نقل داشته باشد. وقتی این اتفاق افتاد برای خانم مقیمی افتاد، خیلی ها تعجب کردند. اما تعجب ها وقتی بیشتر شد که ایشان اقدام به دریافت گواهینامه پایه یک کردند.

اگر فکر می‌کنید در کسب و کارتون به اندازه کافی موفق نیستید، خودساخته شرکت در دوره «موفقیت به روش استیو جابز» را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید:

موفقیت در کار

مقالات پیشنهاد شده

ما عاشق خواندن نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست